Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

Tauro Porteris

with 5 comments

Prekybos vietose vos tik pasirodęs Tauro Porteris (bent jau prekybos tinkle IKI) iškarto buvo su akcijinę kaina. Įdomiai atrodė lentynoje uždėta kaina, kuri skelbė ir buvusią, nors jos iš tiesų dar nebuvo, ir jau esamą kainą. Tarkim tai naujas būdas dar labiau į save atkreipti dėmesį. Atkreipinėti į save dėmesį Tauras bando per metus bent porą kartų. Na ir paragauti jo reikia, visgi naujiena. Bet kuo toliau, tuo baisiau Taurą ragauti. Jau pradedant šlykščius  prisiminimus keliančiu Tauro su medumi alų toliau buvo tik blogai arba blogai. Netiko man nei jubiliejinis jų alus, nei nefiltruotas, nei gyvas. Berods ne man vienam tos alaus rūšys nepatiko, nes jas rasti prekybos lentynose nežinau ar dar galima, bent aš jų nebematau. Žodžiu Tauras eksperimentavo daug ir eilė atėjo dar vienam eksperimentui.

Tauro Porteris – vienintelis porteris Lietuvoje gaminamas iš 5 salyklų: šviesiojo, Miuncheno, karamelinio, šokoladinio ir juodojo. Šio alaus išskirtinumas – tai kruopštus salyklų derinimas, siekiant išgauti tik šiai alaus rūšiai būdingą skonį.

Taip aprašomas šis alus gamintojų, o aš nešuosi alų namo ir bandysiu pateikti savo aprašymą.

Namuose nieko nelaukęs kemšu butelį ir pilu alų į taurę. Puiki puta, tamsios purvinos kakavos su pienu spalvos. Alus juodas. Ne ne, ne tamsiai rudas, ne nuraudonavęs, tiesiog ir paraidžiui – j u o d a s. Bendras vaizdas taurėje glosto akį ir nesitiki, kad tai Tauro produktas. Uostom. Šnerves perbėga degintas salyklas, kavos prieskonis, alkoholio užuomazgos ir kažkoks mažas pasiklydęs nemalonaus prieskonio kvapelis, bet jis gerai įvertinti kvapą netrukdo. Ragaujam. Pripažinsiu, pirmi gurkšniai nepatiko, nuvylė, bet noro paieškoti daugiau nenustelbė. Toliau viskas ėmė taisytis. Skonyje puikiai pinasi kartumas apynio ir kartumas deginto salyklo, kuris čia panašus į kavos pupelės ar juodojo šokolado. Skonis plokščias, sausas. O toks būdingas gal daugiau stoutui. Taip pat skonis pilnas, su puikiu liekamuoju skoniu, kuriame išryškėja kartumas. Alus 6,3% stiprumo ir vos kelias akimirkas   tai buvo pasijutę. Dar viena labai puiki šio alaus sąvybė, kad jis būdamas stiprus, tamsus, Lietuvoje išvirtas alus, nėra saldus. Kažkiek saldumo žinoma yra, bet jis kaip priedas, viską papildantis, o ne nustelbiantis. Alaus skonio pilnumas ir alkoholio koncentracija leidžia pasidžiaugti, kad pagaliau Lietuvoje yra alus, kuriuo galima pasimėgauti ir jo užteks visam vakarui.

Belieka pasidžiaugti, kad šis alus nepasirodė kaip koks pseudo kalėdinis alus ir palinkėti, kad Tauro alaus darykla, turėdama stiprų porterį, sustiprintų ir kitų savo alaus rūšių skonines savybes. Juk galite dar kartą paskelbti, kad atnaujinote receptūrą ar panašiai, nes šis porterio pavyzdys rodo, kad galite ir mokate virti alų.

Written by Modestas

2012-01-31 02:37

Įrašyta kategorijoj Alus, Lietuva, Ragaujam

Tagged with , , ,

5 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

 1. Kazin ar prigis sis alus, nes tamsus alus ir siaip nera populiarus….

  aistra

  2012-02-18 at 19:29

 2. Man nepatiko, jei volfo porteri vertinciau 10/10 tai sitavertinciau 6/10. Nekalbu apie tai kas yra “tikras porteris“ ir tt.., bet volfo man zymiai labiau patinka

  supahdupah

  2012-02-21 at 01:30

 3. Ragavau sendien.Pasigailejau tik vieno kd nusipirkau tik viena bonke.Alus puikus,senai tokio ieskojau ir laukiau,puikus juodos duonos prieskonis. Bravo !!!!!

  zeimeris

  2012-02-26 at 21:49

 4. si savaitgali teko paragauti sio alaus. Man asmeniskai tai labai nepatiko. Kaip matau ne man vienam 🙂

  pinigenai

  2012-04-01 at 17:58

 5. siuo metu skaniausias alus, vo tep!

  Androidas

  2013-03-29 at 15:27


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: