Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

Kvietinio paieškos

with one comment

tarusku kvietinisAš vis dar apie tą patį. Lietuvoje gero kvietinio alaus beveik nėra. Bet aš jo vis bandau rasti. Jau senokai pro šiuos butelius vis praeidavau prekybos centruose. Nors etiketės, bent vieno iš jų, švietė labai stipriai, paragauti prisiverčiau tik dabar.

senojo pasvalio kvietinisPirmas į taurę bėga Kvietinis 4,6%. Tiesiog kvietinis ir tiek. Aukštaitijos bravorų, Taruškų bravoro. Vienžo. Alus drumstas, charakteringos kvietiniam alui balzganos gelsvos spalvos. Aromatas tikrai kvietinio, nesumaišysi. Jis labai vykęs, jo norisi dar. Ragaujant visas gražus vaizdas subliūkšta. Alus saldus, tuščias. Dar ten gali ieškoti kažko kas būdinga kvietiniam alui, bet tas saldumas užgožia viską. Žinot, panašiai būna su kava degalinėse. Visose kava daugmaž vienoda, bet cukraus pakeliai pas visus skirtingo dydžio. Vienoje degalinėje tau gali užtekti vieno pakelio, kitoje teks ir tris praplėšti. Ir vat tas žaidimas su cukraus kiekiu priveda prie to, kad cukraus įsipili per daug ir tada kava tampa negeriama. Tas pats ir čia, tas saldumas kuo toliau geriant, tuo labiau ima nepatikti.

Antrasis gan neseniai pasirodęs alus papildė Senojo pasvalio alaus seriją ir pavadintas lygiai taip pat, kaip ir pirmasis – Kvietinis 5,6%. Gintarinė, skaidri spalva nieko bendro neturi su kvietiniu alumi. Aromatas tiesiog puikus. Salsvas, gėliškas. Skonis kremiškas, minkštas, pilno kūno, šiek tiek kandžiojasi angliarūgštė, bet tai trunka tik akimirką. Geras alus, bet ne geras kvietinis. Jei pavadinime būtų parašyta Gintarinis elis, o ne Kvietinis, net rekomenduočiau būtinai paragauti.

Dar du bandymai ir dar kartą nuomonė nepakeista. Sunku Lietuvoje gauti gero kvietinio.

Written by Modestas

2015-05-25 10:42

Vienas atsakymas

Subscribe to comments with RSS.

  1. Su Taruškų bravoro Kvietiniu kaip tik neseniai susidūrėm ir, tiesą sakant, įspūdis dar prastesnis nei čia aprašytasis. Nes pilant į taurę bėgo… Kanapinis. Ir kvepėjo Kanapiniu, ir skonis tikrai tikrai ne kvietinio alaus. Net kilo mintis, kad etiketė ne ta užklijuota.

    Ignieška

    2015-05-25 at 12:40


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: