Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

Alaus kultūros simpoziumas “Sambariai” Spalio 8 d. Kaunas

leave a comment »

Spalio 8 dieną, šeštadienį VDU Kauno botanikos sode (Ž. E. Žilibero g. 6), Kaunas į pirmąjį alaus kultūros simpoziumą “Sambariai” rinksis tradicinio alaus ir aludarystės entuziastai.

Pastoviai atnaujinama renginio programa: http://tinyurl.com/sambariai

Renginio metu pranešimus skaitys akademikai ir etnografai, mikrobravorų verslo atstovai, vyks naminio alaus įrangos demonstracija ir gyvos dirbtuvės.

Renginio pavadinimas neatsitiktinis. Sambariai – tai Lietuvoje iki XX a. gyvavusi tradicija po derliaus nuėmimo daryti suneštinių vaišių šventę, gerti specialiai tai progai padarytą alų – gaminamą iš bendruomenės suneštinių grūdų.

Simpoziume VDU Kauno botanikos sodo mokslo darbuotojas, Lietuvos apynių augintojų draugijos pirmininkas Kęstutis Obelevičius pristatys apynių auginimo istoriją mūsų šalyje.

Alaus ekspertas, VU Ekonomikos fakulteto gamtonaudos ekonomikos docentas, dr. Linas Čekanavičius pasakos apie išskirtinių pasaulinio alaus rūšių „medžioklę“ ir apie subtilaus skonio, tikro alaus renesansą visame pasaulyje.

Kraštotyrininkas Viktoras Dagys, legendinės knygos „Darau savo alų“ autorius, pristatys kaimiško naminio alaus tradiciją ir jos pokyčius, taip pat pristatys etnografinių ekspedicijų, tyrusių lietuvišką aludarystę, istoriją.

Sambūryje – simpoziume numatoma dar keliolika pranešimų Lietuviško alaus ir aludarystės istorijos, paveldo, terminologijos, technologijų ir verslumo klausimais.

Tokie alaus entuziastų renginiai ne pirmus metus vyksta Latvijoje, Lenkijoje, Čekijoje, Skandinavijoje ir kituose Europos kraštuose, kur paplitusi tradicinė ir šiuolaikinė aludarystė.

Renginį Kaune organizuoja asociacija „Tikro alaus draugija“ ir aludarių draugija „Atviras alus”, jo pagrindinis partneris – VDU Kauno botanikos sodas.

Dalyvio mokestis užsiregistravusiems iš anksto 20lt, vietoje 25lt.

Registracija į renginį el. paštu tikrasalus@gmail.com

Written by Modestas

2011-10-04 16:36

Įrašyta kategorijoj Įdomu

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: