Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

Vilkmergės sugrįžimas

with 6 comments

Sakyti, kad Vilkmergės alus sugrįžo truputį neteisinga, nes jis visada buvo. Bet kita vertus tai kas su Vilkmergės alumi dabar vyksta kitaip nei sugrįžimu nepavadinsi.

Tiesiai prie alaus šįkart nenorėčiau eiti. Nes kai kas aplink vykstančio mane tiesiog nervina. Niekam ne paslaptis, kad Vilkmergės alaus daryklą nupirko Royal Unibrew, kurie taip pat valdo Kalnapilį ir Tauro alų. Visas tas darinys pavadintas Kalnapilio Tauro grupė. Taigi  didelis po savo sparneliu priglaudė mažiuką. Bet kažkodėl visi kaip susitaria kartoja, Vilkmergę nupirko Kalnapilis. Kalnapilis š***s, Vilkmergė irgi š***s. O bet tačiau, gerbiamieji, Jūs esate neteisūs. Ir štai kodėl. Po nupirkimo, kas buvo pernai, Vilkmergės alaus darykloje kardinalių permainų neįvyko. Vadovas liko tas pats, neabejoju, kad ir daryklos darbuotojai nebuvo atleisti, o vietoj jų tikrai niekas iš Panevėžio nevažinėja. Įrengimai liko tie patys, gamykla vis dar ten pat. Nežinau, o ir nesigirdėjo, kad į naują įrangą buvo investuota. Tad viskas liko tas pats, tik atėjus naujam šeimininkui, buvo imtasi ne gamybos optimizavimo, o pačio prekinio ženklo sutvarkymo. Ar tai blogai ir ar tai š***s?

Kad būti visai ramiam, dar štai ką noriu papasakoti. Dar visai nesenai, prieš 3-4 metus Vilkmergės alus buvo 5 pagal dydį alaus darykla. Jos verdamo alaus buvo galima nusipirkti visur. Didžiuosiuose prekybos tinkluose buvo ir skardinių, ir 0,33l. buteliukų (dabar tokius turi tik Vilniaus alus). Vienu laikotarpiu buvo ir pusės litro BBH tipo buteliuose išpilstyto. Tokios alaus rūšys kaip Tamsusis, Brandusis, Iš statinės buvo tapę, nepabijokim to žodžio, beveik klasika. Čili kaimo alus taip pat buvo ne kas kita kaip Vilkmergės alus. Visus reikalus alaus daryklai sugadino nesėkminga Alitos (gal tiksliau Alita Distribution) veikla. Turbūt Vilkmergės alaus sėkmės pastūmėti savininkai sumąstė sėkmės istoriją pakartoti Serbijoje. Bet ten privatizuotą alaus daryklą Serbijos institucijos sugalvojo pasiimti atgal. Akcininkai visus uždirbtus pinigus pasiimdavo nesėkmingų sandorių pasekmėms sušvelninti, darykla buvo palikta likimo valiai. Dingo tada jų alus iš didžiųjų prekybos tinklų. Pasitraukimas iš jų sąlygojo tai, kad dingo mažieji buteliukai, skardinės. Liko tik plastikinė tara, teko pasitraukti iš barų. Galų gale viskas nuvažiavo žemyn tiek, kad beliko pagal Sanitex užsakymą gaminti Švogerių alų. Jei ne nesėkmių ruožas, galbūt dabar apie sugrįžimus nešnekėtume.

Visu tuo noriu tik pasakyti, kad Vilkmergės alus visada buvo, nuo 5 pagal dydį alaus daryklos praėjo dar ne tiek daug laiko, kad to nebūtų galima susigrąžinti. Juk darykla veikė, o ne stovėjo uždaryta. O dabar papūtus naujiems vėjams ir žinoma pinigais, aludariai kelia galvą. Kelia, nes turi teisę tai daryti, jie turi istoriją, su gerais ir blogais periodais. Dabar vėl gerasis, beliko virti alų, o koks jis tuoj mes paragausime. Ir be jokių išankstinių Kalnapilis š***s, Vilkmergė š***s, buduliai.

Toks alaus apipavidalinimas niekam nepadarytų gėdos. Dėl plagijavimo būtų galima kabinėtis, bet tai palieku kiekvieno asmeninei nuomonei. Tik nuplagijuoti reikia irgi mokėti. Alaus butelis tiesiog prabangus, ką jau čia bepasakysi. Kadangi lankiausi stiklo fabrike, galiu pasakyti, kad tokį butelį pagaminti kainuoja beveik tiek pat, kiek ir pavyzdžiui Tauro alaus ar Kalnapilio. Viskas priklauso nuo formos pagaminimo, o toliau tik stiklo masė, kuri tokia pati kaip ir kitų butelių. Tad išskirtinumo gali turėti visi, tačiau tik Vilkmergei pavyko tai padaryti nepriekaištingai. Etiketės ant butelio taip pat puikios. Tokias kai kurie aludariai pasidarydavo tik per šventes. Nors yra blizgesio, bet jis ne pigus, o tiesiog puikiai priderintas. Visas bendras vaizdas kaip jau ir sakiau prabangus. Visas tas išskirtinumas kiek nublėsta tipinio prekybos centro prekybinės lentynos fone, bet jei tai namuose ant stalo stovintis butelis, jis be visa ko tą stalą puošia. Kaip matote iš nuotraukos man į rankas pakliuvo alus specialioje dėžutėje. Čia jau šis blogas pasitarnavo ir aš visada sakiau ir sakysiu, kad tai mane labai pamalonina. Be viso to, dar kaip kolekcininkui į rankas pakliuvo ir taurė. Puiki taurė, graži, sunki svoriu, bet ne forma ir išvaizda. Nežinau kaip kitoje taurėje atrodytų alus, bet šioje jis atrodė kaip jai skirtas. Tik vat nežinau ar alus taurei ar taurė puikiai atitiko alų. Kaip ten bebūtų aš tokios spalvos alų įsivaizduoju kaip etaloninį. Prikibti nėra prie ko. Ruda, oranžinė, geltona. Šios trys spalvos atrodo susimaišiusios taurėje ir kiekviena alui perteikusi savo atspalvį. Puta balta, smulki, ilgai besilaikanti, jos likučiai išsilaikė visą laiką kol gėriau alų ir dalis pasiliko ant taurės kraštų.

Prieš ragaujant vėl norėčiau nukrypti. Teko man skaityti, girdėti atsiliepimų apie šį alų. Vėlgi niekur nedingo tas Vilkmergė š***s. Bet prie viso to prisidėjo ir tai, kad šis alus vertinamas kaip mažojo alaus gamintojo. Na visai mažiuko, craft beer atstovo. C’mon! Nėra Vilkmergė tas tipinis mažiukas ir niekada juo nebuvo. Tai darykla verdanti ne po toną ir ne po dvi. Tad nevertinkite jos verdamo alaus kaip kokio Jovarų, Su puta ar Piniavos alų. Toks lyginimas net nerašysiu į ką panašus. Sakysit, o tai kaip ką reikėtų vertinti? Atsakysiu – kaip Vilkmergę, kaip šviesų alų. Pamirškit tuos visus mažiukas didelis.

Pirmas gurkšnis pasirodė tuščias, vandeningas. Toliau viskas tik gerėjo. Kai pamačiau ant etiketės užrašą “Magnum kartieji“, neabejojau, kad pasipils komentarai, kad šie apyniai nusibodę ir t.t. Taip, juos išbandę ne tik daryklos, bet ir namudiniai aludariai, tad šių apynių kartumą puikiai pažįsta. Bet įpint į alų juos reikia mokėti. Čia ne saują įberti į puodą ir jei norisi tądien karčiau, pridėti dar. Alus tikrai karsteli pažįstamu kartumu, bet tas kartumas toks savo vietoje, kad norisi jį paglostyti. Skonio vientisumas stebina, gurkšnis po gurkšnio negaliu patikėti, kad paprastas šviesus alus gali būti toks pilnas, vientisas ir nenusibostantis. Bet be priekaištų jam praslysti nepavyks. Alus 5,6% stiprumo ir tie laipsniai alkoholio prieskoniu kažkur vis bandė pasirodyti. Pavartau tuščią taurę rankoje, nusišypsau ir prisimenu apie ką rašiau pradžioje… Vilkmergės alaus Šviesusis, nepabijokim to žodžio, šviesiojo alaus klasika.

Jei manote, kad tiek visko padaryta dėl vienos alaus rūšies, klystate. Žmonės kalba, kad rūšių gali būti apie penkias. Planuose išleisti po rūšį kas mėnesį ar du. Lauksime kol žodis virs kūnu.

Ir dar… buduliams… Vilkmergė ne š***s, bet taip, jie dabar po sparnu ir už tą sparną gali tekti vėliau susimokėti. Tada gali viskas suprastėti. Va tada ir rėkaukit, o dabar mėgaukitės, nes yra kuo.

Written by Modestas

2012-04-08 14:09

6 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

 1. Man asmeniškai ne.

  Domas

  2012-04-08 at 16:03

 2. Ragavau praeitą savaitę Sadutėj, pilstomo, tai kažkodėl nelabai patiko – kažkoks labai jau rūgštus 😦

  kukumalu

  2012-04-09 at 09:13

 3. Apipavidalinimui priekaištų jokių, na bet iki šviesaus alaus klasikos jam toli toli. Na arba aš ne tą patį Vilkmergės šviesųjį gėriau.

  AlausPuta

  2012-04-10 at 09:16

 4. O man patiko! Bandžiau ir aš be išankstinio – Vilkmeregė š***s Apie išvaizda kalbėti nėra ko, nevisi tokia turi, bet ir turinys nenuvylė. .

  swedas

  2012-04-10 at 14:08

 5. o, suveikė komentaras :), o tai rašau rašau…
  Mano nuomone su atnaujinta Vilkmerge yra viskas gerai, ir įdomi čia mintis “Kalnapilis š***s, Vilkmergė irgi š***s“ – neteko tokios girdėti.
  Laukiu pasirodant naujų rūšių.

  POP

  2012-04-25 at 22:54

  • patikėk manim kiek man tenka tokių nuomonių išgirsti. Net ir čia buvo keletas komentarų ta tema. Leidau sau juos ištrint. Bet yra ir dar vienas mane tiesiog gluminantis dalykas. Tauras yra gerai, nors Vilkmergė š, nes ją nusipirko Kalnapilis. Va šito dalyko aš niekaip nesuprasiu…

   Modestas

   2012-04-26 at 10:24


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: