Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

Founders Centennial IPA ir Weyerbacher Imperial Pumpkin Ale

with 3 comments

Keliaujam toliau. Šį kart Amerika.

IMG_4014Founders Centennial IPA 7,2% (2.7 ls)

Alus nefiltruotas, drumzlinas, spalva taip pat purvinai ruda, gal kiek su gelsvos spalvos prieskoniu. Puta smulki, jos nedaug, bet ji laikosi tiek kiek reikia, t.y. tol kol nelieka alaus ji visada negausiai laikosi alaus paviršiuje. Kvapas pilnas citrinos. Labai primena su medumi sumaišytos citrinos kvapą, tik čia jis malonesnis. Visą ragavimo laiką pradžioje gurkšnio jokio kartumo, tik malonus saldumas, citrusas jaučiasi, na ir jau po kiek laiko ateina banga malonaus kartumo. Jis nesikandžioja, bet savo jėga neleidžia suabejoti. Puikus IPA’os pavyzdys. Šis alus būtent toks, kokią aš įsivaizduoju IPA.

Tiesa 7,2%? Baikit juokus, apie laipsnius ragaujant tokius alus net negalvoji.

IMG_4015

Weyerbacher Imperial Pumpkin Ale, 8% (3.15 ls)

Aš jau paragavau šio alaus, todėl prieš rašydamas apie alaus išvaizdą, galiu tik pasakyti, jog tai ne šio alaus stiprioji pusė ir ne dėl išvaizdos alus išskirtinis. Taigi, išvaizda man primena kompotą su razinomis. Na tikrai ne ališka išvaizda. Putos beveik nėra. O tiek kiek yra, balta su oranžiniais kraštais. Kvape jaučiamas cinamonas, karamelinių saldainių saldus kvapas. Ant etiketės perskaitau, kad alus išvirtas su moliūgu ir prieskoniais. Tokiais kaip cinamonas, muskatas, kardamonas, gvazdikėliai. Esu matęs daug video filmukų su helovino šventei skirto moliūgų alaus virimu, taip pat nemažai teko pasiskaitinėt blogų įrašų, bet paragauti tenka pirmą kartą. Ragaujant dominuoja skonių maišalynė. Visko daug, vientisumo jokio. Galima ieškoti visų išvardintų prieskonių ir juos rasti. Tiesa, cinamono ir gvazdikėlių rasite ir neieškoję. Kuomet gomurys pripranta prie prieskonių, jau galima pajausti ir moliūgo skonio. Kaip alui išraiškingumo trūksta, bet patirtis ilgai neužmirštama. Na iki kito Pumpkin Ale paragavimo. O dabar tiesiog džiaugiuosi, kad pavyko tokio alaus paragauti.

Kur šio alaus galima rasti? Latvijoje. Ne veltui surašiau prie pavadinimų kiek alus kainavo latais. Čia sau, kad nepamirščiau, na ir Jums, jei susiruošite į ALEhouse, kad žinotumėte, kad ten neužteks litopem butelaičiui nusipirkti. Būdamas Latvijoje fotkinau ten jų tas įspūdį paliekančias lentynas, bet nutariau atskirai neberašyti, nes parašytas tekstas apie tą vietą per porą savaičių pasentų, nes ten asortimentas pildosi/keičiasi labai greitai, ypač dabar, kuomet sezonas jei ne prasidėjo, tai jau čia pat.

Written by Modestas

2013-04-26 13:07

3 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

 1. galima pridurti, kad centennial yra jau klasika tape amerikietiski apyniai, ieinantys i “big c“ trijule – cascade, centennial, columbus. pats megstu founders bravora, ju alus stabiliai pradziugina

  ramtyns

  2013-04-26 at 13:16

  • ramtyns, tavo komentarai, jei netyčia nežinojai, čia laukiami išskėstomis rankomis, nes po kiekvieno truputi mane patį ir, tikiu, kad ir skaitančius stumteli pirmyn. Tik vat kodėl pats tiek mažai pradėjai rašyt? Papasakot tikrai turėtum ką 🙂

   Modestas

   2013-04-27 at 11:10

   • kadangi esu gana daug judantis, o be alaus, turiu keleletą kitų pomėgių ir veiklos arimų, tai išties kiek apmažinau srautą. Kiti TAD kolegos irgi pasinėrė, kas į akademinę veiklą, kas į profesionalią aludarystę, į “protų mūšius“ ar futbolą, tad vienam nebe taip ir įdomu darosi rašinėt.

    Nepaisant to, turiu užantyje keletą naujienų, manau po truputį jau lenda į blogą.

    ramtyns

    2013-05-06 at 11:24


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: