Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

Kauno Tamsusis alus ir dar net gyvas

with 8 comments

Prieš porą savaičių pasklido informacija, jog Kauno alus išsileido naują alų ir pavadino jį Tamsiuoju. Po tos naujienos praėjus porai dienų pasirodė dar viena žinia – tas Tamsusis yra gyvas ir negyvas. Vat tai kaip smagu. Firminėje parduotuvėje, kur vis dar slogi atmosfera, paprašau, kad parduotų man gyvo ir negyvo Tamsiojo alaus. Žinojau, kad etiketės nesiskiria, bet vistiek keista, kad gyvas alus, tai tas kurio galiojimas trumpesnis ant etiketės, o pačios etiketės vienodos, nes dar nespėjo pagaminti. O gal net nesiruošė gaminti? Pažiūrės visų pirma ar perka, o tada spręs ar verta vargti. Tik čia kyla man šiaip retorinis klausimėlis: taip išeina, kad galima pardavinėti kaip nori ir ką nori? Ar tiesiog sugalvojo sužaisti su tuo imponuojančiu, bent paskutiniu metu, žodžiu “gyvas“.

Na gerai, nebesigilinu į tuos dalykus ir dar paprašęs, jog prie gyvo ir negyvo pridėtų man lyg ir nematyto Pilot butelaitį, susimoku. Petaką. Rimtai, na dar tenka 10 centų pridėti, bet čia nesiskaito.

Grįžęs namo pasiimu dvi taures, jau suplanavau, kad dėsiu eksperimentą kaip turi būt, juk vienas alus gyvas, o kitas negyvas. Susipilu vieno (to, su trumpesniu galiojimu) turinį į dešinėje pastatytą taurę, kito (to, su ilgesniu galiojimu) – į kairėje. Šokinėju apie tas taures, žiūrinėju, uostau prisilenkęs. Kažkaip viskas tas pats. Dar pasitikrinu etiketes, gal galiojimas, blemba, vienodas? Na ta prasme, gal įkišo pora gyvo alaus butelių, o gal [neduokdie] negyvo porą? Na, bet datos tikrai skiriasi. Reikia ragaut, nieko nebus. Šliurpt iš vienos taurės, šliurpt iš kitos. Pačepsiu dar truputį, na, kad tas pats. Taip eksperimentas ir baigėsi, nustačius, kad alūs vienodi, pfiu, sakė taip rašyti negalima. Eksperimentas nustatė, kad alaus rūšys vienodos. Va, dabar berods teisingai.

Šiaip, pats alus skanus, tikrai nesipurčiau, kaip po paskutinių Utenos alaus ir Ragučio naujienų ragavimo. Iš tikro, jų net negalima lyginti. Kauno alaus Tamsusis – tai labai paprastai, bet ne prastai išvirtas alus. Deginto salyklo skonis, truputis kartumo, kažkur lyg ir karamelė, lyg ir vos vos jaučiamas džiovintas vaisius. Be viso to, jis dar ir lengvai geriasi, o daugiau nieko ir nereikia lengvam tamsiam alui. Plius ir kaina nesikandžioja. Tik viena mintis vis neapleidžia ragaujant, kad tai jau kažkur ragauta…

Dar buvo paminėtas Pilot. Kas paminėtas, kas minėtas? O jei rimtai – negeriamas.

Written by Modestas

2010-10-05 02:19

Įrašyta kategorijoj Alus, Lietuva, Ragaujam

Tagged with , , , , ,

8 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

 1. Išdūrė tave paprasčiausiai ir neatsiprašė:-) Gyvo etiketės absoliučiai kitokios, šiandien maximoj mačiau. Beje, “gyvas“ yra ir šviesusis buteliuose.

  Aras

  2010-10-06 at 16:55

 2. Reiks vėl eksperimento būdų išsiaiškinti ar išdūrė ar ne

  Modestas

  2010-10-07 at 09:47

 3. Baisu, ir taip Lt.alus nabašniko stadijoje, o jie, dar ,gaminą naujus baubiakus…Nusipirksi 1 kartą ir prakeiksi 🙂

  Kastytis

  2010-10-07 at 18:34

 4. Gyvo etiketės kitokios, bet jas pradėjo klijuoti tik visai neseniai, o prieš tai išleido partiją su senosiomis etiketėmis.
  Nusipirkęs gyvųjų alų, kaip tik turėjau sutaupęs butelaitį šviesaus Kauno alaus su tokia pačia etikete. Skoniai, nors ir nežymiai, bet skyrėsi – naujasis gyvas alus buvo švelnesnis ir kiek mažiau apyniuotas, jautėsi mažiau Kauno alui būdingo prieskonio. Nežinia ar tas skonių skirtumas dėl to, kad naujasis alus tikrai gyvas, ar tiesiog kito virimo skonis šiek tiek kitoks gavosi. Šiaip ar taip alus tikrai skanus ir vertas dėmesio.

  Marius

  2010-10-09 at 10:37

 5. Teisingai etiketė kitokia visiškai, tik spalvos kažko dar labiau kaip Volfo Engelmano “Porterio“ parinktos 🙂 Skonis neblogas, bet nieko naujo.

  Ciobiskis

  2010-10-11 at 22:29

 6. […] jau rašiau apie Forto Gyvą alų bei Kauno Gyvą alų. Bet tada kai apie juos rašiau, tai buvo dar dažais, na gerai, apyniais kvepiančios naujienos. […]

 7. […] vieną kartą, paskui antrą kartą, trečia kartą tikrai neberašysiu, tiesiog vizualiai atsakymas į dažnai […]


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: