Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

Tanker alus

with 5 comments

Naujus metus pradedam nuo Estijos. Kažkur internete pernai buvo pasirodęs straipsnis su siūlymu ar patarimu, kad alaus gerti reikia važiuoti į Estiją. Jau tada mintis aplankyti beveik kaimynus buvo pradėjusi bręsti.

Labai neblogai estai pasirodė antrojoje Žmogšaloje. O vienas iš jų aludarių Tanker alus Sauna Session man buvo vienas iš malonesnių atradimų pernai metais.

Dundulio kooperacija su Tanker aludariais buvo dar viena priežastis ir gana rimta ne tik pabandyti susipažinti su estišku alumi, bet ir viską pradėti būtent nuo Tamker alaus rūšių.

Alaus pasirinkimas Parnu mieste. Kairėje - importas, lentynoje priešais kairėje estiško alaus pavyzdžiai, viduryje minėti danai, o dešinėje vėl importas. Už nugaros dar beveik tiek pat lentynų importo plius keli šaldytuvai

Alaus pasirinkimas Parnu mieste. Kairėje – importas, lentynoje priešais kairėje estiško alaus pavyzdžiai, viduryje minėti danai, o dešinėje vėl importas. Už nugaros dar beveik tiek pat lentynų importo plius keli šaldytuvai


Estijoje lankiausi Parnu mieste ir jame įsikūrusioje alaus parduotuvėje Õllepood Nr 2. Leidau visus alus parinkti ten dirbusiam darbuotojui, nes pačiam susidaryti sąrašą kaip visada pritrūko laiko. Ir kiek jau teko pačiupinėti ir pagooglinti, jis su užduotim susitvarkė puikiai. Parduotuvėje, be estiško alaus ir importinio sutinkamo ir Lietuvoje, akis užkliuvo už gerų daniško alaus pavyzdžių. Bet ten kainos perkopusios 10€ ribą, o tiek išlaidauti tąkart nebuvo noro.

Kaip jau minėjau, leidau rinkinį surinkti darbuotojui, bet Tanker alaus daryklos alaus pavyzdžius paėmiau visus kiek buvo. Taip buvau nusprendęs dar būdamas Lietuvoje ir nors norėjosi persigalvoti, bet likau prie savo.

Tanker aludaris pasirodo yra muzikantas ir tas rokavas stilius puikiai atsispindi etiketėse. Savo rimtesnio aludario kelią pradėjo po pirkinio iš visiškai galvą nuraunančių Põhjala aludarių. Jis nusipirko buvusius jų įrenginius ir net kartu su pagrindiniu aludariu išviręs pirmas savo alaus partijas. O ant kiek geri yra Põhjala gali pasakyti vienas faktas. Ratebeer puslapyje iš 10 geriausių alaus rūšių Estijoje jiems priklauso 8. 10 to dešimtuko vietoje yra alus iš Tanker, bet deja jo aš negavau.

Tanker Legendaarne witbierLaikas pradėti ragauti ir pirmas pats silpniausias witbier’as Legendaarne 13 3,5%.

Puikaus aromato, puikios putos, kurią burbuliukai labai gražiai iškėlė į viršų. Alus tvarkingos, būdingos pabalusios spalvos. Aromate jaučiamos mielės, kalendra, pipiriškumas. Geriasi gerai, nėra per daug užgazuotas, puikiai dera kartumas, pipiriškumas, citrusiniai prieskoniai. Geras gaivus alus, gerai atšaldytas vasaros dieną turėtų labai gerai gaivinti ir neatsibosti.

Tanker Sauna Session estonian aleToliau jau minėtas Sauna Session 4,7%.

Žmogšaloje jis paliko labai gerą įspūdį, buvo pilstomas, matomai labai šviežias, todėl beržo vanta jautėsi nuostabiai ir atrodė, kad tikrai būtum ką tik pabuvojęs pirtyje. Butelinis variantas vien dėl to, kad lipo iš butelio jau atrodė ne taip gerai. Putojo gausiai, stambiai, bet puta ilgai nesilaikė ir greitai susėdo. Aromate jaučiasi žolelės sumišusios su mediena. Skonis susigulėjęs, ne toks išraiškingas kaip ragauto pilstomo ir alus jau neatrodo toks vau. Taip, jis Tanker soojale maale premium bittergeriamas, tas poskonis grįžta labai intensyviai, bet tai daugiau alus su vaistinėmis žolėmis, nei su medžio aromatais. Ir dar jis saldokas.

Dar vienas gausiai putojantis alus – tai bitter’is Soojale Maale 4,8%.

Taip gausiai ir taip stipriai putojančio alaus senai neteko sutikti. Ir tai savotiškai įdomu. Vos tik puta pasėda, pili vos vos alaus ir vėl puta lipa per kraštus. Per gausią putą aromatas sunkiai prasimuša, bet galima užuosti vos vos pakepinto karamelinio salyklo likučius. Man šis alus, kaip bitter’is tiesiog puikus. Kartumas atrodo toks koks turi būti, jį papildo vos vos jaučiamas saldumas ir deginto salyklo užuominos. Galima gerti ir mėgautis. O besimėgaujant gali pažaisti su taurės pripildymu arba su putos valgymu.

Tanker Sound Check pale aleSound Check 5%

Alus stiprėja ne tik laipsniais, bet ir gerumu. Šis su putojimu susitvarkė, putos daug, bet jos ne per daug. Ji balta, korėta, graži, ilgai besilaikanti. Aromatas pilnas, apyniuotas, kažkur tolumoje irisas, truputis degėsio, karamelės. Alus geriant atrodo minkštas, net pasidavęs į kremiškumą. Gerai žaidžia karamelė, kuri neturi jokio saldumo. Poskonyje labai gerai iškyla kartumas, kuris neintensyvus, bet pilnas. Alus geriamas, kiekvienas gurkšnis naujas skoniu, potyriais ir neatsibostantis.

Tanker Taiskuu wipaToliau liko ipa’os. Pirma white ipa Täiskuu 5,6%.

Baltos ipa’os vieta Lietuvoje tuščia. Pataisykite, bet jos neverda niekas ir net eksperimentų nebuvo. Lyginti nėra su kuo. Importo taip pat neteko ragauti. Berods buvo Aludarių taurėje pavyzdžių, o gal tik pavyzdys. Kaip ten bebūtų, taurėje balta ipa, putoja gražiai, gausiai ir puta laikosi ilgai. Aromatas labai smagus, intensyvus, stiprus, apyniuotas. Alus užsigazavęs, bet tiek kiek reikia. Tai netrukdo. Labai lengvai geriasi, apyniai labai nuosaikūs, neužmuša. Ir jie iškyla ne poskonyje, o kabina iškarto, dar alaus nenurijus. Poskonyje puikus vaisiškumas, vos vos jaučiami saldainiai, citrusai, geras apynių balansas. Pipiriškumas primena saison alaus rūšims būdingą karpymą. Taurei baiginėjantis grįžta kartumas. Puikus sesijinis alus.

Tanker reloaded session ipaTik prabilau apie sesijinį alų, o taurėje sesijinė ipa Reloaded 5,8%.

Taurę sunku pripildyti dėl gausaus putojimo, tačiau alui vis dėl to subėgus į taurę vaizdas švarus, malonus, alus puikios spalvos, papuoštas kalnu putos. Aromatas stiprus, apyniuotas. O ipa puiki. Atsigeri, nudilgo, alus nubėga palikdamas daug skonio, kuris vos vos saldokas, jaučiama karamelė sumišusi su vaisiais. Apsisukęs grįžta stipriu apyniuotu poskoniu. Kartumas intensyvus, bet jam uždominuoti neleidžia labai stiprus ir pilnas alaus kūnas. Viena iš geriausių mano ragautų ipų.

Tanker masinaol black ipaPaskutinė juodoji ipa Masinaõl 6,66%.

Sutalpinti į taurę vėl reikia kantrybės ir laiko. Tačiau alus taurėje atrodo nuostabiai. Tiršta kaip grietinė puta, spalva nurudėjusio rubino. Jei gerai sužaidžia apšvietimas tas rudas raudonumas atrodo tobulai. Iki kvapo per putą sunku prisikapstyti, bet putai nusėdus išlenda skrudėsis, rūkytas salyklas, džiovinti vaisiai, kava, juodas šokoladas. Vos vos juntamas alkoholis. Pirmas gurkšnis pritrenkia. Visa puokštė to, ką gali duoti deginti salyklai. Tiek visko daug, kad net nespėji visko atsirinkti. Tą puokštę priploja kartumas. Ir visko pabaigoje parbėga alkoholinis šiltumas. Alaus balansas čia labai geras, bet trūksta kūno. Jis vidutinis. Visa kita nors prie širdies dėk, geri ir mėgaujasi kiek tavo skonio receptoriai turi darbo.

Tiek šiam kartui buvo iš Tanker alaus daryklos. Viskas su jų alumi yra gerai. Net gi labai gerai. Visi pavyzdžiai verti paragavimo. Nė viena rūšis nepasirodė neįdomi, negeriama ar tokia, kurios daugiau tikrai nepirkčiau. Tik buvo labai keista po lietuviško neputojančio alaus pamatyti taip sunkiai valdomą putą.

Tikiu, kad Tanker aludariai atvažiuos į Žmogšalą ir man prie jų prieiti bus privaloma.

Written by Modestas

2016-01-05 12:42

Įrašyta kategorijoj Alus, Aš ten buvau, Estija, Parduotuvės, Ragaujam

Tagged with , ,

5 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

 1. Dėl baltos IPA’os – GAPe buvo “Mikkeller“ Weizen IPA “Grass Roots“:

  http://www.geroalausparduotuve.lt/alus/mikkeller-grass-roots/838

  Dadis

  2016-01-05 at 15:49

 2. Buvo kvietinė ipa. Iš dundulio.

  Joris

  2016-01-06 at 02:46


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: