Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

Alus kine

with one comment

Sveiki, šį kartą daugiau ir galbūt truputi rimčiau. Įsipilkite alaus ir, tikiuosi idomaus pasiskaitymo.

Lietuvos interneto platybėse kažkiek įdomiau apie alų rašo tik tikrasalus.lt, na galbūt dar alutis.lt. Visa kita tik forumai arba forumo lygio rašliavos, o gal aš kažko nežinau, tai apšvieskit. Taigi, kaip turbūt supratote, dažnai užsuku į minėtus puslapius paskaitinėti. Visai neseniai tikrasalus.lt išspausdino interviu su alaus žinovu L. Čekanavičiumi. Pristatytas jis kaip socialinių mokslų daktaras, profesorius ir dar ten visoks koks. Už profesorių žinoma pagarba, bet… Man iškilo toks klausimėlis, o kas tas alaus ekspertas? Na taip, Lino atsakymai išsamūs, naudojama daug pavyzdžių, bet galiu pasakyti tik tiek- žodžių daug, o atsakymo į užduotą klausimą nėra. Vėliau tas pats tikrasalus.lt pakviečia į paskaitą, kurią rengia laisvasis universitetas. Rengia universitetas, pranešėjas profesorius… Rimta, ar ne? O aš tai vis dar jaunas ir durnas ir man idomu ar įmanoma paimt ir nebūnant profesorium sudomint ir idomiu kampu pažvelgti į alų? Juk taip idomiai tas pats tikrasalus.lt į alų pažvelgė per beprotnamio prizmę.

Visai neseniai jums papasakojau apie „Dharmos“ alų iš serialo „Lost“. Ir šią temą norėčiau pagvildenti plačiau. Taigi- alus kine. Na, visų pirma, tai nebus kinas iš Lietuvos, tai nebus netgi kinas iš Europos, o beveik viskas iš JAV. Na žinot, ten Hollywood‘as ir visi kiti dalykai. O apibrėžimas „alus kine“ neapsiriboja tiesiogine to žodžio prasme ir neapžvelginėsiu čia filmų kurie pasakoja tik apie, tarkim, alaus gamybą. Juk tai būtų dokumentika, o ji ne tokia įdomi. Jei filmas nevaizduoja kaip gaminamas alus, ką jis gali parodyti? Manau atsakymas logiškas, jei yra alus, atsiranda ir jo vartojimas. Pavartojus alaus, atsiranda girtumas ir visi nuotykiai, kurie gali nutikti tik neblaiviam asmeniui. Tai, ir filmai, jei ne dokumentika, tuomet, tai komedijos, kur pasakojami visi bajeriai, arba kitaip, nuotykiai, kurie atsitinka neblaiviems žmonėms. Vieni filmai tiesiog komedijos, kiti su pamokymais kaip blogai yra gerti. O jei tas blogumas pavaizduotas kokioje nors šeimoje, kur tarkim girtas tevas lupa savo pačią, tai gaunam ir visą dramą.

Na ir čia norėčiau supažindinti su turbūt vienu iš pirmųjų filmų, sukurtų pasakojant apie alų. Tai The Fatal Glass of Beer, kuris sukurtas 1933 metais. Na gal jis ne visai apie alų, bet vien pavadinimas ko vertas.

O pats filmas, tai komedija, kai kurie pasakytų netgi geriausia, apie gėrimo blogį ir kokie blogi gali būti didelio miesto draugai. Nepamirškit kada filmas sukurtas ir kokia to laiko žmonėms iš kaimo ar net kaimo pakraščio gali būti didelio miesto įtaka.

Toliau kiek jaunesnis ir gal net geresnis. Three Little Beers (1935)

Komedija apie tris vyrukus dirbančius alaus darykloje išvežiotojais. Nors tai ir 17 min. trunkantis filmas, bet tikras šedevras. Pirmus du filmus dėl savo trumpumo galite be problemų pasižiūrėti YouTube.com ir patys įvertinti.

Beer (1985). Šis filmas iškalbingu pavadinimu pasakoja apie mažo bravoro reklaminę kompaniją. Visas veiksmas ir sukasi apie tai kaip kuriama reklama ir kaip ji įtakoja gyventojus. Reklamai sukurti pasitelkiami trys vyrukai iš baro ir iš jų daromi herojai. Kiek banaloka, kartais net graudu, bet alaus čia bus daug.

Strange Brew (1983)

Kai aš atsiradau šiam pasaulyje, pasirodė šis filmas. Na tokio tipo komedijos man tikrai ne prie širdies, bet filmas idomus vien tuo, kad veiksmas daugiausiai laiko vyksta alaus darykloje, galima puikiai matyti kokia buvo to meto gėrimo kultūra. Sakydamas kultūra turiu omeny iš kokių butelių gėrė, į kokias dėžes pakavo ir visa kita.

„Five friends leave New York City by minivan and set out to visit 38 breweries in 40 days“ – taip prasideda filmas American Beer. Šis 2004 metais sukurtas filmas, tai tikra dokumentika apie Amerikos mikrobravorus. Mirobravorų savininkai pasakoja apie savo verdamą alų ir keikia Budweiserį, Millerį ir Coorsą. Aš irgi keikčiau, jei bravorų šalyje 1400, o jų verdamas alus sudaro 3 proc. rinkos. Kaip ten bebūtų, labai informatyvus filmas, kurio pagrindinis veikėjas– alus.

Šioje apžvalgoje ar pasakojime aptiktas filmas Sideways (2004) vyno mėgėjams tūrėtų sukelti nuostabą. Na bet juk alaus mėgėjas žiūrintis filmą gali būti su fantazija ir žodžius “vynas”, “vynuogė” ir “rūgštus” pakeitęs į “alus”, “apynys” ir “kartus”, gali gauti puikų filmą. Jei žiūrėsit šį filmą, tiesiog nekreipkit dėmesio, kad jums labiau patinka alus nei vynas, tiesiog pasimėgaukite tuo kaip pateikiamas gėrimas, kaip pasakojimai apie jį persipina su pasakojama istorija ir praleiskite gerai laiką.

Jei prakalbom apie gerai praleistą laiką, tai neapsigaukit išgirdę pavadinimą Beer League (2006). Jei jums neįdomu kaip komedijoje atrodo keli veikėjai iš serialo Sopranai ir niekada nekvatojote žiūrėdamas amerikiečių Comedy Club komikus, tuomet jūs tik sugaišite savo brangų laiką, o ir apie alų sužinosite… nieko. Iš kitos pusės papų bus, juokelių taip pat, tik nejuokingų, gers, rukys daug… jums vis dar idomu?

Dar viena amerikietiška komedija Road Trip 2: Beer Pong (2009) pasakoja apie žaidimą Beer Pong. Šio žaidimo taisykles galit pasiskaityti čia: http://www.angelfire.com/ak6/beerpong/ Čia bus daaaauuuug papų, tik skirtingai nei Beer League, nebus pilvotų dėdžių, o vien tik gražus jaunimėlis ir supopsintas žaidimo varijantas. Žiūrint filmą neapleis jausmas, kad taip ištiesų nebūna, bet neturint ką veikt, pažiūrėti galima, vien dėl to, kad ten daaauuug…

Jei nežinote kokius žaidimus galima žaisti per vakarėlius, pažiūrėkite filmą Beerfest (2006)

Maždaug pusę filmo galite prasukti ir pradėti jį žiūrėti nuo tos vietos, kai amerikiečiai nuvažiuoja pas vokiečius, nes iki tol labai jau neįdomu. Beja, šiame filme bus parodyta kaip gerti alų iš didelių bato formos bokalų.

Reikėtų paminėti ir filmą Pizza, Birra, Faso (Pizza, Beer and Cigarettes (1998)). Filmas apie italų gatvės jaunuolių gaujos gyvenimą. Čia atspindima ir tamsioji alaus pusė, kur padarius nusikaltimą ar jį darant, ar prieš jį, vartojamas alus, pigus alus iš didelių butelių. Sakysit, kad bet kuris alkoholis galėtų būti alaus vietoje ir tai nieko nepakeistų, bet juk filmo pavadinime paminėtas būtent alus, o ne bet kuris kitas alkoholinis gėrimas. Todėl ir pasvarstykite patys, kokią vietą užima pigus, stiprus alus mūsų, jūsų ir viso pasaulio kultūroje.

Jei jau po truputį pradėjom tolti nuo alaus, negaliu nepaminėti Leaving Las Vegas (1995). Benas, kurį suvaidino Nicolas Cage, šiame filme tikrai gėrė alų, net kelis kartus, bet gėrė ir visa kita, kaip pas mus mėgstama sakyt, viską kas dega. Alkoholikas praranda savo darbą, tiksliau praranda viską ir išvažiuoja į Las Vegas‘ą gerti tol, kol numirs. Tai pagrindinė filmo linija, kuriai prieskonio prideda Beno Las Vegas‘e užsimezgusi draugystė su prostitute. Ir visgi šis savineapykantos šedevras ne apie priklausomybę, o baisi duoklė alkoholio meilei, kad ir kokia sunki, šlykti ir net mirtina bebūtų.

Pats laikas manau grįžti prie alaus. Žmogus, turbūt visą gyvenimą paskyręs alui, tai Michael Jackson, puikiai žinomas, kaip Beer Hunter.

Gerai paieškoję rasite nemažai jo dokumentikos apie alų. Lietuvoje galite nusipirkti ir jo knygų. O jo dokumentika iš ties puiki, informatyvi ir idomiai pateikta. Jau šį išsireiškimą minėjau, bet paminėsiu ir dar kartą: jo filmai, tai filmai, kur pagrindinis veikėjas– alus.

Na ir pabaigai pats šviežiausias filmas apie alų, tai Beer Wars (2009)

Amerikiečių dokumentika apie tai, kaip mažiesiems Amerikoje blogai. Atskleidžiama kokias priemones naudoja didieji, kad užimtų kuo didesnę rinkos dalį. Na ir daug ten visko papasakota, bet man daug įdomiau buvo žiūrėti American Beer nei šitą, nors dėl savo „šviežumo“ jis taip pat turi kuo sudominti. Pamenat minėjau, kad keikia Budweiserį, Millerį ir Coorsą? Tai va, Miller ir Coors susijungė ir siurbia mažuosius, bet perka ne jų alų, o prekės ženklą. Savo ruoštu Budweiser įsilieja į ImBev ir ji tampa didžiausia alaus kompanija pasaulyje. 30 šalių, pardavimai su 9 nuliukais, kapitalizacija, pelnai ir t.t. ir pan. Lieka tik skaičiai, o mums juk rūpi alus, ar ne?

Pabaigai pateikiu sąrašą pagal metus su visais paminėtais filmais, jei atsiras noras pažiūrėti kažką iš paminėto.

• The Fatal Glass of Beer, 1933

• Three Little Beers, 1935

• Strange Brew, 1983

• Beer, 1985

• Leaving Las Vegas, 1995

• Pizza, Beer and Cigarettes, 1998

• American beer, 2004

• Sideways, 2004

• Beer League, 2006

• Beerfest, 2006

• Road Trip 2: Beer Pong, 2009

• Beer Wars, 2009

P.S. Dar yra toks filmas Evil Keg (2009), tačiau jo nepavyko gauti ir pažiūrėti, tad apie jį galite pasiskitinėti oficialiame filmo tinklapyje http://www.evilkeg.com/

Written by Modestas

2010-02-28 00:00

Įrašyta kategorijoj Įdomu

Tagged with ,

Vienas atsakymas

Subscribe to comments with RSS.

  1. […] tai japoniška ir mišrainės Dar ir filmą žiūrėti bandėm. Filmas amerikietiškas, vadinosi “American beer”.  Tokioje atmosferoje kur viskas buvo suplakta į bendrą darinį – alaus vakaras, […]


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: