Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

Tarptautinė Rudeninė Alaus Atributikos Kolekcininkų Birža, Ukmergė 2012 Rugsėjo 7-8

with 7 comments

Įrašo pavadinimą copy paste’inau iš oficialaus alaus atributikos kolekcionierių klubo (toliau tiesiog rašysiu, kad klubas, nes labai jau ilgi tie visi žodžiai, o ir trumpinys AAKK man negražus) Humulus lupulus internetinio puslapio. Nu’copy’nau tiksliai, kad būtų taip kaip pateikia biržos organizatoriai. O tą padariau tam, kad man vienas dalykas nepatinka ir aš Jums apie tai tuoj papasakosiu. Lietuvoje gūdžiais kažkelintais metais buvo pradėtos organizuoti alaus atributikos kolekcininkų biržos. Tuo užsiėmė klubas “Alutis“. Ir birža buvo pirma, antra… berods ir 8 buvo suorganizuota. Įsikūrus klubui Prie bokalo, pradėtos organizuoti jau to  klubo biržos, kurių pirma buvo surengta 2008 metų gegužės mėnesį HBH Juozo bravore Žibininkuose. Klubas Prie bokalo nusprendė nesiblaškyti ir kasmet, beveik tuo pačiu metu rengti biržas. Ji vyko ir šiemet, Biržuose ir ji buvo jau penktoji.

Įrašo pavadinime figūruojantis žodis rudeninė būtent ir pabrėžia, kad tai ne pavasarinė klubo Prie bokalo birža, o rudeninė, kito klubo organizuojama birža. Taip pat tai turbūt reiškia, kad ji bus rengiama kasmet, rudenį, tokiu būdu kasmet sukviečiant į Lietuvą alaus kolekcionierius iš viso pasaulio du kartus per metus. Čia iki šitos dalies viskas aišku. Bet toliau prasideda šiokia tokia painiava. Nežinau kodėl, ar, kad pavadinimas būtų per ilgas ar kitos priežastys, bet pavadinime nėra nurodyta kelintoji tai birža. Sakysit, kam to reikia? Bet, kad net kokio kaimo birža Lenkijoje, Čekijoje ar dar velnias žino kur turi tą skaičių. Kita vertus, šią biržą organizavo ne vienas, o du klubai kartu. Tai klubas Humulus lupulus ir klubas Alutis. Klubas Alutis, kaip minėjau,  turėjo savo rengiamas biržas, o Humulus lupulus kaip klubas rengė tokią biržą pirmą kartą. Gal ir dėl to neatsirado skaičius prie šios biržos pavadinimo.

Bet/o/tačiau dar su skaičiais istorija nesibaigia. Skaitant straipsnį Gimtojoje žemėje tiek prieš biržą, tiek po jos man užkliuvo būtent tokia pastraipa:

“Šeštadienį Kultūros centre buvo galima tapti neeilinio renginio dalyviais ir žiūrovais. Antrą kartą Ukmergėje vyko Tarptautinis rudeninis alaus atributikos kolekcininkų susirinkimas-birža. Tai tradicinis renginys, vykstantis kiekvieną rudenį Lietuvoje arba už jos ribų. Pirmą sykį jos dalyviai mūsų mieste rinkosi 2009-aisiais, miesto šventės metu.“

Pasirodo tai jau antroji rudeninė birža. Nors pirmoji vyko gegužė 22-23 dienomis ir ji vistiek patapo rudenine. Daug painiavos čia visam šitam mano pasakojime, bet viena aišku, kad neišeina sukurti savo tradicijų, pratęsti kitų ir iš to gaunasi nesusikalbėjimas, kuris jau senai tvyro taip Lietuvos alaus atributikos kolekcininkų.

Aš pats dalyvavau šiųmetėje biržoje Ukmergėje. Važiavau į ją labai nenoromis, tačiau kelios skolos kolekcininkams ir noras jas grąžinti privertė išsiruošti į Ukmergę. Tiesa, aš pats labai pasyviai pradėjau žiūrėti į visą kolekcininkų judėjimą, jų rengiamus renginius. Tiesą pasakius, kad ir tų renginių liko tik vienas kitas. Jau minėtos biržos, vienas kitas susitikimas. Galiu drąsiai pasakyti, kad trys klubai, kurie yra Lietuvoje veiklos nevykdo. Tiesiog suorganizuoja biržą kartą per metus ir tuo visa jų veikla pasibaigia.

Su tokiomis nuotaikomis, ir į kuprinę įsimetęs kelis bokalus mainams, patraukiau Ukmergės link. Prie kultūros centro (tikiuosi taip tas pastatas vadinasi)  pasitiko iškeltos dalyvaujančių šalių vėliavos ir iškaba apie vykstantį renginį. Kiek pamindžikavau prie įėjimo, nes neišsirinkau pro kurias duris eiti. Sulaukęs į vidų einančių žmonių nusekiau paskui. Keli A4 formato lapai su kryptimi kur eiti čia būtų nepamaišę. Užlipus į antrą aukštą visi patekom į erdvę salę, kurioje savo mainams atsivežtus eksponatus jau dėliojosi kolekcininkai. Turbūt pirmą kartą neturėjau savo stalo, tad teko vaikščioti ratu ir bandyti rasti kažką tinkamo sau. Prasidėjo rankų paspaudimai, sveikinimaisi su kolekcininkais, kurių nemačiau gal net kelis metus. Teko daug kartų atsakinėti į klausimą kur dingęs ir kaip sekasi. Pasirodo neapsilankymas dviejuose kolekcininkų renginiuose priveda prie to, kad visi ima šnekėti, jog tu visai nebekolekcionuoji. Erdvė, kurioje vyko birža turbūt buvo ideali. Šviesu, erdvu, nei šalta, nei šilta. Šįkart nebuvo perspausta ir su atrakcijomis, nebuvo ir pigios pompastikos. Viskas tvarkingai, ramiai ir atrodo taip, kaip turėtų būti.

Naujasis Vilkmergės Kvietinis

Vieni pirmųjų Lietuvoje susirinkę galėjo paragauti Vilkmergės Kvietinio, kuris prekyboje pasirodė po dviejų savaičių nuo renginio. Visi jį labai gyrė, minėjo, kad tokio kvietinio su niekuo nesumaišysi. Aš savo vertinimus pasilieku ateičiai. Tik pastebėjimas vienas, apelsinų žievelių ir kalendros tikrai nepagailėta.  Pokalbio su Vilkmergės direktoriumi metu, paaiškėjo, kad neužilgo prekyboje pasirodys pilnos kvortos buteliai. Tai įvyks turbūt su naujos alaus rūšies pristatymu.

Organizacine prasme renginys buvo suorganizuotas toks, kokio kolekcininkams reikia. Tačiau mane patį (nors pats pasielgiau taip pat) kiek nuvylė patys kolekcininkai. Ankščiau į tokias biržas važiuodavom visi susirinkti visų naujienų. Šiais metais aš pats iš naujienų nieko negavau. Labai prastai buvo ir su alaus pasiūla. Gauti kažko įdomaus paragavimui beveik nebuvo iš ko. Tad gavosi taip, kad patys kolekcininkai patingėjo (nekalbu apie visus) dėžes su mainais atsivežti, o juk būtent mes, kolekcininkai, sukuriam šventę tokią, kokia ji yra. Su savo gausiai nukrautais stalais, kuriuos tiesiog įdomu pažiūrėti ir nebūtina ten kažką rasti sau į kolekciją. Mes patys, o ne kažkas už mus,  su savo nuotaika ir elgesiu sukuriam renginio nuotaiką, kurią po kiek laiko gera prisiminti. Galbūt ne vienas aš važiavau su tokiom nuotaikom į Ukmergę, kad taip gavosi. O gal kitiems viskas buvo kitaip ir mano tokia nuomonė jiems pasirodys kvaila. Kaip ten bebūtų, tai jau istorija, kiek pakraipyta, bet istorija. Lieka sulaukti sekančių renginių, susibūrimų, susikrauti bananines dėžes ir važiuoti save parodyti ir į kitus pažiūrėti.

O pabaigai dar keletas nuotraukų iš renginio:

Bendras biržos vaizdas

Turbūt nė vienos biržos Lietuvoje nepraleidžiantis latvis Arnis

Derybų dėl naujo eksponato įkarštis

Jaunojo kolekcininko interviu

Kamštelininkai birža nesiskundė ir buvo patenkinti papildę kolekcijas

Kai nelieka vietos prie stalo, galima ir po stalu

Urmininkas Aleksas su savo mainų fondu

Klubo Humulus lupulus pirmininko Remigijaus sveikinimo žodis susirinkusiems ir padėkos žodis rėmėjams

Taip pat padėkos ir sveikinimo žodžiai iš Vilkmegės direktoriaus ir kolekcininko Ramūno lūpų. Pasigirdo ir pažadas susitikti kitąmet

Kiekvienam užsiregistravusiam biržos dalyviui buvo įteikta ne tik biržos taurė, ženkliukas, bet ir vienetinis alaus butelis su besipuikuojančia kolekcininko pavarde etiketėje

Written by Modestas

2012-11-01 13:02

7 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

 1. Bravo…

  Virgasas

  2012-11-02 at 12:44

  • is kur bus daug naujienu kai beveik visos didziosios daryklos nebeisileidzia kolekcionieriu ir labai sunku gauti etikeciu turi pirkti alu parduotuveje.o koks tikslas vezti alu kai kiekvienas gali jo nusipirkti parduotuveje.

   petka

   2012-11-03 at 12:54

   • o ne patys kolekcininkai kalti, kad jų nebeįsileidžia?
    Deja, bet ne visą alų gali nusipirkti parduotuvėse. Yra visokio nišinio, mažų daryklų ir t.t. kurie iki didžiųjų miestų neatvažiuoja. Pvz.: ar daug vietų žinai kur būtų galima įsigyti Astravo alaus? Aš jau nekalbu apie pasimainymą su užsieniečiais…

    Modestas

    2012-11-06 at 11:40

 2. kas kaltas kad neisileidzia tai gincitinas klausimas.o siaip tai sutinku kad sunku rasti kai kurio alaus .net ir aukstaitijos bravoru nevisuose miestuose yra.ka kalbeti apie mazuosius.man patiko vienos daryklos atstovo zodziai kad etikeciu neduosim pirkit alu parduotuvese opaklausus kur rasti atsake ieskokit patys.

  petka

  2012-11-11 at 12:28

  • Čia yra maža smulkmena, aš kalbu apie tai, kad nebeįsileidžia, tu kalbi, kad neįsileidžia. Dvi raidės, bet skirtumas labai didelis.
   O kai kurių daryklų požiūris tai čia jau atskiros temos reikalaujantis dalykas

   Modestas

   2012-11-14 at 12:30

   • taip didziosios tai visai didele problema.sunkiausia tai su Volfu Engelmanu.tokia konspiracija kaip kokioje karineje gamykloje net juokas ima.

    petka

    2012-11-16 at 09:06

 3. […] Per alaus atributikos biržą pirmą kartą ragautas Vilkmergės Kvietinis 5,2%  pagaliau galėjo būti įvertintas įsipylus iš butelio. Kolekcininkai jį praminė geriausiu kvietiniu alumi Lietuvoje. Greitai mintyse permečiau kas čia jo tie konkurentai, na yra su kuo konkuruoti. Jis tikrai nėra toks lengvas (ne laipsniais, o skoniu), kaip Gubernijos ar Kauno. Tiesa čia gal prie konkurentų Gubernijos nebeverta rašyti, nes alus stipriai suprastėjęs nuo savo geriausių laikų. Išbaigtumu galėtų stoti drąsiai prie Švyturio Balto, bet Vilkmergei trūksta vientisumo. Prieskonių gausa lygiuotis su Vilniaus alumi ir negalėtų, nes Vilniaus alus savo kvietinį užpylęs cinamonu, o Vilkmergėje žaidžia keli prieskoniai. Tai apelsinas ir kalendra. Taip, kad Lietuvos kvietinio alaus rinka turi naują žaidėją, kuris nėra geriausias, bet ir ne toks kaip visi. Šis alus putoja taip kaip ir turėtų putoti kvietinis alus, taurėje atrodo taip pat tvarkingai ir didelių priekaištų čia jam neprigalvosi. Einam prie skonio. Žaidžia skonyje tai kas ir deklaruojama. Daug citrusinių vaisių, daug kalendros. Ir čia jie lipa truputi per viršų, jų truputi per daug. Ta prieskonių gausa padaro šį alų sunkesniu, taurės pabaigoje jie jau ima atsibosti. Ir še tau, kad nori, pirmą kartą alų, kuris iš esmės turėtų gertis lengvai, kaip valgomi mandarinai prieš Kalėdas, pasidaro sunkus ir nerangus. […]


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: