Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

Primator vakaras

with 5 comments

Šio alaus važiavau pirkti tik todėl, kad skaičiau Povilo aka murkalus rekomendacijas. Na tiksliau buvau Vilniuje ir žinojau kur jo yra pirkti, na ir specialiai važiavau. Tiesa, analogiškoje parduotuvėje Kaune šio alaus neradau. Viso nusipirkau 3 butelius ir man jie kainavo netoli 10 litų (tiksliai negaliu pasakyti kainų, nes, po šimts pypkių, pamečiau čekį). Man taip jau yra, kad jei ragauju kažką rekomenduoto, visada būna tik galvojimas pateisint tą gerą rekomendaciją ar ne. O šį kartą po pirmų gurkšnių pamiršau kas ką sakė, ar kur ką skaičiau ir mėgavausi alumi.

Primator Premium Dark 4,8%

Jei pagooglinsit, sužinosit, kad tai 2008 metų geriausias tamsus alus pasaulyje. Bet čia tik šiaip, lyrinis nukrypimas. Kai įsipyliau šio alaus į taurę, nors ką ten įsipyliau, jau atsidarius butelį pakvipo labai skaniai. Iki tikslumo nesuvesiu, bet nosiai buvo malonu. Pilam į taurę ir žiūrim, kad tikrai tamsus alus. Vartant prieš šviesą tikrai ten daug spalvų surast galima, bet trumpai tariant, tai tikrai tamsus alus. Puta puiki, alaus spalvos tamsumas persidavęs ir jai. Ir nenusėda ji gerą laiko tarpsnį. Ragaujam. Šis alus skonyje turi daug visko, bet nelabai gerai išreikšto. Šiek tiek kažkur su viso to suvedimu į vieną krūvą nepataikyta. Pabrėžiu – tik šiek tiek. Gurkšnodami turėtumėte jausti juodos keptos duonos, medaus, karamelės (kaip be jos tamsus alus?) skonius. Žodžiu, viską ką turi turėti tamsus alus. Poskonis lieka ilgam, jaučiamas sausas karstelėjimas, saldumas.

Primator English Pale Ale 5%

Iš kart sakau – superinis alus. Jei tokius, na bent panašius duoda Anglijoje, tuomet aš noriu į Angliją. O gal užteks ir iki Čekijos nuvažiuot? Ir vėl tie lyriniai nukrypimai… Kaip matot iš nuotraukos, spalva šio alaus standartinė. Kai žiūrėjau į ją realiu laiku, ji man ten kažkuo užkliuvo, bet kadangi rašau ne realiuoju laiku, tai nebeatsimenu kuo ji man ten tuo realiuoju laiku užkliuvo. Puta puiki, tiršta, ilgai išliekanti. Tas apynių kartumas tiesiog puikus. Ej, netaikykite tai sau jei ragausite, man taip patinka, o Jums gali nepatikti iš esmės. Šiaip skonis gan sunkus, nes per kartumą dar bando lysti lyg ir duona, gal citrusinių vaisių užuomazgos, salyklinis saldumas. Kartumas dar kartą primins apie save poskonyje ir jame pabus ilgokai.

Primator Weizenbier 5%

Nuo šito man išvis stogas nuvažiavo. Perkeltine ir švelnesne tos žodžių kombinacijos reikšme. Varčiau butelį liežuvį iškišęs, nes nuosėdų buvo nemažai, o paskui stebėjausi taurės turiniu, nes jis buvo perdėm tirštas ir tai taip maloniai nuteikė. Nuo vartymo, o gal ir ne nuo vartymo puta buvo tiršta ir norint iškart paragauti alaus, reikėjo ją nusivalgyti. Skonis aromatingas, tirštas ir aštrus. Jaučiasi truputį apynių kartumo, citrusinių vaisių, vos vos bananų skonio. Šiek tiek nuvylė poskonis, kurio beveik nėra.

Apibendrinant visus ragautus primatorius, tai puikūs alaus stilių atstovai, kurių verta paragauti. Gaila tik, kad jie sunkiai prieinami Lietuvoje, na bent kol kas.

Written by Modestas

2010-11-08 02:14

5 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

 1. Jusu dziaugsmui girdejau jog Primator alumi prekiau ja jau ir KAUNE ir vaziuoja i SIAULIUS

  paulius

  2010-12-03 at 10:49

 2. Kur tiksliau Kaune?

  Modestas

  2010-12-03 at 11:34

 3. As nusipirkau sio alaus Alytuje, alkoholiniu gerimu isparduotuveje. Man labiausiai patiko Primator Premium Dark 4,8%.

  Lukas

  2010-12-03 at 15:13

  • Man neįdomu kokius ten skonius galima rasti tam Premium dark aluje, nes viską gadina toks mažmožis – jame yra saldiklio. Koks dar alus su saldikliu? Gadina visą reikalą, aš tokius alus vadinu tiesiai šviesiai – bobiški.
   Pale Ale tikrai nepagailėčiau pagyrų, kaip ir Weizenbier, anie skanūs ir rekomenduojami tikro alaus mėgėjams.

   Dainius

   2010-12-06 at 14:51

 4. Vilniuje atsidare parduotuve firmine Primator saltoniskiu g.10a salia Panoramos, tai vilnieciai jau gali dziaugti, buvau uzlekes , tai dag ten jo rusiu yra, paemiau keleta nauju rusiu:)

  sigis

  2011-04-27 at 18:16


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: