Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

Neįdomioji Lenkija

with 2 comments

Keliamės šį kart pasižiūrėti ką turi lenkai. Alus visiškai atsitiktinis, rinktas be minties ar išankstinių nusistatymų.

orkiszowe z miodem-tile

Pirmieji keturi vienas nuo kito skiriasi smulkmenomis ir apie juos atskirai nematau reikalo rašyti. Jie skiriasi taip pat, kaip skiriasi Švyturio Ekstra nuo Kalnapilio Grand ar Forto Ekstros. Tik tiek, kad Orkiszowe z miodem 5,1%jau buvo ragautas. Tą kart pasirodė, kad medus buvo gerai, alus po kelių gurkšnių atrodė sunkus, šį kart medus netiko, kvape medus neįsipaišė, to aromato buvo per daug, nors alus ir pasirodė lengvai geriamas. Gal taip buvo dėl to, kad pakankamai stipriai buvo atšaldytas.

Piwo Zywe

Piwo Zywe 6,2% pasirodė kiek vertesnis dėmesio. Tai tamsios geltonos, gražios, skaidrios spalvos alus. Puta nepatvari, bet tvarkinga. Skonis sunkus ir pilnas. Maloniai karsteli. Kad geras alus sunku pasakyti, bet, kad kažkiek skiriasi nuo tų keturių ankščiau tai faktas.

porter warminski

Na ir maloniausiai geriamas buvo Porter Warminski 9,0%. Tamsiai rudos spalvos. Taip stipriai rudas, kad beveik juodas. Puta tamstelėjusi, bet norėtųsi tamsesnės. Puta tiršta, ilgai besilaikanti. Aromate dominuoja šokoladas, kava ir tamsių, degintų salyklų teikiami džiaugsmai. Alus kiek skystokas porteriui, norėtųsi daugiau tirštumo. Skonis labai pilnas, minkštas, dominuoja tie patys šokolado, kavos skoniai. Alus turi razinų saldumo. Kiek vėliau maloniai karsteli ir atslenka alkoholio šiluma. Poskonyje be viso to lieka ir šokolado sausas skonis.

Iš visų čia pateiktų alaus rūšių galima pasakyti, kad vėl gi Lenkija nykoka alaus šalis arba galbūt jų lengvesnis alus netinka asmeniškai man. Kita vertus jie visada ne tai, kad nustebina, bet bent jau pamalonina stipraus alaus segmente.

Written by Modestas

2013-05-14 09:29

Įrašyta kategorijoj Alus, Lenkija, Ragaujam

Tagged with , , ,

2 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

  1. Na, čia taip gavosi, kad kalba ne apie visą Lenkiją, o apie Olštyno ir Pamarės bravorūs, kurie tikrai įdomūs niekada ir nebuvo. O iš tikrųjų Lenkija po biškį siautėja, kad ir –> https://www.facebook.com/pages/Browar-PINTA/ Tiesa, arčiausiai kur lenkiškų IPA, ala Grodziskie ir viso kitko galima gauti tai jaučiu…. http://www.piwazdusza.pl/, o tas yra Varšuvoje, prie metro 😀

    Čiobiškis

    2013-05-16 at 15:53

  2. reik išsiruošti į Lenkija ir bus įrašas idomioji Lenkija 🙂

    Modestas

    2013-05-16 at 17:01


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: