Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

Velykinės dovanos

with 8 comments

Paskutiniu metu… Na gal vėl netinkamai parinkau žodžių junginį, nes galvoje turiu apie poros metų intervalą. Kaip ten bebūtų, paskutiniu metu Švyturys (jei kas nežino, tai tokia nedidukė alaus daryklėlė Klaipėdos krašte verdanti niekingus 120-150 mln.  litrų alaus per metus) susilaukia labai nemažai kritikos tiek iš eilinių vartotojų, tiek iš tokių mūsų šalies šviesulių, kaip Gerb. gydytojas psichiatras, biomedicinos mokslų daktaras Aurelijus Veryga ar Gerb. seimo narys Antanas Matulas. Tik kodėl puolamas vienas Švyturys man iki šiol lieka klausimas be atsakymo.

Kad ir koks blogas tas visuomenės žlugdytojas ir girdytojas Švyturys būtų, iš jo aš Šv. Velykų proga gavau dovanų. Tai pirmas kartas, kai man, kaip blogeriui, kažkas įteikia dovanų ir tai malonu. Kiek teko ankščiau skaityti įrašus kitų, tokių kaip aš, kurie rašė apie gautas dovanas, komentaruose buvo viena: papirko, dabar rašinėjat čia. Bet čia jei parašyta teigiamai. Jei parašyta neigiamai… niekam neįdomu, jie ir taip gi blogis.

Gauta dovana, tai kartoninė dėžė su 12 Švyturio tradicinės kolekcijos butelių. Na ką gi, puiki proga paimti pagaliau visas kartu ir padegustuoti, bei pažiūrėti, ką gi čia visi taip peikia.

Maža to, kad gavau dovanų visas penkias tradicines kolekcijos rūšis, be dovanų tik Švyturys, ne, ne taip, TIK (!) Švyturys gali sudaryti tokias sąlygas ir malonumą gerti alų iš taurės, kuri pritaikyta būtent konkrečiai alaus rūšiai. Ir dar viena smulkmena, bet maloni, kamštelis taip pat tik tos rūšies. Daugeliui į tai nusispjaut, bet tai labai sveikintinas reiškinys.

Švyturio Ekstra Draught 5,2%

Nors kainos šių alaus rūšių kaip ir aiškios, bet dar pasitikrinau ir pasirodo gerai padariau. Nors galvojau, jog visos penkios rūšys parsiduoda vienoda kaina, pasirodo Ekstra 10 centų brangesnė. Ir vis dėl to, paragavus priėjau išvados, kad ji verta savo kainos. Šios rūšies buvo įdėta daugiausia, todėl apsirikti neleido, nes trys vakarai leido įsitikinti pilnai. Tai gerai subalansuotas alus, kuomet niekas nelenda aukščiau, už kitą, niekas nemaišo tiesiog mėgautis alumi. Labai puikiai pataikyta su kartumu ir saldumu. Kartumo vieną kartą atrodo daugiau, kitą kartą jau saldumo. Alus gaivina, geriasi skaniai, lengvai. Geriant toliau į poskonį nusėda vis daugiau kartumo.

Švyturio Baltas Kvietinis 5%

Labai malonus, intensyvus kvapas, kuriame jaučiamas salsvas citrusų aromatas. Putoja gražiai, tirštai, smulkiai. Kvapas charakteringas kvietiniam alui, stiprus. Pirmieji skonio žingsniai stiprūs ir užtikrinti, bet keliaujant toliau, link poskonio, skonis nublanksta, išsikvepia. Ir kas svarbiausia, tas geras įspūdis nebegrįžta.  Blanksta blanksta tas alus ir iš vis nublanksta.

,

Švyturio Baltijos Tamsusis 5,8%

Su puta čia jau prastokai arba kitaip sakant, prasčiau nei su pirmais dviem. Spalvos norisi tamsesnės, ji per daug šviesi, raudonos ir rudos spalvos mišinys. Ragaujant jaučiasi degintas salyklas, kartumas kaip greipfruto, ne kaip apynio, sausas, sėdantis ant gomurio. Ir įvertinti bendrai sunku, kažko jam, kaip tamsiam alui, trūksta. Neturi jisai charakteringo skonio, kuris leistų sakyti, kad tai geras tamsus alus. Nėra pas jį išraiškingumo, neturi jis veido, nieko išskirtinio.

Švyturio Nefiltruotas Raw 5,2%

Nelabai… Tik tos žodis sukasi galvoje. Labai blogai nuteikia šio alaus nuosėdos. Taip, jis nefiltruotas, jos turi būti, bet tai kokios jos? Plaukioja gabalais ir na jau taip nenuteikiančiai atrodo. Paimkime kaip pavyzdį Magaryčių alų. Manau, daugelis matė kiek ten nuosėdų. Bet jos susiplaka, nudažo alų gražia spalva, susilieja su alumi, jokių gabalų ten nebus. O čia? Putoja alus gausiai, bet nesmulkiai, todėl ir puta laikosi neilgai. Aš visada kalbant apie šį alų sakiau ir sakysiu, tai neaišku koks alus. Nefiltruotas? Tai nieko nesako. Yra pavyzdžiui Vilniaus alaus šviesus nefiltruotas, Lokio tamsus nefiltruotas ir t.t. Na, nėra čia ką daugiau apie tokį alų rašyti.

Švyturio Adler Bock 7%

Šios vienintelės alaus rūšies taurės neturėjau. Gal gausiu kokia proga vėl dovanų? 🙂 Bet turėjau panašią į tą, kurią teko matyti nuotraukose. Taurė vis dėl to duoda daug. Atrodė, kad ir alus skanesnis. Bet neilgam, greitai ir taurė nebegelbėjo. Kadangi nesenai rašiau apie Adler Bock, tai nieko naujo ir neparašysiu, nuomonė nepasikeitė.

Štai ir išragavau visą gamą Švyturio Tradicinės kolekcijos alaus rūšių. Tas pusiau žaidimas gerti iš skirtingų, specialių taurių visai smagus, deja, tik Švyturio Ekstra Draught praėjo geriamo alaus kategoriją mano skaičiavimo ir vertinimo skalėje. O palyginus galbūt nepalyginamą, Primator seriją, kuri turi panašių analogų, Švyturiui dar reikėtų labai ir labai stipriai pasitempt.

Ir pabaigai, gyvenkime draugiškai, ačiū Švyturiui ir konkrečiai Astai už dovaną, o visus kitus, kaip visada vėluojant, sveikinu su Šv. Velykom.

8 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

 1. adler block isleis masinei taures tokias kaip ir buvo pristaymui.
  pas mane jau +

  aleks

  2011-05-01 at 19:28

 2. UZ ka cia tau dovanos?

  Rosita

  2011-05-01 at 21:52

 3. klausiau tėvelių

  Modestas

  2011-05-01 at 21:54

 4. Nu smagu, ka norit ta sakykit, bet tik svyturys ir pasveikino, kad ir tokia nereiksminga (na nebent tik reklaminiais triukais) proga! Kita vertus po pirmos pastraipos i galva eme lyst mintis, kuri net trukde skaityti Modes alaus ivertinimus. Iskart pasakysiu, kad sneku ne vien apie Lietuva: birzu (didziuju) pagr. remejai, alaus kolekcionieriu (Cekai, Lenkai, Portugalai, Ispanai ir ect.) klubu remejai, pagrindine atributika ir (masems) salies alaus veidas… Suprantat kur link lenkiu???

  swedas

  2011-05-03 at 11:52

 5. smagus ir skanus įrašas, užsinorėjau panašaus eksperimento 🙂 tik su tuo skoniu ir objektyvumu – sunkoka, kas vienam gerą įspūdį palieka, kitam gal visai nepatinka. reikės paskanauti visą švyturio kolekciją, tik gal gali pasidalint žiniomis, kur tų taurių gauti?

  elena

  2011-05-04 at 09:15

  • Vilniuje kažkiek yra jų firminėje, bet ten labai jau jos brangios. Šį mėnesį vyks Belmonto pramogų centre, ar kaip jis ten vadinasi, alaus atributikos birža, joje, manau, būtų galima susimedžioti visas

   Modestas

   2011-05-04 at 10:32

   • Šiandien žiūrėjau firminėje parduotuvėje, sakė Adlerio taurių dar neturėjo niekad.

    POP

    2011-05-07 at 19:37

 6. […] kolekcijos narys – Old Port Ale. Apie visus vienoje vietoje galima pasiskaityti mano senesniuose įrašuose. Aš esu vienas iš, turbūt, nedaugelio, kuris negalvoja, jog Švyturys labai baisu ir blogai. Į […]


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: