Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

Butautų Šokolado Juodasis

with one comment

butautu juodasisKad Butautai išsileido naują alų gali pastebėti tik smalsiau apžiūrinėdamas alaus lentynas ar rinkdamasis tarp Butautų šviesaus ir tamsaus.

Prie beveik vienodos etiketės priklijuoti kelis žodžius mažoka naujam alui. Nors gal ir gerai, jei jis dings iš lentynų, niekas nepastebės.

Ko tik Butautai nebandė, bet jų šviesus ir tamsus kaip buvo taip ir yra. Tai nuo jų prasidėjo visas tas šurmulys apie kitokį alų. Apie šį alų tiek yra istorijų nutikusių mano gyvenime, kad net širdį suspaudžia prisiminus. Ir vien dėl to pastatyti naują alų šalia tų dviejų legendų gan drąsus žingsnis.

Man pamačius žodžius šokoladas ir juodas, labai norėjosi porterio. Gero tiršto porterio. Deja, tai tik tamsus, na gerai, juodas alus. Bet tokių yra, daug. Visokių. Žiūrim kuo šis kitoks.

Butautų dvaro Šokolado Juodasis | 6.0%

Gražiai užputojantis, puta gerai besilaikanti. Taurėje atrodo tikrai juodas, prieš šviesą alus nuruduoja, matosi raudonumas, alaus nešvarumas. Jaučiamas deginto salyklo, saldumo, karamelės aromatas. Norėtųsi kažkiek malonesnio, ne tokio nuobodaus aromato. Skonis sausas, iki juodo šokolado toli, nors užuominų yra. Kiek per daug dominuoja degintas salyklas. Vos vos juntamas saldumas. Jau po kelių pirmų gurkšnių pradeda lysti, bet įkyriai ir erzinančiai alkoholis. Ant gomurio. Poskonyje jaučiamas sausumas, deginto salyklo kartumas. Jaučiamos džiovintos slyvos ir šiek tiek karamelės. Kaip tamsus alus stiprus, bet visgi pritrūksta man darnos, vis atrodo kad kažko trūksta, skonis lyg pavandenijęs, dar  tas alkoholis vis lenda.

Gerti šį alų galima, mėgautis nelabai.

Written by Modestas

2015-02-19 09:00

Vienas atsakymas

Subscribe to comments with RSS.

  1. Kadangi nesigavo nei porteris, nei stautas tai ir pavadino “Šokolado Juodasis“ 🙂

    Algyzo

    2015-02-20 at 12:05


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: