Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

Žywiec ir Žywiec Porter

with 6 comments

Išnaršiau visą savo blogą ieškodamas ar kada rašiau apie Žywiec alų, kurio visada parsivežu jei būnu Lenkijoje. Tiesa, šį kart jo gavau lauktuvių.  Atmintyje lyg ir likę, jog tikrai rašiau, bet to rašto rasti taip ir nepavyko. Ką gi, taisau klaidą.

Žywiec 5,6%

Atrodytų, turėtų būti paprastas didelės daryklos lageriukas. Realiai toks jis ir yra, bet yra keli bet. Jis turi daugiau nei kiti tradiciniai. Paskutiniai prisiminimai apie šį alų buvo, kad jis lengvai geriasi, yra salstelėjęs, skanus. O dabar atrodė pilnesnis. Įpusėjus taurę alus atsiskleidžia pilnai. Pilnas skonis, gerai subalansuotas. Prieskonis persipina su kartumu. Ragaujant alus nepabosta, nepaleidžia, skonis atrodo subręsta, išryškėja su kiekvienu gurkšniu. Dar reikėtų paminėti butelį. Jis, kaip ir daugelis dabar Lietuvoje, reljefinis, specialiai pagamintas daryklai. Bet tuo man, pavargusiam nuo lietuviškų nesąmonių, šis butelis atrodo tobulai. Pati forma, reljefai ten kur reikia, etiketė. Na tobula ir tiek. Dar vienas pliusas, prie ir taip jų daug turinčio alaus.

Žywiec 9,5%

Jau pilant į taurę alus pasirodė puikiai. Tik tikrai nesitikėjau etiketėje pamatyti tokius didelius alkoholio laipsnius. Tokiam stipriam alui net nusiteikęs nebuvau. Todėl visą vakarą dūsavau, kad jis geras, bet velniškai sunkus. Taurėje alus atrodo labai gerai. Žinoma, tokio stiprumo ir tirštumo alui atrodyti kitaip kažin ar gautųsi. Kliūna akis už atrodytų juodos spalvos. Visgi juodumas turi rudo atspalvio. Puta tiršta, tvarkinga, kokia ir turi būti. Uodžiant jaučiasi degintas salyklas, šokoladas ir kažkurie džiovinti vaisiai. Ragaujant jaučiamas alaus gilumas ir pilnumas. Kad ir koks būtų gurkšnis, atrodo, kad alaus burnoje per daug. Tie mane gazdinę skaičiai ant etiketės labai gerai paslėpti, bet jie yra, niekur jie nedingę. Per tą pilnumo pojūtį ir nuolatinį kartojimą, kad per sunkus alus, sunku išgaudyti aluje viską ką jis turi. Aluje tikrai bus skrudinto salyklo skonis, tikrai bus jau minėti kažkurie džiovinti vaisiai, šokoladas, šiek tiek saldumo ir žinoma kartumo. Ir viskas taip gerai sudėliota, taip skanu, taip įdomu, bet kartu ir taip sunku.

Written by Modestas

2012-06-05 18:24

Įrašyta kategorijoj Alus, Lenkija, Ragaujam

Tagged with , , ,

6 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

 1. Tokio lageriuko kažkur Kaune mačiau. Ech, norėtųsi tokio porteriuko paragauti.

  kazys

  2012-06-05 at 20:59

 2. Tokį porterį geriausia šaltuoju sezonu skanauti, bet nelaikysi gi lauktuvių iki žiemos 🙂

  Algyzo

  2012-06-06 at 08:16

 3. teko Zyveca pirkti Rimi-atsimenu ,kad kaina buvo tikrai gera(berods apie 4lt.) Uk karts nuo karto susigundau jo pigumu(palyginus su vietiniais alumis jis pigus).bent man,tai is lenkisku tik du labai verti demesio-Zyvec, ir Zubr.Abudu originalus ir negeda pasiulyti draugams.

  Kastytis

  2012-06-06 at 12:56

 4. Kaip tik šiandien parsinešiau iš Vynotekos prisiminimams atnaujinti 🙂

  POP

  2012-06-06 at 23:55

 5. 4Lt yra tikrai gera kaina uz didziuju daryklu lagerius? Mano akimis tai kaina yra LABAI didele. Aisku 4Lt mokam uz garsiausiu pasaulio firmu lageris, bet ten mes mokam uz prekini zenkla, o zyviec nepasakyciau, kad patenka i ta kategorija.

  supahdupah

  2012-06-07 at 22:45

 6. Sveiki, POP kurioje vinotekoje jį pirkai ? Norėčiau paragauti nes daug atsiliepimų apie jį esu girdėjęs ir visi kolkas geri tad noriu pats įsitikinti ar jau toks jis stebuklingas 🙂

  mtr

  2012-06-16 at 23:29


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: