Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

Krepšinio legendų alus

with 2 comments

Kad toks ar kažkoks panašus alus iš alaus daryklos Ponoras išeis žinojau jau vasaros pradžioje. Nuo gando ir kalbų praėjo tiek daug laiko, kad aš net tas kalbas ir gandus jau buvau užmiršęs. Bet vis dėl to naujiena išlindo, na ir ką? Turim vienintelį specialiai krepšiniui ar jo legendom ar dar ten kažkam skirtą alų. Ai, tiesa, ant etiketės juk nurodyta kam skirta: su meile ir viltimi krepšiniui. Kuomet visi ėmė marginti savo etiketes krepšinio kamuoliais, leisti sirgalių atributikos prizus ar šiaip niekada nebuvę šalia krepšinio naudojosi proga, Ponoras išvirė atskirą alaus rūšį. Paplojam jam už tai visi kartu. Klap klap klap.

Kai pirmą kartą pamačiau butelio apklijavimą naujomis etiketėmis, na optimistiškai kažkaip nenuteikė. Komentarai taip pat buvo negailestingi, bet ką šneka viena, o kai pats čiupinėji – visai kas kita. Tas krepšininkas, na tai toks na. Bet aš prie jo nelinkęs kabintis, esu įsitikinęs, kad jis toks dėl Lietuvoje veikiančių įstatymų ir ribotų finansinių Ponoro išteklių, nes uždėti kokį realų krepšininką ar krepšinio legendą ne taip jau ir paprasta. Todėl, kaip ir būdinga Ponorui, jie nuėjo lengviausiu keliu. Tept lept ir gerai.

Visą skeptiškumą šio alaus atžvilgiu numušė galinė etiketė. Pasirodo, salyklas gryn gryn lietuviškas. Maža to, yra nurodyta ir receptūros autorė. To matyti ant lietuviškų alaus etikečių dar neteko. Bet kodėl ant galinės etiketės nukišot? Priekyje tegul būna toks svarbus tekstas. Kas tokia Gražina Lukošienė man visagalis google neatskleidė, todėl teko atsikimšti ir per alų susipažinti.

Alaus spalva paglostė akį, gražu, taip kaip turi būti. Alus skaidrus, kvapas nėra malonus, bet ir neatstumiantis. Putoja gražiai, smulkiai, neilgai arba kitaip sakant, standartiškai. Negalvojau, kad alus labai stipriai skirsis, todėl ragavau kiekvieną paeiliui. Lengvesnis variantas kartus, bet tas kartumas irgi toks įdomus. Šiaip alaus kartumas jaučiamas ne iškarto, nes jei taip anatomiškai žiūrint, liežuvio šaknis jaučia kartumą. O čia kartumas duoda iš karto, atrodo dar alaus į burną nepateko, o jau kartu. Kartumas ilgai nesilaiko, greit pradinksta ir paskui vėl išlenda tik poskonyje. Turi alus ir šiokį tokį prieskonį. Lengvai šio alaus neišgersi, sunkiai irgi, jis toks, kad nei blogu jo nepavadinsi, nei geru. Tiesiog įdomesnis variantas iš eilinių serijos. Stipresnis ir yra stipresnis, jau kažkur lenda alkoholis, sunkiau tokį ir gerti, jis neskanesnis.

Tai va taip su tuo krepšiniui skirtu alumi, o dabar pletkai: kalba žmonės, kad Ponoras parduotas. Dar kalba, kad valdo juos dabar iš Latvijos, Livu alus.

Written by Modestas

2011-08-29 12:29

Įrašyta kategorijoj Alus, Lietuva, Ragaujam

Tagged with , , ,

2 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

  1. bet livu tai tauro grupė. jie latvijoj atrodo taip, kaip tauras lietuvoj. tai gaunas tauras lietuvoj supirkinėja mažesniuosius. vilkmergė, ponoras… ar aš klystu?

    zydrius

    2011-08-30 at 10:57

  2. matai, gandai yra gandai, o komentuoti gandus, tai jau labai didelis sugedes telefonas gaunasi

    Modestas

    2011-09-08 at 10:54


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: