Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

Rogue

leave a comment »

Mocha Porter RogueAtėjo laikas geram alui. Vis atidėliojau šio alaus ragavimą. Tai naujienos iš Lietuvos trukdė, tai atostogos. Bet viskam savas laikas.

Rogue alų pasirinkau be priežasties. Tiesiog pamačiau teigiamus atsiliepimus vos paskelbus, kad jis pradėtas pardavinėti ir tos rekomendacijos suveikė. Šis alus išvirtas Jungtinėse Amerikos Valstijose, importuotas į Olandiją, o iš ten Alaus gido aka Sanitex atvežtas į Lietuvą.

Kemšam pirmą butelį ir mano didžiam nustebimui iš atvežtų trijų rūšių Mocha Porter 5,3% yra pats silpniausias. Į taurę bėga tamsus alus, kuris prieš šviesą yra gražiai rubininės spalvos. Puta tiršta, gausi, laikosi ilgai. Labai ilgai. Aromatas su gerai išreikštu degintu salyklu, kuris dominuoja. Tokį kvapą turintis alus būna arba geras arba labai blogas. Tai priklauso nuo to kaip aludaris suvaldė degintą salyklą ir jo aitrų kartumą. Alus geriasi puikiai, burną pilnai užpildo kreminis skonis, sausas kartumas, vos jaučiamas juodas šokoladas ir vos jaučiamas prigesintas saldumas. Poskonyje apie save duoda žinoti kartumas, kuris pakankamai stiprus, gal net per stiprus ir tiesmukas. Hazelnut Brown Nectar RoguePirmi šio alaus gurkšniai atrodė daug žadantys, tačiau vėliau alus pasirodė perdėtai vienodas, su stipriai išreikštu degintu salyklu tiek kvape, tiek poskonyje ir tai trukdė juo mėgautis.

Sekantis į taurę keliauja Hazelnut Brown Nectar 6,2 %. Brown ale tikrai brown. Išvaizda puiki, tik gal kiek silpna puta. Aromatas pasaka. Riešutų sviestas paslėptas aluje yra labai gerai. Visai nesenai atradau naują pramogą prie alaus – lukštenti riešutus. Na tuos kur parsiduoda su visai kevalais. Visi žinom žemės riešutus, bet Jūs paieškokit migdolų. Skonis tiesiog pasaka, nes tie kevalai pasūdyti, pats migdolas man saldokas, tai derinys yra puikus, o ir veikt yra ką. Vienu žodžiu rekomenduoju. Taigi, grįžtam prie alaus. Puta, nors ir silpna, bet vis dar Dead Gun Ale Roguelaikosi puikiai. Skonis tiesiog nerealus. Taip gerai riešutai įmaišyti į alų, kad net šiurpas nubėga. Gurkšteliu, dar ir dar, ir vis bijau, kad tas skonis gali atsibosti, nes yra pakankamai intensyvus. Bet ne, neatsibosta, norisi dar. Taip, dar po kelių gurkšnių pasijaučia alaus stiprumas, taip, ateina šioks toks kartumas. Bet čia papildomos detalės kurias alus duoda, kurios jį papildo, o tas super gero alaus įspūdis išlieka.

Na ir trečiasis ir pats stipriausias – Dead Guy Ale 6,5%. Spalva jo tamsiai gintarinė, su puta prasčiausiai sekėsi iš visų. Aromatas malonus, salstelėjęs. Pirmas gurkšnis – nieko. Vėliau viskas gerėja. Aš nesu bock stiliaus gerbėjas, todėl man labai būna sunku vertinti tokį alų. Paprasčiausiai bock’ai man per sunkūs. Ir šis toks pats. Prikibt prie alaus nėra kaip, jis labai gerai tvarkingas. Bet tas sunkumas. Aš kalbu ne apie laipsnius ar dar kažką, tiesiog jis geriasi sunkiai, skonis nėra turtingas, bet pilnas. Jaučiasi per burnos kampučius prabėganti angliarūgštė.

Bendras įspūdis labai geras. Alus su aiškiai išreikšta idėja. Alus parodęs, kad gali būti kitaip.

Written by Modestas

2015-08-05 10:29

Įrašyta kategorijoj Alus, JAV, Ragaujam

Tagged with , , ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: