Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

Trijulė iš Pasvalio

with 3 comments

Šis alus mano dėmesį atkreipė tik tuomet kai pasirodė stikliniuose buteliuose. Maža to, buteliai užkimšti kamšteliais, kurie yra gražūs, spalvoti ir visokie kitokie. Girai net atskiras yra padarytas. Tai mažųjų aludarių pasaulyje retai sutinkamas šposas. Ir šventoji trejybė (šviesus/tamsus/kvietinis) čia visai ne šventa ir visai ne tokia. Taip, šviesus/tamsus yra, bet yra ir nestandartinis sprendimas – porteris.

pasvalio sviesusisVisa tai sudėjus, darosi įdomu ir norisi paragauti.

Šviesus ir tamsus savo stiprumu nesiskiria, tad pradėsiu nuo šviesaus.

Senojo Pasvalio Šviesusis 5,6%

Pokšteli spalvotasis kamštelis ir pasklinda ne pats geriausias alaus kvapas. Spalva ir puta man tinka, kaip prie šviesaus alaus nėra ką ten daug kabinėtis. Alus geriasi skaniai ir tai man didžiausias šviesaus alaus privalumas. Tokį alų perki, ne skoninių eksperimentų ieškodamas. Vėliau alus atrodo kiek vandeningas, jokio kartumo, bet grįžtantis poskonis sukrauna šiam alui labai daug pliusų. pasvalio tamsusisAlus, pats kaip alus yra kitoks, turintis savo charakterį, jis įdomus ir geriant neatsibostantis. Tik nuo gero iki puikaus jam pakilti trukdo per nosį daužantis kvapas.

Senojo Pasvalio Tamsusis 5,6%

Šio kvapas daug geresnis. Degintas salyklas, irisas. Jis toks saldaininis. Prekybos centre, sveriamų saldainių skyriuje, gali užuosti kažką panašaus. Geriasi lengvai, bet alus labai švelnus, nuosaikus. Tu jį geri, geri, lauki, lauki ir… nieko nesulauki.

pasvalio porterisSenojo Pasvalio Porteris 7,0%

Alaus kvapas, spalva, nurodyti laipsniai ant etiketės nuteikia taip, kad atrodo bus kažkas labai gero. Ir blogai tikrai nėra. Alus geriasi lengvai, jaučiasi sausas kartumas poskonyje, bet alus labai neturtingas. Nežiūrint į laipsnius, tai lengvas tamsus alus. Iki porterio jis netraukia.

Apibendrinant, Senojo Pasvalio alus tikrai savitas, bet pavadinti jį išskirtiniu nedrįstu. Kas susipažinę su šiuo alumi, aklos degustacijos metu turėtų jį atskirti nuo kitų. Atskirai, kiekviena iš verdamų rūšių turi pliusų, bet ir nuo minusų nepasislėpsi.

 

Written by Modestas

2014-09-03 10:32

Įrašyta kategorijoj Alus, Lietuva, Ragaujam

Tagged with ,

3 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

 1. Atsiprašau už nuotraukų kokybę…

  Modestas

  2014-09-03 at 10:33

 2. Man pasvalio sviesus pilstomas superinis, sio sezono alus 🙂

  aleks

  2014-09-08 at 12:29

 3. […] gan nesenai pasirodęs alus papildė Senojo pasvalio alaus seriją ir pavadintas lygiai taip pat, kaip ir pirmasis – Kvietinis 5,6%. Gintarinė, skaidri spalva […]


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: