Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

Kauno rudens gėrybių mugė 2015

with 8 comments

Kaune kasmet vyksta rudens gėrybių mugė. Kažkiek vaizdų iš jos galite rasti dar 2011 metų įraše. Vaizdas nepasikeitė, atrodo, kad toje mugėje laikas sustojo ir visi pardavinėja tą patį.

Noras prabėgti niekur nestabtelėjus buvo bergždžias, nes akis užkliuvo už Kaune retai sutinkamo Katedros alaus. Kai rankoje atsidūrė maišelis su Katedros alumi, atsirado noras pasižiūrėti, gal dar kažkas nematyto bus. Nematyto nebuvo, neragauto buvo, tad trumpai apie tai ką šiais metais susiviliojau paragauti.

Katedros kvietinis-horz

Pradėkim nuo Katedros alaus. Jų Šviesusis 4,5% labai malonaus salyklinio skonio, bet dar per jaunas ir savo brandos nesulaukęs. Medaus 4,7% su ta pačia jaunumo problema, kas neleidžia jų tinkamai įvertinti. Graži tamstelėjusi spalva, jaučiamas salsvas kvapas. Saldumas labai subtilus. Toks Kvietinis 4,5%, koks jų, man netinka. Veliasi burnoje geriant, kvapas riečia nosį, tik taurei pastovėjus, pradinis blogas kvapas dingsta ir atsiranda malonus nosį kutenantis pipiriškumas. Skonis, kaip jau ir minėjau, besiveliantis, muiliškas ir man nepriimtinas. Tamsus 4,9% gražios spalvos, nutamsėjęs rubinas. Kvape deginti salyklai. Geriasi lengvai, bet jaučiamas vandeningumas.

Vakaro alus-horz

Dar trys gražuoliai. Tiesa sakant ne tokie jau jie ir gražūs. Vakaro alus 6% išvis neaišku nei kam, nei dėl ko. Etiketėje nurodoma, kad gali būti  ±1%. Tai čia kaip? Gali būti ir 5% ir 7%? Kiti du tiesiog yra ir tegul būna, juk visokių reikia.

Susivilioji kartą per 3-4 metus nusipirkti alaus mugėje ir supranti, kad vėl prigaus tik dar po 3-4 metų, kai vėl būsi budrumą praradęs.

Written by Modestas

2015-11-02 08:00

Įrašyta kategorijoj Aš ten buvau, Mugės

8 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

 1. O kieno tie pirmi du antroje nuotraukoje? Ir kokią jų sudėtis?

  ramtyns

  2015-11-02 at 11:29

 2. Kada ragavai? Kvietinis jau senokai pasibaigęs, todėl ir klausiu. Visus akmenis dėl kvietinio – prašau mesti į mane 😉

  GiN

  2015-11-02 at 12:09

  • Nieko nereikia mėtyti, tiesiog alus nesubrendęs buvo atvežtas. Ir turbūt visas be išimties. Nes geri ir jauti, kad gali būti tikrai geriau. Kas dėl kvietinio, man muiliškumas kvietiniuose, kuris vis dažniau pasitaiko, netinka. Nežinau kokios sudedamosios dalys aluje tai įtakoja, bet tai tikrai ne tai ko man reikia kvietiniame.

   Modestas

   2015-11-02 at 16:24

 3. Dėl ±1% alkoholio. Čia pagal reglamentą taip, kadangi (ypač visokie kaimiški) begyvendami keičia savo ABV tai taip ir rašoma. Jei neklystu, alui iki 5,5 ABV galioja ±0,5%, o virš 5,5 ABV leidžiama ±1%. Ir tai galioja visam alui

  Alaus kolonėlė

  2015-11-02 at 17:44

  • Ačiū už konkretų atsakymą. Man tokia paklaida pasirodė kiek didoka

   Modestas

   2015-11-02 at 22:04

 4. “Triticum Baltas Alus“ IMHO visiška tragedija… 😦

  Dadis

  2015-11-03 at 21:40


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: