Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

Kalėdos su Švyturiu

leave a comment »

Svyturio Gluh MarzenŠvyturys mini savo Baltijos alaus 50 metų jubiliejų. Ta proga išsileido paturbintą minėto alaus versiją. Pridėjo cinamono ir pavadino Glüh Märzen.

Kažkur pradingę ir į pavėsį nuėję Raudonų plytų aludariai staiga iššauna naujieną. Kartu su Brooklyn Brewery išvirtas Jam Session. Paskelbia, kad partija nu jau belekaip riboto kiekio ir kad gali iškart jos nelikti, o po savaitės nuguldo prekybos centrų lentynas. Ir dar galiojimas alaus iki beveik 2018 metų. Na tikra ribota partija.

Ir visos šios naujienos atkeliauja kartu su dovanų rinkiniais šventiniam laikotarpiui. Todėl darau išvadą, kad taip Švyturys pasiruošė šventėms.

Atkemšu Glüh Märzen 5,8%.

Su išvaizda viskas tvarkoje. Tiesa sakant, nelabai aš ten jį ir apžiūrinėjau. Buvo įdomu tik viena: ar cinamono įdėjo su protu ar nelabai. Na galvojau bus blogiau, bet čia taip ties viršutine cinamono tolerancijos aluje riba. Ir nors niekur nenurodoma, bet man pastoviai lindo gvazdikėlių aromatas. Ir nors atrodo derinys neblogas – tamsus alus, cinamonas, man besivaidenantys gvazdikėliai, bet alus tiesiog nuobodus. Nuo pirmo iki paskutinio gurkšnio bukai vienodas ir neįdomus.

Raudonu plytu Jam SessionKai geriu ir bandau įvertinti tokį alų, vis bandau atsiriboti nuo išankstinių nuostatų. Bet šį kartą bandžiau ir pasidėlioti, visgi kaip reikėtų šį alų vertinti ir su kuo lyginti? Ar žiūrėti į jį kaip į jubiliejinį alų ir kelti jam didesnius reikalavimus? Ar žiūrėti, kaip į Švyturio produkciją, o tai daugiau nei puse alaus rinkos užimančio aludario produkcija. Ar vertinti jį tiesiog kaip tamsų alų su prieskoniais? Ir visais atvejais vertinant jis liko nuobodus, bukas ir neįdomus.

Jam Session 10,5%

Iškart pasakysiu, quadrupeliai ne mano alūs. Nesupratau, neprisijaukinau ir to turbūt niekada nepavyks man padaryti.

Alus taurėje nešvarus. Puta graži. Aromatas stipraus salstelėjusio alaus. Skonis įdomus, bet vėl gi, man ragaujant alų su aukšto lygio apipavidalinimu ir sumokėjus už jį 10€, norisi bent kažkiek emocijos, daugiau skonio variacijų, pilnumo. Tai geriamas alus, visai įdomus, bet tik tiek. Ar Jums užtektų tiek sumokėjus už butelį alaus tik pasakyti: meeeh, geriamas? Man neužteko.

Written by Modestas

2015-12-29 00:49

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: