Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

Vilniaus alaus IPA (american)

with 7 comments

IMG_6786Ilgai pristatinėjęs eilę lagerių variacijų Vilniaus alus ryžosi išties kažkam naujo. Bet vėl gi, limituota partija, vos kažkiek ten butelių. Kodėl kažkas kiek kitokio Lietuvoje eina į tokias limituotas partijas man lieka klausimu.

Eksperimentuoti Vilniaus alus nusprendė su IPA ir pasirinko jos variaciją – American IPA 6,3%. Čia į gilius samprotavimus nesileisiu, tik paminėsiu, kad panaudoti apyniai (Chinook, Citra, Cascade, Amarillo) sutinkami ir kitose lietuviškose IPA’ose. Bet jei jau american tai american.

IMG_6793

Alus puikios tamsiai gintarinės spalvos. Putoja gražiai, puta stipri, gali suformuoti kokią nori kepurę. Kvape jaučiami apyniai, tačiau jų norisi daugiau. Pirmas gurkšnis pilnas apynių skonio, bet ne kartumo. Ir kai jau lauki poskonyje iškylančio kartumo, jis tik dingsta ir ateina saldumas. Geri dar ir dar, o kartumo kaip nėra taip nėra. Tik liekamasis saldumas. Jei šį alų vertinti kaip stiprų lagerį ar bock’ą, būtų labai ir labai gerai. Bet iki IPA’os jis netraukia ir IBU 58 čia nė su žiburiu nerasi. Dar prie gerumų nereikia užmiršti, kad alus stiprus, o alkoholio pojučio nėra, nei skonyje, nei kvape, nei gomurio šilumoje. Šį dalyką paslėpti pavyko labai gerai. 

IMG_6799

Written by Modestas

2015-09-28 08:00

Įrašyta kategorijoj Alus, Lietuva, Ragaujam

Tagged with , , , , ,

7 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

 1. šitas alus buvo išvirtas lenkų rinkai, todėl Liryuvai liko mažas keikis butelių. užvakar su direktorium kalbėjau, sakė liko vos dviejuose vietose didesni keikiai. o kai juos išpirks naujuos partijos teks laukti porą mėn – nes jau išvirta: dabar brandinasi…

  vasaknos

  2015-09-28 at 08:39

 2. American IPA dėl naudojamų amerikietiškų apynių(realiai dvi variacijos yra England IPA – su angliško stiliaus apyniais- nuosaikesnė, silpnesnė ir American IPA -stipresnė, aromatingesnė). Nors dabar stiliai platėja ir ribas tarp jų jau sunku atrast kartais. Čia kaip lenkai sugalvojo Polish IPA, nes naudoti lenkiški apyniai.

  zalvarinis

  2015-09-28 at 08:55

  • Bet man čia jokia IPA

   Modestas

   2015-09-28 at 08:58

   • Pritariu modestui, tai ne IPA. O dėl to saldumo ir šiaip nelabai geriamas alus. Labai puikus nesubalansuoto alaus pavyzdys kai salyklinis pagrindas padarytas kokiam 60 IBU, o apynių pagailėta… Bent jau Magnumo kartumui galėjo įdėti, jei brangių apynių gaila. Kitas variantas – daryti Pale Ale ir 5 laipsnius su tuo pačiu apynių kiekiu, būtų visai gerai.

    GiN

    2015-09-28 at 09:33

 3. pakalbant apie Ipa-kiek teko degustuoti amerikieciu gamybos ipu-juose nejuntomas stiprus apyniu kartumas,labiau atsiskleidzia karameles,medaus skonis(stone ,Six Point daryklos pvz)..Kaip minejo zalvarinis Anglu gamybos ipa(is ju paciu apyniu) yra labai skyriasi nuo amerikieciu….Nors,ir anglai turi sedevru,pvz. Tombridge, northern monk magic rock brew. ,ir dar pora daryklu,taciau anglisku ipu as nelyginciau su amrtikoniskoms,jos,man tik blankus sseselis tikros IPos
  ….Kas malonu,tai paskutiniu metu teko rasti nuostabiu Ipu-tai italu Toccalmatto ir olandu Het Uiltje Schreeuwuil)-sitas tikras sedevras,

  Kastytis

  2015-10-01 at 10:46

 4. Kur Vilniuj dar galima nusipirkt šitos naujos IPA?

  Dainius

  2015-10-01 at 13:42

 5. Siandien nusipirkau vienoje is UK lietuviu parrduotuviu.Apsidziaugiau nusipirkes…ir nusivyliau paragaves. Tai tiktai ne amerikietiska Ipa….tai,kazkoks,1990 lietuvisko pilstomo alaus miksas(tais laikais teko ragauti Ignalinoje pilstomo Horn-analogiskas skonis).

  Kastytis

  2016-04-10 at 21:37


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: