Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

Du nepigūs lietuviški

with 3 comments

Dar vienas įrašas įtakotas Regio blogo įrašo. Kažkaip kai juos nusipirkau, apie kitką, kaip panaudojimą Regio įrašo pavadinimo savo blogo įrašui, net negalėjau pagalvoti. Tikiuosi jis labai neužpyks.

Kuomet parduotuvėje už du pusės litro alaus butelius sumoki 11 litų, kitaip, nei du nepigūs lietuviški ir nepasakysi. Pirmasis, alaus daryklos Davra alus Linksmieji Vyrukai 6%. Pasirodęs jau senokai, lyg jau ir ragautas, bet dar neaprašytas. Alaus etiketė standartinė, tikrai netaikyta prie tokio butelio. Ir tas lipdukas-etiketė ant kamščio nei šis nei tas. Turbūt žirklėmis pakarpyta ir tikrai per didelė. Tik va, kad nuotraukoje nesimato, nes užklijuota kitoje pusėje, nei etiketė. Alus lengvai, tvarkingai putojantis, spalva gražiai nutamsėjusi oranžinė. Kvapas išduoda, jog ir čia nebus apsieita be karamelinio salyklo, kurį visi taip pamėgo naudoti. O vat alus skanus. Iki galiojimo pabaigos šiam alui buvo likę 5 dienos, bet kaip mažiukui tai labai dar daug ir, manau, šita sąlyga įtakojo alaus skonį.

Mažiukų, visai mažiukų, alų aš visada stengiuosi ragauti arti galiojimo pabaigos, nes jis ir taip galioja dvi savaites. Alus tuo laiku būna pačiam savo pike arba… surūgęs. Bet čia jau nuo laikymo sąlygų priklauso. Tai va, šis alus buvo pats tas. Atsiskleidęs, išsigryninęs. Stipriai į priekį išėjęs grojo salykliškumas. Viską užbaigė lengvas karstelėjimas. Aš esu įsitikinęs, kad netinkamu laiku ragaujant  t.y. per jauną, šis alus neturės nieko išskirtinio. Tad nepatingėkite paeksperimentuoti. Du buteliukai parduotuvėje, vienas ragaujamas tą patį vakarą, kitas kuomet alaus galiojimo laikas jau prie pabaigos.

Antrasis buvo jau ne kartą ragautas Dundulio Dounkelis 4,8%. Taip taip, čia tas ruginis alus, kuris man geresnis už Varniukus. Etiketė jau kaip turi būti, ji suteikia išvaizdai tolygumo, butelis dar neatrodo prabangiai, bet tokį šalia taurės pasistatyti jau daug smagiau ir jis nedvelkia pigiena. Sunku dar kartą apie jį rašyti, kai jis ragautas-perragautas. Tik dar kartą man pasitvirtino, kad jį reikia gerti laiku. Šį prakimšau per anksti. Jis buvo dar per plokščias, per skystas, jautėsi tik su niekuo nesumaišomas rugys. Kartais gira būna macnesnė, nei šis alus tądien. O grįžtant prie eksperimentų, tai skaniausias kokį esu gėręs šį alų buvo tris savaites išėjęs iš galiojimo…

Written by Modestas

2012-11-14 13:06

3 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

  1. Pirkdavau sita alaus krautuveleje (tik ne labai brangu sita, o maziau brangu bambalyje). Kur dabar galeciau Kaune jo rasti?

    justas

    2012-11-15 at 04:10

  2. Sutinku,su tavim, Modestai, man irgi Dundulio Dounkelis iš visų ragavimų buvos skaniausias gal kažkur 1,5 savaitės po galiojimo laiko pabaigos.

    Alaus kolonėlė

    2012-11-18 at 19:04


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: