Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

Vilkmergės Jauno derliaus

with 5 comments

jauno derliausPasirodžiusi nauja Vilkmergės alaus rūšis sukelia nemažai diskusijų. Ir jos daugmaž vienodos, visiems patinka išvaizda, bet beveik visi už tai nenori mokėti tiek, kiek prašo parduodantys. Dėl skonio visi gražiai sutaria, kad viskas gerai. Pasirodęs Jauno derliaus alus dar labiau sustiprino šnekas apie išvaizdą bei kainą, tuo pačiu apie butelio turinį kai kurie jau negailėjo paspausti ir capslocko knopkę ar po sakinio padėti šauktuką. Tarp tų aikčiojančių buvau ir aš. Taip, buvau.

Pirmą kartą šio alaus paragavau vos jam pasirodžius. Jei tada bučiau prisėdęs ir jį aprašęs, įrašas būtų pilnas ditirambų ir kitų ten tų visų dalykų. Bet teko man jo ragauti ir šiomis dienomis. Ir viskas kažkaip apsivertė. Na, bet pašnekėkime, ką Lietuvos alaus rinka gavo iš Vilkmergės. Jau prie puskvortės butelio niekas negalėjo prikibti. Visos kvortos butelis įspūdį dar labiau sustiprina. Žiūrėjau aš pasistatęs jį priešais ir galvojau, kad su dizainu ne tai, kad gerai padirbėta, bet labai jau skoningai. Teko matyti etikečių, kurios puoštos tokiu pat “auksiuku“ kaip ir Vilkmergės etiketės kraštai ir kai kurios raidės. Ir tos etiketės atrodė pigiai ir neskoningai, o čia viskas dera. Nė vieno nereikalingo ir kas svarbiausia – erzinančio žodžio, kurių pilna kitų aludarių etiketėse. Tauro firminiuose buteliuose panašiai etiketė įsodinta į butelio įdubimą, bet čia viskas atrodo geriau išbaigta. Tik vat mūsų parduotuvių lentynose toks alus pradingsta, neišsiskiria. Bet iš kitos pusės paskęsdavo toje netvarkoje net tokie buteliai kaip dvilitriai Kanapiniai ar Magaryčios. Viską apibendrinus, galima pasakyti, kad tokio lygio produkto apipavidalinimo mes greitu laiku tikrai nesulauksim.

Pašnekėjus apie išorę, reikia pereiti prie to, kas išbėgo į taurę. Jaunesnis Jauno derliaus alus stambiai putojo, nors ir negausiai, bet bent puta šiek tiek laikėsi. Senesnis variantas elgėsi labai įdomiai. Jau net buvau pagalvojęs, kad alus surūgęs, bet nurūgštėjimo nesijautė. Taigi alus pilamas suformavo putą, kuri šnypšdama čia pat ir išgaravo. Kvape jautėsi alkoholis susipynęs su džiovintų slyvų aromatu. Tuo tarpu jaunesnis buvo labai silpno kvapo, kuriame vos vos jautėsi karamelė. Spalva abiejų panaši, tamsiai gintarinės, rudos ir raudonos spalvos mišinys. Tik senesniojo spalva buvo tamsesnė. Ragaujant pirmą kartą tesinorėjo sakyti, kad alus nepaprastai skanus, saldokas, apyniuotas. Tada viskas buvo taip gerai, taip puiku. Apyniai žaidė poskonyje, galėjai vis kitokio aromato apynį išsitraukti. Ir kaip bebūtų keista, bet galėjai tiesiog mėgautis alumi. Sutikite, tai daryti, į taurę įsipylus lietuviško alaus, pavyksta retai. Su senesniu Jauno derliaus alumi jau pasimėgauti nepavyko. Alus pasikeitęs iš esmės. Nebelikę vientisumo, atrodo, kad alus perbrendęs, karamelinis salyklas paėmęs viršų. Apyniuotumo nelikę nei kvapo nei skonio. Pirmieji gurkšniai buvo pilni angliarūgštės, burbuliukai ilgai šokinėjo užčiaupus lūpas. Alui baigiantis “gazo“ neliko išvis.

Jauno derliaus alus tam ir yra jauno derliaus, kad jį tik pasirodžius imtum ir ragautum. O paragavęs džiaugtumeis. Taip kitais metais, jei toks alus bus, ir reikės daryti. O aš tik noriu ne tai, kad perspėti, bet pasiūlyti pagalvoti ar beragauti šio alaus šiemet, net jei ir pasiūlys prekybininkai kokią akciją jam įsigyti.

Written by Modestas

2013-01-09 02:00

5 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

 1. Visiškai pritariu. To šviežesnio, “jaunesnio“ ragaut neteko, bet “senesnis“, pirktas praeitą penktadienį, tai visiška tragedija – puta nesilaiko, kvapo jokio, skonis – gryna karamelė, apynių nesijaučia anei padujų.

  Dadis

  2013-01-09 at 14:02

  • o man sis alus patiko .galetu gaminti pastoviai

   tribuna

   2013-01-10 at 10:15

 2. Prisipažinsiu, kad galvojau net visai nepirkti šio alaus. Gal, kad butelis pats gražiausias… O jei rimtai, tai pirmą kartą parduotuvėje pamatęs šį alų, grįžau tuščiomis. Visgi žmona ėmė ir parnešė vieną dieną. Atidariau butelį su gana didele skepsio doze. Bet po kelių gurkšnių nulenkiau galvą prieš Vilkmergės aludarius. Alus man pasirodė puikus. Po kelių savaičių nusprendžiau dar kartą atlikti “tyrimą“. Ir nuomonė nepakito — šį alų tikrai verta pagurkšnoti.

  kazys

  2013-01-11 at 17:37

  • ko gero si alu vire ne viena karta.kaip teige aludariai kad isvire 30 000 buteliu ir viskas.man teko pirkti vakar alaus galiojimas iki 03 02.o kai pirma karta geriau buvo iki kaledu.

   tribuna

   2013-01-13 at 17:24

 3. […] ir padarė. Iš kur tos abejonės? Iš pernai metu pasklidusių gandų, kad pernai prieš virdami pirmąją partiją Jauno derliaus alaus, Vilkmergės aludariai visus apynius nusipirko iš visiems gerai žinomo Obelevičiaus, kuris […]


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: