Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

Mikkeller degustacija Gero alaus parduotuvėje

with 4 comments

IMG_7093Facebook’e pamatyta žinutė sudomino. Gero alaus parduotuvė (GAP) kvietė į pirmą atvirą alaus degustaciją. Pamačiau, atsistojau, nuvažiavau, sudalyvavau. Pamiršo paminėti, kad ne tik pirma, atvira, bet ir mokama. Aš gi lietuvis, visko noriu už dyką. Sėdam prie paruošto stalo ir tampam parduotuvės vitrinos dekoracijomis. Gan keista ragauti alų prekybos centro vitrinoje, pasijutau kažkiek nejaukiai. Buvo siūloma rinktis iš 10  Mikkeller alaus rūšių. Tik atėjus kiek trikdė gan garsus ir kiek erzinantis degustacijos vedėjo (?) balsas. Bet paskui nuoširdumas viską atpirko.

Iš paruošto dešimtuko pirmą čiumpu kvietinę IPA. Tokios ragauti dar neteko. Wheat is the New Hops IPA 6,0%. Alus taurėje labai gražus, skonis nenuspėjamas, lengvas, gaivus, kartumas ateina pavėluotai. Toliau paprašau įpilti Cream Ale 4,9%. Nes labai giliai įstrigęs pirmosios Aludarių taurės nugalėtojas ir nuo to laiko niekada pro akis nepraslysta alus nors kažkiek susijęs su kre[ma]miškumu. Vis tikiuosi paragauti bent kažkiek panašiai gero. Ir šis pasirodo daug įdomesnis, išraiškingesnis nei pirmasis. Šio kartumas duoda pirmas ir vėliau nurimsta. Trečias į taurę bėga Belgium Wild Ale with Green Tea 6,2%. Sudomino ta arbata ir ne veltui. Paragauji ir burnoje pradeda žaisti skoniai. Pasijuntu lyg būčiau į burną prisikišęs guminukų kuriuos taip mėgstu kimšti nuėjęs į kino teatrą. Puikiai sužaista. Ragavimo vertas. Ketvirtas į taurę bėga Mikkeller sėkmės istorijos pradininkas Beer Geek Breakfast 7,5%. Labai malonaus kavos skonio alus. Pirmą kartą ragaudamas stautą neieškau sausumo, pasimiršta visa tai laižant alų, kuris labiausiai tiktų ryte, vietoje kavos. Klišinė frazė, bet taip yra. Ir paskutinis, vėl gi, ragautas pirmą kartą tokio stiliaus alus (neskaitant Aludarių taurės potyrių) – dviguba IPA. Crooked Moon Tattoo dIPA 9,0%. Čia norėjau dėti tašką ir tik parekomenduoti paragauti patiems šito gėrio, bet vis gi pasakysiu, kad man šis alus buvo maždaug toks: kabūūūūm! Paragaukite ir sužinosite ką tai reiškia.

Degustacija baigėsi. Tiksliau mes patys ją pabaigėme, nes jokių taisyklių ten nebuvo. Kiekvienas 100 ml. gurkšnis kainavo po 3 Lt. Tačiau mes ten buvom vieni iš pirmųjų tai mums nubraukė vieną ir mokėjom už keturis. Tokia degustacijos forma/idėja GAP’ui kilo po Žmogšalos festivalio. Ir tai visai sveikintinas dalykas. Tik vat tas sėdėjimas vitrinoje kažkaip nelabai. Taip pat jautėsi, kad patys darbuotojai nežinojo ko tikėtis iš tokios degustacijos. Buvo tik alaus buteliai, degustacinės taurės ir viskas. Alūs intensyvūs ir vis gi norisi vandens. Paprasto, iš krano. Norėjosi ir kažką pasižymėti, bet nebuvo ant ko. Juk galima pasirūpinti kažkokia lentele, kur pakopipastinta alaus aprašymas ir palikta vietos saviems pastebėjimams.   Degustacijos rengimas tai ne tik alaus padėjimas ant stalo, tai taip pat ir mokymas kaip tai daryti gerai. Ir visai nesvarbu, kad niekas nelies to padėto vandens ar niekas taip ir nepažymės jokios pastabos pateiktame lapelyje. Tai tiesiog svarbi smulkmena.

Ir dar kartą, tai puikus būdas paragauti brangaus alaus.

 

Written by Modestas

2014-04-11 14:54

Įrašyta kategorijoj Alus, Aš ten buvau, Danija, Parduotuvės, Ragaujam

Tagged with , , ,

4 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

 1. Cream Ale 4,9% tikrai nerealiai geras alus – man patiko apynių kartumas, pereinantis į greipfrutų poskonį.

  Dadis

  2014-04-11 at 20:34

 2. Mums vandens neprašyti pasiūlė (Klaipėdos GAP). Kaip matau, man alūs tokius pat gerus įspūdžius paliko, ypač Cream Ale ir su žaliąja arbata. Dar ragavom It’s Alive – nuostabus!

  BlackDog

  2014-04-12 at 12:44

 3. Žmogšala rašoma iš didžiosios raidės…

  Vidma Alutis

  2014-04-25 at 17:37


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: