Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

Aludarių diena

with 3 comments

aludariu taure-26Jei renginys vyksta antrus metus iš eilės, Lietuvoje tai galima jau vadinti tradicija. Ir tokia tradicija tapo aludarių dienos šventimas alaus darykloje Švyturys. Pirmą kartą ji vyko pernai, buvo daug gerų atsiliepimų, tad šiais metais ten nuvykti susigundžiau ir aš.

Kaip viskas vyko pernai, nuosekliai ir vaizdžiai aprašė alusalus.lt. Dar pernai Raudonų plytų alaus dirbtuvės buvo vos užgimusios, o šiais metais jau galėjo pasigirti 9 į pasaulį išleistomis alaus rūšimis. Tarp jų ir pernai renginio metu nugalėtoju tapusio namudinio aludario alus Uosto naujokas. Vis dar man toks pats geras ir karts nuo karto vis ragaujamas. Šiais metais kažko panašaus į konkursą nebuvo, o būtų buvę gal visai ir įdomu.

Šiais metais apie renginį spėjo parašyti Bread and Beer, bei daug vaizdinės medžiagos galima rasti Švyturio FB paskyroje bei pasinaudojus hashtagu #aludariudiena.

Sugrįžimas į Švyturio alaus daryklą buvo smagus dar ir todėl, kad būtent nuo apsilankymo joje aprašymo ir prasidėjo šitas blogas. Taigi, praėjus daugiau nei 7 metams, žengiu į vienai dienai  visiems atvirą alaus daryklą.

aludariu taure-1

Prie įėjimo vartų pasitinka merginos, gal ir koks vaikinas įsimaišęs, bei duoda mums lankstinuką. Jame teritorijos planas, koncertų programa ir vieta 10 antspaudų. Sudalyvauji degustacijoje, gauni du antspaudus, perki alų, eini į ekskursijas ir dar ten kažką veiki, gauni po vieną. Tik praėjus pro vartus, patenki į bendrą didelę kiemo erdvę ir apsisukęs aplink gali pamatyti beveik viską ką renginys siūlo. Scena, barai, restoranai. Einam tiesiai prie didelių rodyklių, pasižiūrėti nuo ko čia pradėti (nors rankoje laikom visa schemą kur kas yra). Nusprendžiam pradėti nuo degustacijos. Ateinam, užsiimam vietą prie stalo, laukiam kol pripils 6 rūšis degustuoti skirto alaus. Kol laukiam, šalia atsistoja du vyrai, sako duok čia alaus, degustuosim. Kai jiems pasako, kad alaus degustacija mokama ir kainuos jiems 5€, šie pasižiūri vienas į kitą, paskui į barmenę, paskui į mus ir klausia: kaip tai mokama, ****? O tai kur nemokama?

aludariu taure-12

Mes džiaugiamės, kad viskas buvo mokama. Ir kad mokama tiek, kiek reikia. Todėl ten linksmai laiką leido ne tik jaunimas, gražūs įdomūs žmonės, bet ir tėveliai su vaikais.

Po degustacijos paprašome pažymėti lankstinuką, nes norim surinkti 10 ir atsiimti marškinėlius. Uždeda vieną antspaudą. Klausiam, kodėl ne du? Atsako, kad baigėsi. Klausiam kas baigėsi? Mums pakartoja tą patį, kad baigėsi.

Kaip baigėsi kažkas prie degustacijos stalo, taip baigėsi geras, saulėtas oras. Per akimirką dangų užtraukė tamsūs debesys. O tai tikrai nieko gero nežadėjo, todėl mes nusprendėm pralaukti lietų vaikščiodami po daryklą. Naivuoliai.

aludariu taure-39

Pernai, berods, po daryklą žmonės buvo vedžiojami. Šiais metais gidų nebuvo, ėjai sau vienas, tik apsaugos darbuotojai karts nuo karto nukreipdavo reikiama linkme. Visur buvo pristatyta informacinių stendų su sausa informacija. Eini, žiūri, kyla klausimų, prieini, pasiskaitai. Tik prie alaus mielių degustacijos buvo guvus vaikinas, kuris kažkiek papasakojo, apie tai ką dalino.

Viena iš didžiausių kliurkų renginio metu. Scenoje stovį daryklos direktorus ir Klaipėdos meras, bei sako kalbą (tingėjau per lietų eiti nufotografuoti). Jų klausosi niekas. Ar nebuvo galima luktelti trupuyti geresnio oro?

Viena iš didžiausių kliurkų renginio metu. Scenoje stovi daryklos direktorius ir Klaipėdos meras, bei sako kalbą (tingėjau per lietų eiti nufotografuoti). Jų klausosi niekas. Ar nebuvo galima luktelti truputį geresnio oro?

Po pasivaikščiojimo išlindę į lauką supratom, kad lietus net nesiruošia liautis lyti. Susiradom apysausį stalą, porą alaus buteliams skirtų dėžių ir ką daugiau veiksi per lietų? Ėjom ragauti ką siūlė čia susirinkę restoranai. Pradėjom taip kukliai, apsiuostymui, nuo gruzdintų bulvyčių. O paskui išragavom beveik viską. Na gerai, bent pusę tai tikrai. Nebuvo ten karkų, dešrelių su kopūstais, žirnių ir net keptos duonos nebuvo ir, įsivaizduokit, valgyti vistiek buvo ką. Ir viskas tiko prie alaus. Ir netgi buvo skanu. Ką ten skanu, buvo labai skanu.

Blogo redaktorė prašė būtinai įdėti šią nuotrauką su gramatine klaida

Blogo redaktorė prašė būtinai įdėti šią nuotrauką su gramatine klaida

Mes labai norėjom sulaukti Jazzu koncerto, bet vis nesiliaujantis lietus privertė pakeisti planus. Gaila, kad oras kiek prislopino gerą įspūdį apie šventę, bet ji buvo vykusi. Tik tas paleidimas visko savieigai ir nesikišimas į renginio eigą nėra geras dalykas. Alus, maistas ir muzika nėra tai kas trauktų metai iš metų į renginį.

Ir pabaigai dar truputį nuotraukų:

Written by Modestas

2015-07-27 18:11

Įrašyta kategorijoj Alaus daryklos, Aš ten buvau, Renginiai

Tagged with ,

3 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

  1. Stovi rasai su i nosine ir skundiesi renginiu:-)? pathetic

    vong

    2015-07-27 at 21:15

  2. […] Trečius metus iš eilės, kelios savaitės iki Jūros šventės Švyturio vadovai pakviečia visus į Aludarių dieną, kuri vyksta Švyturio daryklos teritorijoje. Kaip vyko viskas prieš kelis metus galite pasiskaityti alusalus.lt bloge, kaip viskas vyko pernai, galite pasižvalgyti mano įraše. […]


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: