Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

Naujienos iš Ragučio

with 3 comments

Turbūt bus pirmas kartas, kai nežinau kaip pradėti viską čia Jums pasakoti. Gerai. Pradėsim taip. Volfas Engelman (toliau volfgangas) turėjo skylę savo alaus pasiūloje. Jie neturėjo kvietinio alaus. Toks neturėjimas jiems neleido užpildyti standartinio baro paklausos: šviesus, tamsus, kvietinis. Šią klaidą, trūkumą ar kaip norit taip vadinkit, bravoras ėmė ir ištaisė. Beveik tuo pačiu, o gal ir ne visai tuo pačiu metu, kaip ir Kalnapilis pristatė savo White Select, taip ir volfgangas pristatė savo Baltą Pintą. Norom nenorom kartu pasirodę alūs yra lyginami. Ir nesvarbu, kad jie pagal stilių skiriasi. Baltas/White tas pats ir viskas. Ai, tiesa, vos nepamiršau. Balta Pinta tai Balta Pinta, bet dar tuo pačiu metu, jau tikrai tuo pačiu metu, pasirodė toks dalykas kaip Forto Unfiltered Weissbier. Šio alaus pirkti yra kur ne kur, o oficialioje internetinėje svetainėje jo iš vis nėra.  Į ilgus išvedžiojimus ir lyginimus aš nelįsiu, bet pasakysiu tik tiek: tai tas pats alus.

balta pinta-horz

Balta Pinta 5,0%

Atidarius butelį pasklinda intensyvus kvapas. Kvapas, kuris neleidžia suabejoti ką atsidarei. Pilant į taurę alus nerimsta, putoja, gerai užsigazavęs. Toks neramus alus suformuoja puikią putą. Tačiau ji nenoriai laikosi. Spalva alaus graži, alus drumstas, nepermatomas.

Intensyvus kvapas lenda į nosį ir ragaujant alų. Nors jis intensyvus, bet kažkodėl manęs neerzina. Geriasi alus lengvai, minkštai. Jaučiasi lengva rūgštelė, nors jos tikėjausi daug daugiau iš to kaip alus elgėsi atidarytas. Ir taip, gausite Jūs tai ko galite norėti gauti iš kvietinuko. Be tų visų Visų tų citrusų ir panašiai. Bet visą laiką galvoje sukosi mintis… Ne, gerai pagalvojus, nesisuko, geras alus. Žiūrint, žinoma, su kuo lyginsi 🙂

Pristatydami šį alų, aludariai ant pakuočių (alus+taurė), internete ir visur kitur pristatinėja kvietinio alaus įpylimo techniką. Tai nėra jokia naujiena. Aš pats tai išbandžiau ir aprašiau dar 2010 metais, o tai ką aprašiau nusižiūrėjau iš dar senesnio alaus žurnalo.

Aludariai iš volfgango vis prikelia ar tai primena apie savo brand’ą – Fortas. Fortas Meister alų pristatinėja netgi aludaris. Aš kažkaip galvoju, kad ne aludaris turi pristatinėt alų, o alus aludarį.

meisterFortas Meister 5,2%

Alus labai puikiai atrodo. Iš gamyklinio šviesaus alaus gal tiek ir nesitiki, bet ta tamstelėjusi gintarinė spalva, puikiai besilaikanti puta daro įspūdį. Kita vertus, tokį, pasikartosiu, gamyklinį alų, pagal nutylėjimą dažniausiai geria užsiversdami butelį, tiesiai iš kakliuko. O jei į alų nežiūrėti, o jį užsiversti, tai malonumo lieka labai nedaug. Kvape beveik nieko, o jei ką ir išgaudai tai jis atrodo kaip pašalinis ir kurio ir taip neturėtų būti.

Skonyje jaučiamas prieskonis. Taip dažniausia būna tokiuose aluose. Kažką jauti, o ką nežinai ir pavadini tai savotišku to alaus prieskoniu. Ir aš nežinau ar jis man patinka. Kažkaip linkstu link to, kad nepatinka.

Written by Modestas

2014-05-22 11:27

Įrašyta kategorijoj Alus, Lietuva, Ragaujam

Tagged with , , , , ,

3 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

  1. man volfukai naujieji puse velnio, bet as aisku tia galiuu pagrysti tik savo paprastu skanu neskanu 🙂

    aleks

    2014-05-23 at 15:15

  2. Man tai daug citrinos jauciasi baltoj pintoj. Jei teisingai supratau ta “be jokiu citursu“ 🙂

    masterJ

    2014-05-29 at 17:23


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: