Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

Kaip aš pakeliui į Rygos aerouostą latviško alaus ieškojau

with 8 comments

Padaryti iš gipskartonio sienelę ir gražu, ir praktiška, ir ekonomiška. Tie du išsikišę kranai galėtų būti pakabinti ant vieno stovo. Stovo kaina labai apytiksliai 650 litų. Jų čia nereikia. Skaičiuokite patys 🙂

Teko pabuvoti Latvijoje. Tiesiog daug neplanuojant važiavom iki Rygos aerouosto ir atgal. Išvažiavom kiek ankščiau, kad liktų kažkiek laiko paslankioti po Rygos senamiestį. Aš norėjau dar ir pasižiūrėti ką galima nesiruošus ir specialiai neieškojus pamatyti iš alaus pasiūlos. Sustojimas vienam prekybos centre gerai nenuteikė, nes viena buvo aišku – Latvijoje alus brangus. Mes automobilį palikome prie, bent jau kaip man pasirodė, judriausios Rygos vietos. Ten vienoje vietoje ir traukinių ir autobusų stotis bei didžiulis turgus. Arba mes senamiestyje ne ten ėjom arba ėjom ten, bet nematėm, bet nieko labai įdomaus neradom. Taip, ten po senamiestį išsimėtę pilstomo alaus taškai, kurių išskirtinis dalykas yra iš sienos išlindę kranai. Gan originalus reikalas. Ten galima nusipirkti įvairaus pilstomo alaus. Bet… viename turguje rasta pilstykla siūlė beveik tik lietuvišką alų, Rinkuškiai, Biržų alus ir t.t. Didžiąjame turguje to pačio pavadinimo pilstykloje jau vien latviško alaus pasiūla. Mes pilstomo alaus nenorėjome, o rasti butelinio alaus nepavyko.

,

,

,

Išorė baro-restorano su menamomis 130 rūšių alaus

Šalia turgaus, kaip skelbia reklama viename iš turgaus paviljonų, įsikūręs baras, siūlantis 130 rūšių alaus. Įlindę buvome ir ten, deja, meniu toli gražu ne 130 rūšių, net ir be nuliuko jei būtų, sunkiai ten tiek surastum ir alus importinis. Iš senamiesčio mes daug nepešėm, todėl važiavom šiaip visai dėl kito reikalo, bet atradom tokią gan netradicinę alaus parduotuvę, na ten gal daugiau kioskelis.

Arba pasivadinkite kaip kas norite pažiūrėję į nuotraukas. Prekyba ten vykdoma panašiu principu gal kaip Gariūnuose ar Aleksoto turguje, Kaune. Yra kioskas, išorėje dėžės. Rinkis, vežkis kiek reikia. Gan originaliai išspręsta pilstomo alaus pasiūlos problema. Čia alus išpilstytas į 5 l. bambalius ir sudėtas į šaldytuvus, o kas netilpę, sustatyta šalia, ant žemės. Kiek reikia, tiek pasiimk.

Visgi, šiek tiek alaus parsivežiau.

Visi šie kainavo 0,65 lato. Nežinau, kaip ten Latvijoje su depozitu, bet Lietuvoje man be problemų butelius priėmė. Visos šiol alaus rūšys labai stipriai neišsiskiria. Dvi iš jų nesiekia standartinio 5 laipsnių stiprumo, todėl tai lengvi, beveidžiai vos vos karstelėję alūs.

Sekantys du kainavo netoli lato, berods 0,95. Buteliai kaip ir Aukštaitijos bravorų. Ingver Gaišais nors 4,7%, bet geriant atrodo, kad geri stiprų alų. Geriasi lengvai, juntamas gerai išreikštas prieskonis, toks ne tipinis, sunkiai nusakomas. Tas prieskonis elgiasi irgi įdomiai, nelenda į pirmas eiles, bet būdamas užkulisiuose išsilaiko burnoje ilgai. Kviešu reikėtų dar kartą paragauti, nes šis alus liko mano nesuprastas. Nestandartinis, 3,9% stiprumas, keistas skonis, lyg ir su medaus priemaiša. Na, sakau, reikia perragauti. Šio alaus galima nusipirkti vienoje vietoje Klaipėdoje, netrukus jo bus ir Kaune. Ir gan platus šios daryklos pasirinkimas.

Na ir brangiausias variantas, tai 1,25 lato kainavęs alus. Šį butelį irgi priėmė be problemų. Tai išbaigtas alus nuo iki. Etiketė tvarkinga, išsiskirianti iš kitų. Alus taurėje savo spalva tiesiog švyti. Varčiau varčiau taurę, na superinė spalva. Geriasi lengvai, kartumo tiek kiek reikia, skonis subalansuotas, tvarkingas. Na ir dar kartą pakartosiu, tai tvarkingas alus.

Jei norėsite rasti daugiau alaus, pasiieškokite informacijos internete, nes taip ekspromtu eiti ir tikėtis rasti bent man nepavyko. Grįžtant buvom sustoję pas gimines Pasvalyje. Tas niūrus Latviškos alaus rinkos vaizdas, kai viskas brangu ir nėra ką pirkti, išgaravo žaibiškai. Užteko paragauti stiklinę pasvalietiško, kad ir ne pačio geriausio, alaus, užkąsti sūrio iš ožkos pieno ir atsidusus pasakyti: gera toj mūsų Lietuvoj 🙂

Written by Modestas

2011-09-11 10:53

Įrašyta kategorijoj Alus, Latvija, Ragaujam

Tagged with , , , , ,

8 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

 1. Buvot labai netoli… visas Ingvars arsenalas, Bauskos, Valmiermuižos ir panašiai buteliuose yra “prestižiniame“ Stockman supermarkete, kuris yra labai šalia kur buvot, kaip rašai – tarp traukinių ir autobusų stoties.

  Ciobiskis

  2011-09-12 at 21:22

 2. damn…

  Modestas

  2011-09-12 at 21:52

 3. Keista kad neradot didelio pasirinkimo, paprastai kokiam nusmurgusiam Rimi beveik pilnas komplektas visų daryklų alaus būna. Ir ne taip kaip pas mus – 10 lentynų vien š…vyturys ir maža lentynėlė likusiems.

  Rad

  2011-09-13 at 09:09

  • am, gal aš kiek neaiškiai čia parašiau arba gal dar suveikė tas Lietuvos prekybos centrų pirkėjo įprotis, kad prekybos centre kas yra, tai neįdomu, reik ieškot kažkur kitur. Jei tas pasirinkimas kas yra prekybos centruose yra beveik visas latviško alaus pasirinkimas, tada viską radom, bet tada iš kitos pusės, na ne kažką tada pas juos…

   Modestas

   2011-09-13 at 11:31

 4. o tauriu atsivezei?

  Kastytis

  2011-09-14 at 13:15

 5. na, alaus taures galima rinkti/pasikeisti, arba padovanoti kolekcionieriui)

  Kastytis

  2011-09-19 at 19:54

  • turiu nusistatymą prieš užsienietiškas taures, renku tik Lietuva ir čia principingai to laikausi

   Modestas

   2011-09-19 at 22:47


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: