Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

Utenos Čili Porteris

with 4 comments

utenos porteris ciliMano pažintis su čili porteriu, kaip ir su daug kuo alaus srityje prasidėjo nuo Aludarių taurės. Berods tai buvo pati pirmoji taurė ir aš tada net gi sugebėjau vieną čili porterio butelį išsiprašyti sau.

Utenos alus labai ramiai pristatė savo naujieną. Iš vis, man dabar Utenos alus kaip kokia Škoda. Gali daryti ką nori, bet negali būti geriau ar gražiau už Volkswagen. Utenos alaus atveju tik ne geriau ir negarsiau už Švyturį.

Utenos Čili Porteris | 7,0%

Alus taurėje pasidengia tiršta balta spalva. Taurėje alus tamsus, tikrai tamsesnis nei nuotraukoje. Jis tamsiai rudai raudonas. Aromatas tikro stipraus gamyklinio alaus. Ant etiketės išskaitau, kad dėta džiovintų ir rūkytų (!) slyvų, tačiau jų kvapo nesijaučia. Gal kažkiek juntamas deginto salyklo aromatas.

Skonis labai įdomus. Visas įdomumas man buvo tame, kad poskonis grįžta su trenksmu, kad net išsižioji, kad perteklinis skonis išeitų lauk. Labai viskas panašu į Dundulio Kovarnių alų. Tik čia nuosaikiau tas visas dalykas vyksta. Ir čia man viskas patinka daug labiau. Alus labai švelnus geriant, bet labai pilnas poskonyje. Grįžta čia su trenksmu slyvos. Ar jos džiovintos ar rūkytos jau ne taip svarbu, nes dera puikiai. Jei skonis rodosi kiek blankokas ir skystokas, vandeningas, tai poskonis sausas. Pasijunta ir pakarpymai ant gomurio ir norėtųsi sakyti, kad tai nuo alkoholio. Bet kai gomurys nešyla, supranti, kad tai čili pipirai žaidžia.

Vienas iš įdomesnių dalykų nutikusių pas didžiuosius. Ne, ką jau čia. Tai puikus Utenos alaus ėjimas. Bet jam visgi trūksta raumenų. Jis ne toks stiprus, kaip buvo Tauro Porteris. Net gi šis porteris ne labai porteris. Daugiau tai puikiai subalansuotas ir dėl čili pipirų išskirtinis tamsus alus. Iki porterio jam trūksta solidumo, tirštumo. Kaip ten bebūtų, tai ribotos partijos alus ir privalo būti paragautas visų alaus mėgėjų.

Written by Modestas

2015-02-18 09:00

Įrašyta kategorijoj Alus, Lietuva, Ragaujam

Tagged with , , ,

4 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

 1. Pasirodė labai dvilypis jis man. Pirmą kart ragaudamas kažką panašaus jutau kaip ir tu. Po daugiau nei mėnesio alus pasirodė žymiai blankesnis, daugiau vandeningas. Čili labiausiai jautėsi pavadinime.

  sacuros7

  2015-02-18 at 09:41

  • Čia juk Utenos alus, kur daugiau čili gali jaustis? 🙂 Bet jis jautėsi ir tai jau yra gerai 🙂

   Modestas

   2015-02-18 at 11:11

   • Sudomino ir mane čiliai, juoba kad Utenos Porteris tikrai būdavo vienas geresnių Baltic porter pavyzdžių, tai tikėjausi kad čia bus tas pats porteris tik su čili. Nustebau kai iš butelio ėmė tekėti koks tai tamsus lageris. Gal dėl to kad negavau ko tikėjęsis, o gal tiesiog alus nekoks buvo, net nepamenu, ir tiesą sakant nelabai turiu ką apie jį pasakyti:) – neįveikiau nė stiklinės

    Tačiau Modestai esi teisus – ŠURA (ŠUA+Raudonosios) varo agresyviai ir rėkia, o visi šitie kiti didesnieji tik pirsčioja. Tiesa, Kalnapilis dar kažkaip bando sudominti hipsterius, va Vilkmergės Kriek’ą išleido, dar neragavau.

    ramtyns

    2015-02-18 at 14:23

 2. Ragavau. Čili nė kvapo nebuvo…

  Evaldas

  2015-02-18 at 15:01


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: