Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

Utenos alaus Mr. Hops

with 3 comments

mr hops trijuleUtenos alus ne tik perspalvojo savo senas skardines, bet ir naujų pripaišė. Į jas net naujo alaus pripylė, pavadinimą jam davė, limited edition ant viliojimo prirašė. Reikalų daug, žiūrim kas čia iš viso to gavosi.

Jei reikia oficialumo, prašom klikinti: www.mrhops.lt

brown alePradėkim nuo prisistatymo. Naujas, barzdotas, kraftinis alus. Jaučiat į kur Utena (ne miestas, o alaus darykla) taiko? Skardinių dizainas rėkia, kad tai turi gerti jaunimas. Barzda. Čia irgi viskas aišku. Kraftinis. Nu c’mon. Visas alus Lietuvoje staiga tapo mažomis partijomis verdamas ir kraftinis.

Utenos alus tik sutapimas pasidaryti dvi išvadas. Lietuvoje alaus rinka nereguliuojama ir visi daro ką nori. Antra, mūsų didieji aludariai elgiasi trumparegiškai. Ir tada susimąstai ar kaltinti kažkuo didžiuosius, kai jiems svarbiausia yra skaičiai pelno ar pardavimų eilutėje.

Hoppy lagerGrįžkime geriau prie alaus. Griebiam į rankas silpniausią Brown Ale 3,5%. Pirmą kartą man atidarinėjant skardinę nepasigirdo jokio garso. Nebuvo to, pralaužus liežuvėlį tššš garso. Visiška tyla. Alus į taurę subėgo tikrai rudas, pasidengė solidžia korėjančia puta. Aromate vos jaučiamas irisas. Tvirto kūno alus neturi, jo ir nesitikiu dėl laipsnių. Angliarūgštės užtektinai, tai kur tada dingo tšš, na bent jau tss? Stipriausia alaus vieta poskonis. Grįžta alus geru kartumu, sausumu. Einu ir skaitau alaus aprašymą. Velnias, kiek čia visko daug. Keturi salyklai, cikorija, džiovinti kaštainiai. Jau norisi kažkokių apibendrinimų, nes alus suintrigavo ir atkreipė į save dėmesį. Bet su išvadom palaukim, yra dar dvi skardinės.

sparkling wheatLaužiam Hoppy Lager 5,2% liežuvėlį, pasigirsta charakteringi alaus skardinės atidarymo garsai. Pasklinda apynių aromatas. Opa, iki ko nusigyvenom, Utenos skardinę atsidarai ir aromatas patinka. Taurėje drumstas, tamsesnės geltonos spalvos alus, kuris putoja kaip gerai apyniuotas alus – gausiai ir tirštai. Kvape apynių aromatai ir lyg kažkoks pašalinis kvapas, bet jis užgožtas. Užliūliuotas pirmo alaus, godžiai geriu pirmą gurkšnį ir net nusipurtau. Prieskonis atstumiantis, bet nespėju susivokt kas kaip. Ragauju dar. Eina sau… Jau taip dėta pro šalį, kad net baisu. Minkštas salyklinis kremiškumas su apynio užuomazgom taip tarp savęs nedera, kad alus ne bėga gomuriu, o slysta. Šlykštesnio poskonio dar neteko ragauti. Reiks pasekt atsiliepimus apie šį alų ar ir kitiems jis atrodys taip ne kaip, ar čia man ne ta mėnulio fazė. Nors ne, jokia čia ne mėnulio fazė, nuo šio alaus purto.

Utenos redPraradęs visą entuziazmą atidarau trečią skardinę – Sparkling Wheat 5,8%. Stipriausias serijos alus kvietinis? Ok. Prie alaus išvaizdos neprikibsi, kaip ir prieš tai buvusių dviejų. Balkšva graži spalva, tiršta puta. Naudotos šampano mielės, kurios turėtų suteikti išskirtinumo. Kvapas charakteringas. Kol kas viskas gražu. Ragaujam. Atmetimo reakcijos nėra, jau gerai. Toks pats vėlimasis burnoje kaip ir prieš tai buvusio alaus. Ir visai nieko gero. Tas minkštumas kažkoks per daug išreikštas, atrodo, kad aluje kažko primaišyta. Jis tirštas, sunkiai besigeriantis, išsibalansavęs. Geri ir kankiniesi, nes taurę įpusėjus dar ir jo stiprumas ima jaustis.

Yra ir dar viena Utenos alaus naujiena. Ją ragavau kiek ankščiau ir tokia visai geriama pasirodė. Žinot tokį Faxe Red alų? Tai va jį supilstė į kitas skardines, ant kurio dabar puikuojasi užrašas. Tai dabar yra dar vienas red – Utenos Red 5%. Pasukus skardinę prie kitų raidžių, kurios pasakoja apie alaus sudėtį, pasidaro linksma: aromatizuotas alus, deginto salyklo ekstraktas, paprastojo saldymedžio ekstraktas.

Ir visiems norintiems pasiginčyti, kad tai ne tas pats alus, galiu pasiūlyti eiti paragauti Utenos krafto. Jūs to nenusipelnėt, bet vistiek.

Written by Modestas

2015-07-30 08:00

3 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

 1. Utenos Red jau prieš tai stikle buvo pasirodęs. Tada ir man saldymedžio ekstraktas užkliuvo. Faxe Red šiek tiek kitoks (kito šeimininko kūryba), ir jo Kalnapilis nedarė, iš Danijos vežė.

  Povilas Mikalajūnas

  2015-07-30 at 14:46

  • Rimtai. Stipriai čia apsirikau, braukiam viską lauk ir perrašom

   Modestas

   2015-07-30 at 14:50

 2. Nu bent jau faxe man skaniau geriasi nei utenos.

  P

  2015-08-11 at 11:40


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: