Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

Leičių bravoras

with 4 comments

IMG_0066Aš sau vis uždavinėjau klausimą, kodėl apie šią vietą nėra jokių atsiliepimų. Kaip ne kaip, tai naujas alaus bravoras, įsikūręs jis ne kažkur užkampyje, o visai netoli Rotušės aikštės Vilniuje. Adresą netgi galiu pasakyti – Stiklių 5. Alaus žmogui lengviau bus, jei pasakysiu, kad tai tarp Bambalynės ir Leičių restorano. Beveik per vidurį.

IMG_0064Internetuose randu, kad jie dirba, kad išsivirę nemažai alaus rūšių. Ne šiaip kokių šviesus, tamsus, o porteris, IPA ir panašiai. Daug nesitikėdamas ištaikau progą ten užbėgti.Taip, tik užbėgti, ilgesniam pasisedėjimui ir vietos prisijaukinimui laiko nebuvo.

IMG_0073Užeinu. Moderniai įrengta vieta. Daug kranų. Lyg ir tai, ko ieškojau. Prie baro nieko nėra, o prie vienintelio užsėsto staliuko vyksta diskusija anglų kalba ir į mane nelabai kas kreipia dėmesį. Kiek luktelėjus nuo stalo, kurio nesimato nuo įėjimo pasirodo mergina, rankose nešina mobiliuoju, kuriuo visai neseniai užmušinėjo laiką. Kol aš nužiūrinėju alaus meniu, kuris tiesą sakant kiek nerealus, apie 10 alaus rūšių, su akcentu manęs bando išklausti ko aš čia užėjęs. Pamatęs meniu užrašą Green monster IPA, bandau provokuoti. Visas alaus rūšis verdate patys? Taip, net nesumirksėjusi atsako barmenė. Aš nieko įrodinėti čia neatėjau, todėl į diskusijas nesiveliu, nes jei čia bravoras, aš norėsiu jį apžiūrėti.

IMG_0076Barmenės paslaugumas ir paprastumas vis dėl to mane sužavi. Ji nuoširdžiai tiki tuo ką sako. Man pavyksta susitarti, kad aš gausiu paragauti visko, kas bėga iš kranų. Tiesa, įpilti mažą kiekį alaus sekasi sunkiai. Iš krano alus ne bėga, o veržiasi, spjaudosi, taškosi. Kol ji vargsta, aš klausiu ar galima pasižvalgyti. Lygiai taip pat nuoširdžiai išgirstu tariant taip. Einu link stiklinių durų, žvilgteliu į vidų, bandau atidaryti duris, jos atsidaro, einu į vidų. Bet nieko panašaus į daryklą nerandu. Tik brandinimo talpos su temperatūrinius režimus reguliuojančiais prietaisais. Viskas. Arba bravoras kažkur kitur, arba aš ne tas duris pravėriau, bet lyg ir daugiau jokių durų nemačiau. Grįžtu atgal prie baro. Čia man pripilta lagerio, dubbelio, bocko, porterio, kvietinio, IPA ir dar kažko. Ragauju. Viskas vienodai… nesubrendę ir beveik nesiskiria. Jauno, nesubrendusio beveidžio alaus skonis. Visur. Vienintelis Green monster kažkiek panašus į save, bet irgi per ne lyg jaunas.

IMG_0078Mūsų išskirtinumas yra galimybė prisėsti prie stalo ir paragauti alaus tiesiai iš krano,- porina man barmenė. Tą vakarą jie pajungę buvo kukurūzinį elį. Tiesa, su akcentu žodis elis skamba visai fun. Paragauti nesusigundau. Laikas jau spaudžia. Aš savo įspūdį susidariau. Jį būtinai reiks atnaujinti čia užsukus dar ir ilgesniam laikui. Tikiuosi iki to laiko atsiras daugiau ten apsilankiusių ir nepatingėjusių apie tai parašyti.

Written by Modestas

2015-06-25 07:00

Įrašyta kategorijoj Alaus daryklos, Aš ten buvau

Tagged with

4 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

 1. Buvau su drauge antradienį. Labai keistas apnarnavimas, buvo dvi merginos ir atrodo jos tarpusavy nesikalba – “ka čia įmušei? Kieno čia alus? Ka čia įpylei?“ Ir panašiai. Deja Green monster paragauti su drauge negalejom nes jo tiesiog nebuvo, kaip ir airiško elio, kvietinio ir t.t. Tiesa kvietinio vėliau įpylė nes viena mergina susivoke, kad tiesiog kažkoks vožtuvas neatsuktas. Labai kreipia aky kaip alus pilamas, taškosi, putoja, gurgia. Bet mes pagalvojom, kad taip ir turi buti su alumi kuris vietoje katik buvo išvirtas. Na, bet viska išgelbėjo merginos įpiltas raufonasis porteris, alus su karamelės poskoniu. Ajajai koks skanutis. Beje reiktu paminėti, kad prie alaus yra labai gausus užkandžiu pasirinkimas. Mano draugei nepatiko, bet mane vieta kažkodėl traukia. Reikės apsilankyti dar bent viena karta. Kai susirasiu nauja draugę. Juokauju… Ateisiu su kitais draugais, įdomi visu nuomonė.

  Augustinas

  2015-06-25 at 08:31

 2. Kiek girdėjau, visų atsiliepimai tokie, kad alus lyg nesubrendęs. Matau, kad kol kas nepasitaisė, dar neisiu 🙂

  GiN

  2015-06-25 at 10:24

 3. Ragavau nieko gero ,kažkoks nesubrendes vanduo

  aliuks

  2015-06-26 at 11:20

 4. Alus baisus, nes nesubrendęs, bet ir su mielėm varomas į bokalus. Jie verda Green Monster Ipa vietoje? Iš tiesų buvau kelis kartus su pakankamai didelėmis pertraukomis, kad leisčiau bravorui įsibėgėti. Situacija visiškai nesikeitė

  nuolaida

  2015-07-07 at 13:12


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: