Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

Vakarėlių alus

with 9 comments

Aukštaitijos bravorų produkcija buvo jau beveik visa išragauta, tik vienintelis Kanapinis buvo primirštas. Na ne tiek primirštas, kiek laukė progos. Turiu tokį įsitikinimą, kad tokio tūrio butelis turi būti perkamas tik tuomet, kuomet susirenka gausesnė draugų kompanija. Žinoma, tai nėra kažkokie didžiuliai kiekiai, juk ne bačka perkama, todėl vieną vakarą susiplanavome tiesiog pasižaisti monopolį (tinka ir visi kiti stalo žaidimai, ypač dažnai tenka girdėti apie pokerio vakarėlius ir šį alų, kaip neatskiriamą viso veiksmo dalį). Tam reikalui puikiai tiko šviesaus ir tamsaus Kanapinio alaus dvilitriniai buteliai 4 žmonių kompanijai.

Atsidarius ir paragavus pirmus gurkšnius šviesaus Kanapinio man pasidarė aišku, kad bent su alumi neprašovėm. Malonios spalvos, gražiai putojantis, vos juntamo kvapo alus. Skonyje juntamas kartumas, alus lengvai geriamas, gaivinantis. Prie viso to pridėjus malonų saldumą, gaunasi tai, apie ką visi pasakoja.

Tamsus Kanapinis stipresnis. Labiau išreikštas ir kvapas, kiek ir kartesnis. Jaučiamas karamelės, kiek deginto salyklo aromatas. Šis kiek sunkiau ir geriasi, bet tai ne minusas. Tą vakarą prie stalo žaidimo nugalėtojo neišsiaiškinome, bet alus patiko visiems ir kitam kartui jis užsirekomendavo stipriai.

Praėjus kiek laiko po Kanapinio ragavimo, teko su antrąja puse apsilankyti vienam koncerte. Mūsų nuostabai klube buvo pilstomo šviesaus ir tamsaus Kanapinio. Abu tik susižvalgėm, senai norėtas pamatyti vienos grupės pasirodymas ir Kanapinis turėjo baigtis… kaip ten dabar sako?… epiniu vakaru 🙂 Deja, koncertas buvo nepakartojamas, o vat alus… Aš ėmiau šviesų, antroji pusė užsimanė tamsaus. Nei vienas, nei kitas nebuvo net arti to ką teko ragauti žaidžiant monopolį. Kodėl toks skirtumas mums abiems liko po klaustuku.

Na ir dar viena mintis į šalį, bet man pasirodžiusi labai įdomi. Gal ne tiek mintis, kiek vaizdas. Bandžiau klausti dirbančių aukštaitijos bravoruose, deja jie nieko pasakyt negalėjo, todėl klausiu Jūsų. Jei kas nors ką nors apie tai žinote, pasidalinkite info komentaruose. Ačiū iš anksto. O dabar foto kurią radau vienam metalistų forume. Nežinantiems kur žiūrėti, pasakau, žiūrėti 2 ir 3 butelį nuo kairės.

Written by Modestas

2011-02-24 13:06

9 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

 1. Aha ir man neteko matyti… Tai pasirodo metalistai pirmiau naujienas gauna:) na nenuostabu, zinant ju suvartojamus kiekius 🙂

  swedas

  2011-02-25 at 11:12

 2. Tikrai X Files..Suintrigavo…
  Turiu 2 klausimukus :
  1. kokiame koncerte veiksmas vyko;
  2. koks metalistų forumo adresas;
  p.s. manau, kad tame forume radai foto autorių ir iškamantinėjai… 🙂

  Kastytis

  2011-02-25 at 17:42

  • Kastyti, buvom liudnų slibinų koncerte. Užėjo į širdį su batais savo dainomis ir neišeina. Niuniuoju kasdien 🙂

   Su tuo alumi ir jo išpilstymu… Tai šie buteliai buvo pasirodę, o gal ir yra iki dabar, Latvijoje. Tik kodėl lietuviški užrašai man klausimas. Yra ant klaustuko tokio pilstymo butelių paleidimas Lietuvos rinkoje, bet ant didelio klaustuko. Ar bus paleista, sužinosim ateityje.

   Modestas

   2011-03-01 at 16:50

 3. “Deja, koncertas buvo nepakartojamas, o vat alus… Aš ėmiau šviesų, antroji pusė užsimanė tamsaus. Nei vienas, nei kitas nebuvo net arti to ką teko ragauti žaidžiant monopolį. Kodėl toks skirtumas mums abiems liko po klaustuku.“

  Man buvo lyginai ta pati situacija ragaujant pilstomo alaus, bet čia prieš kokius metus kai buvau susižavėjęs kanapiniu. Iš esmės man atrodo, kad skirtumas tame, kad baruose kanapinis tiek šviesus, tiek tamsus yra filtruoti. Pats esu jau senai pastebėjęs meniu sąraše po pavadinimu parašyta (filtruotas). O filtruotas kažkodėl kartesnis. Ir todėl pilstomus kanapinius rečiau vartoju. Aišku galbūt dėl to jog aš žinau koks skonis yra buteliniame variante. Jei nežinočiau galbūt taikstyčiausi su pilstomo skoniu, bet dabar yra taip. Bare jei turi butelinį variantą imu visą laiką 2l. butelį visam vakarui. 🙂

  Alaus gurmanas

  2011-03-01 at 21:58

 4. Klausiau latvių( ir Arnio Šimens)-tokio alaus jie nematė..

  Kastytis

  2011-03-02 at 12:48

 5. tai jau ir buvau nusiuntęs…

  Kastytis

  2011-03-03 at 10:08

 6. Nusipirkau 0.5L kanapinio – kartus gana (ne IPA lygio, bet kartesnis uz dauguma eiliniu lageriu) bei ant galo kazkoks nemalonus alkoholio poskonis palieka. Vienas is tu retu, kuriuos svarstai ispilti i kriaukle… Bet pagalvoji, kad brangiai sumokejai (0.99+0.10)ir “reikia“ isgert. Nesitikejau tokio prasto, ypac zinant tai, kad kitas tarusku (su kanapemis ar kanapiu – jie ten vos ne patys painiojasi tarp pavadinimu) yra bene pats skaniausias mano rauautas alus (bent is baru backu).

  anti_nelegalu_invazija

  2016-09-27 at 21:00

 7. Geras… Vienu metu Kanapinis buvo mano mėgstamiausias. Pirkdavau Maximoje stikliniuose 0.5… Retai ir po vieną. Vieną kartą nusipirkęs labai nusiminiau, nes supratau, kad visi geri dalykai baigiasi. Ieškojau atsakymo ar čia tik man taip ar ir kiti pastebėjo. Pagaliau radau.

  Minvė

  2020-11-07 at 01:54


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: