Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

Bravoro alus

leave a comment »

Šios vasaros viduryje ar link pabaigos pasirodė eilė Butautų dvaro bravoro naujienų. Viena iš jų buvo tiesiog Bravoro alus, kuris pasirodė kaip šviesusis, tamsus ir vasaros. Verdamas jis Miežiškių alaus darykloje ir šiuo metu bent jau šviesaus galima rasti alaus baruose, kur jis ir toliau skambiai pristatinėjamas kaip naujiena.

Vasara baigėsi, tad galima ramiai prisiminti koks gi buvo tas Bravoro vasaros alus. Tai nefiltruotas, 5% stiprumo alus. Taurėje alus atrodė nešvariai. Klausite, kaip gali nefiltruotas alus taurėje atrodyti švariai, atsakysiu – gali. Net ir Lietuvoje yra nefiltruoto alaus rūšių kurios atrodo daug geriau. Alus neputoja. Skonis pasirodė įdomus, pirmi gurkšniai netgi norėjo sufleruoti, jog yra dėta medaus. Vėliau salstelėjimas ir prieskonis išnyko ir pasiliko lengvai besigeriantis , vos vos karstelėjęs alus.

Bravoro šviesusis 5%. Šiame aluje, kuomet ragavau jo įsipylęs iš butelio, pasijautė Jovarų alui būdingas prieskonis. Dėl to prieskonio aš tiesiog nemėgstu Jovarų alaus ir jo vengiu. Ragaujant bare, to prieskonio, nors tiesa pasakius neieškojau, bet neradau arba jis neužkliuvo. Kvape jaučiasi citrinos ir medaus priemaiša. Šis alus pasirodė kartesnis nei vasaros alus.

Bravoro tamsusis 5,3% liko mįslė man. Kvape jis kažką turi, bet ką tiksliai na niekaip nesugebėjau ištraukti. Spalva tamsiam alui gerokai netinkama, norisi tamsesnės, daug tamsesnės. O apie skonį nerašysiu nieko, nenoriu čia ko nors negražaus prirašyti.

Written by Modestas

2012-10-18 12:00

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: