Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

Alaus gidas. Pirma pažintis

with 4 comments

Turbūt niekas nesiginčys, kad paskutiniu metu Lietuvos alaus rinkoje pastebimas alaus importuotojų didelis aktyvumas. Jie ne tik įveža alų, tačiau ir labai neblogai komunikuoja su vartotoju. Nebeapsiribojama tik pigaus alaus importu. Nebeužtenka tik atvežti ir nustatyti parduotuves paletėmis su akcijinėmis kainomis. Importuotojai išmoko pristatyti savo atvežamą alų, išmoko juo sudominti, paaiškinti kodėl jį veža ir kodėl jis pirkėjui turėtų būti įdomus.

Vien vizualaus pristatymo medijose taip pat nebeužtenka. Atidaromi barai, alaus parduotuvės. Veržiamasi į restoranus, ne nuosavus barus, neapsiribojama buteliniu variantu, stengiamasi pilstyti vieną ar kelias rūšis.

Ir šis visas dalykas vertas dėmesio. Tai reikia stebėti, nes dažnas atvejis, kad vienokios ar kitokios alaus rūšys atvežamos, jos parduodamos ir vežamos kitos. Taip galima pražiopsoti labai neblogų egzempliorių.

Iš kitos pusės, dėl didelės gausos, kartais sunku išsirinkti ką paragauti. Importinis alus pasižymi ir aukštesne kaina, nei vidutinė alaus kaina. Todėl nesinori mokėti daugiau, o gauti mažiau nei tikėjaisi.

Tad didesnis dėmesys importiniam alui iš mano pusės bus skiriamas būtent dėl aukščiau paminėtų priežasčių. Kad atkreipčiau dėmesį į tai, kas pasirodys išties vertas paragavimo. Kad kartais perspėti, kas nevertas tos aukštos kainos. Kad žinoti, kuo gyva ne tik Lietuvos alaus rinka, bet ir į Lietuvą importuojamo alaus rinka.

Vienas iš agresyviausių šiuo metu rinkoje esančių žaidėjų yra Alaus gidas. Aš trumpai buvau užsiminęs apie juos rašydamas apie Žmogšalą. Iš ties jie išsiskyrė iš save pristatinėjančių importuotojų pasitikėjimu savimi, buvo vienodai apsirengę, neėmė iš ragaujančių žetonų, vaišino visus norinčius ne tik alumi, bet ir užkandžiais, ir nevengė skambių frazių. Tokių kaip: pasakykite šalį ir jos alaus mes turėsime.

Kada paskutinį kartą buvote užėję į Sanitex parduotuvę? Jei seniau nei trys mėnesiai, užeikite. Šiaip, dėl smalsumo, pažiūrėti kokį dėmesį jie rodo alui. Nežinau kodėl buvo pasirinktas būtent alus, bet jų vienodai atrodančių lentynų visumoje, alaus lentynos išsiskiria. Bent mano aplankytose parduotuvėse panaudotas tamsus medis ar jo imitacija, alus be kainų etikečių dar turi pilną aprašymą. Yra lankstinukų pasiskaitymui namuose.

Visą jų parduodamą asortimentą galima rasti internetiniame puslapyje. Tiesa, su naujienomis vėluojama, bet tam pasitarnauja FB puslapis. Jei entuziazmas bus išlaikytas, gal viskas bus ir gerai.

Šaldytuve jau šąla jų naujienos, tačiau pirmi pirkiniai buvo kur kas kuklesni. Pasirinkimą pirkti būtent tokį alų galiu paaiškinti tik tuo, kad tik užėjus ir pirmą kartą pamačius pasikeitusias lentynas pilnas nematyto alaus, buvo pasirinktas vokiškas alus su mintimi, kad jei bus niekam tikęs, tai bent bus tvarkingas.

IMG_4208-tilePasirinkau alaus daryklos Hirschbraeu verdamą alų.

Adlerkönig Urtyp Hell 4,7% ir Allgäuer Hüttenbier 5,2%, kaip ir tikėjausi buvo tvarkingi lageriukai. Silpnesnis pasirodė labai minkštas, gal net kreminis. Turėjo mažai skonio, netempė net Lietuvos standartinio lagerio viduriuko. Antrasis, stipresnis, jau buvo įsimintinesnio skonio, gėrėsi lengviau, poskonyje turėjo smagaus kartumo. Abu pasižymėjo skaidria, šviesiai gelsva spalva, tvarkinga, silpna puta. Ir abiejuose jautėsi medus. Tas saldumas viename gurkšnyje tiko, kitame jau erzino. Bet, galbūt, tik todėl, kad aš labai nemėgstu medaus aluje.

IMG_4214-tile

Weisser-Hirsch 5,2% – puikus, charakteringas, vokiškas kvietinukas. Aš kaskart stebiuosi, kaip lengvai susidoroja bet koks gamintojas su kvietiniu alumi Vokietijoje. Ir kaip sunku tai padaryti lietuviams. Spalva tokia kokia turi būti, drumstumas geras, puta tvarkinga. Aromate visa puokštė reikiamų kvapų. Bananai, kviečiai. Ką užuodi, tą gali išragauti. Ir ne ten kažkaip šokinėjant, o viskas vientisai sugulę ir labai lengvai geriasi. Nieko nei per daug, nei per mažai. Puiku.

Dunkler Hirsch 5,2%. Ir vėl tos pačios mintys. Kaip lietuviams nesigauna, o vokiečiams viskas kaip iš pypkės. Na ne visai viskas, bet daug geriau, nei Lietuvoje esantys tamsaus kvietinio nesusipratimai. Norėtųsi ne tokios skaidrios spalvos, kiek tvaresnės putos. Aromatas gerai nuteikiantis, salykliškas. Skonis pilnas, dominuoja salykliškumas, puikiai žaidžia deginto salyklo kartumas. Vis gi šiame aluje pasigedau stipresnio charakterio.

Tai toks tas pirmas susipažinimas su Alaus gido importuojamu alumi. Ne nuo to reikėjo pradėti, norint gerų įspūdžių, bet iš to ką jie importuoja geriau pradėti nuo čia, nes paskui sugrįžti prie tokio alaus tikrai nesinorės.

Reklama

Written by Modestas

2015-05-12 at 09:00

Įrašyta kategorijoj Alus, Ragaujam, Vokietija

Tagged with , ,

4 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

 1. Gal kas žinotų, kur jų alaus galima nusipirkti Vilniuje? Vietos, kurios yra surašytos tinklapyje yra barai arba kavinės. Vilniuje, Ukmergės g. esančioje Sanitex parduotuvėje aptarnaujami tik su kažkokia didmenininko/mažmenininko kortele, ar paprastiems klientams jie alų visgi parduos? Abejoju. Vinnys (prieš BIGą) turi tik keletą angliškų ipų, “brownių” ir pan. Kur surasti platesnį šių alų pasirinkimą, pateiktą gide ir ypač vokiškus alus, už parduotuvinę kainą? Ar gal yra dar kažkokios neskelbiamos Sanitex parduotuvės į kurias galima įžengti ir be super puper Sanitex kortrelės?

  Olek

  2015-05-13 at 14:21

  • Ne, jie tiekia į barus ir kavines. Būtum kelias dienas prieš VAK’ą parašęs, tai suderintume dabar jau ryt nespėsiu užlėkti pas juos į parduotuvę. Bet jei yra noras, galim paderinti (Arba kiti palaukia, kas turi kortelę ir užeina, o prie kasos sako, kad kortelę paliko namie).

   zalvarinis

   2015-05-13 at 23:17

 2. Aš tiesiog informacijoje visada paprašau vienkartinės kortelės ir viskas

  Kudirka

  2015-05-26 at 15:00

 3. Prie kasos visada klausia, ar turite kortelę – jei ne, tuomet kasininkė perbraukia savo..

  artas

  2015-06-20 at 14:29


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: