Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

Juodaragis Devyniaragis

with 2 comments

mazinta

Keistoka, bet jau veik įpusėjus vasariui tenka prisiminti šventes. Jos praėjo ir aš jau rašiau, kad aludariai jas buvo pamiršę. Prisiminiau, kad taisyklės dažnai turi išimčių.

Dundulis jų tikrai nepamiršo. Davė mums ragauti, na gerai jau gerai, ragauti net dvi skirtingas alaus rūšis.

Juodaragio alus | 6,6% | Gruit elis su kadagiais ir kraujažole

Kietai skamba kadagiai ir kraujažolė prie alaus sudedamųjų dalių? Kietai. Bet svarbiausia yra tai, kad tas kas parašyta, tas pas Dundulį ir bus. Gruit man tapatinasi su nešvariu alumi. Nebus čia jokio skaidrumo, o geriau apibūdinti, kaip nešvarus alus aš nesugalvoju. Alus tamsus, daug daugiau rudas, nei juodas. Pasidengęs puikia puta. Skonis taip pat sunkiai nusakomas, kaip ir bet kurio didžiojo “aludario“ Ekstra alaus. Tik pas didžkius ta Ekstra nenusakoma, nes ten nėra ką nusakyti, o Juodaragio nenusakomas skonis tame, kad tu nežinai kas tai yra. Aš nekramčiau kadagio ir juo labiau kraujažolės. Gal vertėtų kada krimstelt? Kaip ten bebūtų, visi prieskoniai šiame aluje dera. Va taip aš įsivaizduoju prieskoninį alų. Prieskonis ne sudaužo tave, nes aludaris jau labai labai norėjo, kad ragaujantis suprastų ko įdėta, o švelniai papildo ir primena apie save kiekviename gurkšnyje.

Devyniaragio | 7,7% | Viržių ir medaus alus

Kas yra viržiai aš sužinojau iš Dundulio. Ačiū už pažintį. Ir esu įsitikinęs, kad Viržinis alus yra geriausia ką jie yra išvirę. O čia dar ir medus. Dedam taurę prie nosies. Puiku. Jos nereikia suraukus traukti nuo taurės, nes iš jos tvokskia įmaišyto medaus šleikštulys. Čia jis vos vos užuodžiamas. Ragaujam. Vienas iš švelniausių ir minkščiausių ragautų tokio stiprumo alų. Tiesa gomurys nuo alkoholio sušyla. Skonis labai sumišęs. Nežinau ar taip gali būti, bet lyg ir teko kažkur apie tai skaityti, kad gali. Ragaujant alų užuodžiamas saldumas. Visi kiti sumišę žoliniai prieskoniai, tai tik fantazijos reikalas į ką jie panašūs.

Šis alus nebuvo ant mano šventinio stalo. O gaila, jis būtų labai tikęs prie šventiško maisto. Kitais  Šiais metais prieš šventes reiks pasistengti brūkštelti rekomendacijas, kas turėtų būti ant šventinio stalo, kad jis būtų dar turtingesnis skoniais.

Written by Modestas

2015-02-11 09:00

Įrašyta kategorijoj Alus, Lietuva, Ragaujam

Tagged with , , , , ,

2 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

  1. Devynragis labai patiko, Juodaragis per saldus pasirodė, bet taip pat neblogas. Kvapai pas abudu tai fantastiški, retai sutinkami aluje.

    sacuros7

    2015-02-18 at 09:47

  2. […] Taip sako Dundulis. Ir mes džiaugiamės, ir net nepykstam, kad šiemet tik vienas, o ne du, kaip buvo pernai. […]


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: