Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

Nacionalinis giros ringas 2015

with 3 comments

11263866_932242763464747_183474873_nDaug vandens nubėgo kol aš vėl sugebėjau sudalyvauti Giros ringe. Galbūt tam pasitarnavo tai, kad šiais metais ringas perkeltas į vasaros pradžią. Darbų mažiau ir suspėti nulėkti į Vilnių galima. Tiesa, kad ir kaip stengiausi į ringą šiais metais pavėlavau. Jau buvo išragautos 8 giros. Ragaujant likusias 12 girų užteko susidaryti įspūdį ir apie giras, ir apie renginį.

Pasakysiu tiesiai šviesiai, vertinti giras sunku. Per daug jau jos visos vienodai blogos ir neišsiskiriančios. O gal pateiktos giros tokios buvo. Nežinau kodėl organizatoriai šiais metais elgėsi labai partizaniškai. Buvo pasirodo 30 girų, atmetimo būdu liko 20, bet kokios jos sužinoti negali, nes skelbiamas tik 10 geriausių sąrašas. Ir tas visas slėpimas nežinia ko, gero įspūdžio nepalieka. Tiesa, ką ragavome buvo paskelbta renginio metu, bet negi užsirašinėsi, tikiesi, kad tai bus oficialiai prieinama.

Grįžkime prie ragavimo ir vertinimo. Šiais metais, skirtingai nuo prieš tai buvusių, užkliuvo tai, kad giros labai suvienodėjusios. Nėra tokių, kad atrodytų, jog geri kažką su kuo buvo išplautos kojinės, bet ir nėra tokių, kurias ragaudamas pajustum daugiau nei saldintą gėrimą. Negirdėjau skelbiamame sąraše Vilniaus alaus Retro ar Bačkorių giros, dar kažko pasigedau, ką norėjau ar tikėjausi išgirsti ir rasti ragaujamųjų sąraše, bet nebepamenu.

Buvau profesionalų komisijos narys, todėl galiu pasidalinti, kaip buvo išrinkta ringo Grand Prix gira. Mūsų komisijai buvo pateiktos 5 giros, kurios susumavus visus rezultatus (tiek profesionalų, tiek liaudies) užėmė atitinkamai 1-5 vietas. Kelių girų buvo likę labai mažai, tad visiems paragauti pakartotinai nebuvo galimybių. Tada visi pasisakėme, kuri gira mūsų kiekvieno nuomone yra verta būti geriausia iš geriausių. 4 komisijos nariai pasisakė už, kaip vėliau paaiškėjo, Volfgango Imperial Kvass, 4 už, kaip irgi vėliau paaiškėjo, Tauro nefiltruotą girą. Ir likę du nariai dar ten už kažką. Esant lygybei, aš pasiūliau geriausios vardą skirti daugiau balų vertinimuose surinkusiai girai. Bet ten kažkaip viskas pakrypo kitaip ir geriausia iš geriausių buvo išrinkta Tauro nefiltruota. Kuomet buvo paskelbta kas slėpėsi po numeriukais, kuriuos vertinome ir tapo aišku, kad geriausia gira tapo Tauro nefiltruota, kai kurių komisijos narių veiduose galėjai matyti sumišimą ir nusivylimą. Atitinkami komentarai atskriejo ir iš publikos salėje. Liaudis tikrai buvo nusivylusi komisijos sprendimu.

Visų [tik] 10 girų vertinimai ir užimtos vietos:

 • Smetoniška Apynio gira (Volfas Engelman) (19,07 balų)
 • Biržiečių rauginta gira (Rinkuškiai) (18,38 balų)
 • Imperial Kvass (Volfas Engelman) (18,07 balų)
 • Tauro nefiltruota gira (Kalnapilis-Tauras) (17,94 balų)
 • Gūrų gira (su Puta) (17,75 balų)
 • Tamsi Tanheiser (Ilgezeem) (17,52 balų)
 • IKI kmynų gira (Selita) (16,95 balų)
 • Klasika gira (Selita) (16,46 balų)
 • Klasika Firminė gira (Selita) (16,43 balų)
 • Natūrali gira Tanheiser (Ilgezeem)    (15,82 balų)

Kol vyko rezultatų skaičiavimas, Šarūnas Mačiulis (Poliarizuoti stiklai) surengė trumpą populiariausių savo dainų koncertą.

Be visų nesusipratimų buvo ir smagių smulkmenų šių metų ringe. Tai ir Armyday merginos, ir pieno gira, ir dar vienas naujas tinklaraštis, atrastas ieškant info apie Giros ringą.

Ir pabaigai šiek tiek nuotraukų.

Written by Modestas

2015-06-23 07:00

Įrašyta kategorijoj Aš ten buvau, Renginiai

Tagged with

3 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

 1. Man rodos profų komisijos finaliniai du, kurie surinko po 4 balsus, buvo Smetoniška Apynio ir Tauro Nefiltruota. Ir neabejoju, kad pagal taškus būtų laimėjus Smetoniška. Bet… kaip rašei, buvo kažkaip kitaip.

  Paulius

  2015-06-24 at 11:09

 2. Dėkui Labai už pastabas, kurios mums padeda toliau tobulėti. Girų buvo palikta tik 20 išklausius praeitų metų komsijos ir liaudies pastabas, kad buvo pateikta per daug pavyzdžių. Todėl dieną prieš visos giros buvo paragautos ir tokiu pat aklu degustavimu išmestos surūgusios (nors kaip suprantu viena ant ribos vis tiek pateko) ir labai prasto skonio.
  Atsižvelgdami į pastabą skelbiame visas giras, kurias buvo nupirkę:
  http://www.alaus-brolija.lt/?p=372
  Pastebėjimas, kad Bačkorių giros nebėra, dabar ji Bačkorių giros skonio gėrimas.
  Ir komisijai buvo pateiktos 5 geriausios giros susumavus tik profesionalų balsus (nes jas skyrė tik dešimtosios).
  P.S. Tikrai ačiū už pastabas, kitais metais pabandysime viską suorganizuoti dar geriau.

  Zalvarinis

  2015-06-24 at 16:54


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: