Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

Senai naujas, naujai senas Chodovar Bile

with 3 comments

Kvietinio alaus pasiūla Lietuvoje tokia maža, kad teko lyginti toje pačioje darykloje pilstytą kvietinuką. Dabar gi tenka ragauti tos pačios rūšies alaus, tik išpilstytos skirtingose daryklose. Būtų koks lageris, nesiterliočiau. Dėl šio tenka.

Kaip viskas buvo. Atvažiavo į krautuvėlę dėžutė Chodovar Bile. Aš tik žiū, o gi kamštelis su Chodovar’o logotipu. Voba, galvoju. Nebeliko ir folijos, ją pakeitė inksto formos viršutinė etiketė. Na pagaliau kamštelius uždėjo, pagalvojau ir palikau tą alų ramybėje. Grįžau namo, pasidalinau gera žinia apie kamštelį su kolekcininkais ir po kiek laiko skaitau komentarą: “Tokios etiketes bus tik ant tu buteliu kurie ispilstyti pacioj Ponoro gamykloj, <…> kitiems didzkiams toliau bus pilama Gubernijoj“ (tekstas netaisytas). Voba, dar kartą pagalvojau aš.

Kitą dieną nuvažiuoju į krautuvėlę, pasiimu paskutinį likusį senojo modelio butelaitį ir vieną naujojo. Eisim ant bandymo. Vakare susipilu iš abiejų butelių į taures ir lyginu. Realiai na kas ten gali skirtis? Bet skiriasi. Naujojo puta laikosi kur kas ilgiau. Taurėje naujojo spalva baltai kreminė, senojo tamsesnė. Senojo skonis lengvas, minkštas, kiek nublukęs. Šiek tiek sunkokai geriasi. Po gurkšnio šiek tiek lieka vandeningas prieskonis. To naujasis neturi. Naujojo stipresnis skonis, bet jame nėra baltam alui būdingo skonio arba jis stipriai nublankęs. Norėtųsi kiek išraiškingesnio skonio, bet kita vertus jis geriasi lengviau, gaivesnis. Minkštumą išlaikęs tokį patį. Tiesa, verta paminėti, kad galiojimo laikas sutrumpėjęs iki 3 mėnesių.

P.S. kaip reikia tarti Chodovar? Aš tariu ch kaip žodyje choras, o teko ne kartą girdėti sakant čiodovar. Tai kaip ten yra iš tikrųjų?

Written by Modestas

2011-03-08 16:22

Įrašyta kategorijoj Alus, Lietuva, Ragaujam

Tagged with , , , ,

3 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.


 1. apie 3.10 min sako ,, Hodovar “

  Kastytis

  2011-03-08 at 16:43

  • Taip ir tariame Chodovar. Pavadinimas kilęs nuo vietovės Chodová Planá, kuri yra prie Marianske Lazne. Jei būtų Čodovar, tai ir rašytų Čodovar, nes kas jau kas bet čekai tai č raidę turi 🙂 tp, kad Hodovar – nesąmonė. Pas čekus CH labai paplitusi, netgi skaitoma viena raide.

   Ciobiskis

   2011-03-09 at 17:44

 2. Chodovar kilmė greičiausiai yra nuo chodų (Chodové – vaikštūnai, partruliai) – etinės grupės su savo dialektu ir tradicijomis. 13 šimtmetyje jų darbas buvo pasienio ruožų patruliavimas ir apėjimas. Jie buvo tiesiogiai pavaldūs karaliui ir turėjo nemažai privelegijų bei lengvatų. Ir tas šuo etiketėje, suradęs šaltinį Chodovar alui, turbūt buvo Chodský Pes – rūšis, kuri buvo naudojama pasienio tarnyboje.
  Tai ir dėl tarimo – tariama kaip ir rusiškas žodis ходить.

  rad

  2011-03-13 at 00:11


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: