Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

Kiaulės iš Lenkijos – Kingpin

leave a comment »

Šaldytuve nebeliko lietuviško alaus ir kol jis neprisipildė pavasariškomis naujienomis, keliaujam į Lenkiją. Buvau ten prieš mėnesį ir tai nebuvo beer tripas. Bet be alaus negrįžau. Kadangi tose vietose, kuriose lankiausi pietų ar vakarienės reikalais alus buvo maišomas su sirupu, labai tikiuosi parsivežtas alus bus geresnis. Lankiausi dvejose krautuvėse. Vienoje alų man parinko mergina. Ji buvo tikras geranoriškumo perliukas. Paprašiau parinkti alaus, ji užtikrino, kad parinks gerai, nes rinks alų kurį ji mėgsta. Paskui pati suvokusi, kad manęs toks patikinimas galėjo ir nesužavėti, patikslino, kad alų ji mėgsta labai. Kitoje krautuvėje teko rinktis pačiam, nes alaus skyrius buvo įsikūręs paprastoje maisto prekių parduotuvėje. Tokios parduotuvės pas mus vyrauja kaimo vietovėse, už kurių prekystalio stovi dažniausiai gražiai nuaugusi kaimo moteris. Tai va tokia pardavėja man leido alaus skyriuje šeimininkauti. Kai baigiau, ji priėjo, šūktelėjo jaunesniajai padėjėjai sėsti prie kasos aparato, kuris buvo kitame parduotuvės gale. Kai jaunesnioji parodė, kad pasiruošusi, ji ėmė kiekvieną butelį ir mielu skardžiu balsu išrėkė visų butelių kainas, kad aš galėčiau susimokėti. Nepakartojama patirtis.

Keli žodžiai apie maistą. Nuotraukoje burgeris, kurį gali suvalgyti ant bet kurio kampo. Ir tai yra vaikiškas burgeris. Išvadas, apie lenkišką maistą, pasidarykite patys.

Burgeris

Pasakojimą pradėsiu nuo antroje krautuvėje įsigytų alaus pavyzdžių, nes ten nusprendžiau pirkti serijas kelių daryklų. Pirma ir gausiausią pasiūlą ten turėjusi KingPin darykla. Kiaulės ant etiketės, juoda ir balta IPA, Hazelnut Porter ir Espresso Stout man tinka.

Kingpin ShamanShaman 4,5%

Raudonasis amerikietiškas vasaros elis. Smagaus aromato, kuriame apyniai persipynę su saldumu ir apyniais. Giliau įkvėpus pasirodo kažkas nemalonaus, tai uostyti ir nustoji. Kiek vandeningas skonis, vos vos jaučiamas kartumas, medaus saldumas. Spalva daugiau ruda, nei raudona. Neapleidžia jausmas, kad alus šviežias daug geresnis nei pastovėjęs. O kad pastovėjęs liudija faktas, kad jo galiojimas iki 03.22. Poskonyje ima ryškėti kartumas, kuris ir skonyje taurei einant į pabaigą pradeda šokinėti.

Kingpin DigglerDiggler 5,1%

Porteris, kuriam trūksta tirštumo. Putos beveik nesusiformavo. Spalva taurėje lyg ir juoda, bet iš tikro ji tamsiai ruda ir ji tikrai per mažai tamsi. Pirmiausiai pasijaučia kava. Vėliau ji dingsta, atsiranda vandeningumas, trūksta alui kūno. Poskonis grįžta po gerų poros sekundžių viską užliejančių kartumu. Ir kvape yra kažkas nelabai gerai, kas lenda kaskart geriant alų. Sunku šį alų pavadinti porteriu. Labai jau neįsipaišo viskas į stilių.

kingpin RocknrollaRocknrolla 5,3%

American pale ale su puikiu aromatu. Išvaizda alaus taip pat puiki. Na ir skonis puikus. Pagaliau niekas nešokinėja ir tai kas ant etiketės, tas ir taurėje. Puikus kartumo balansas. Apyniai žaidžia taip, kaip ir norėtųsi APA’oje. Kas dar? Lyg ir nieko. Tiesiog gerai sukonstruota, geri ir mėgaujiesi.

Kingpin GeezerGeezer 6,4%

Tamsus, bet ne tirštas, be putos. Pirmas gurkšnis labai geras, bet paskui kažkaip ne taip. Kava gan įdomiai atsiskleidžia, bet vis atrodo, kad stipriai trūksta kūno. Deginti salyklai geriausiai atsiskleidžia poskonyje. Sausas kartumas niekur nedingsta, o linkęs kauptis ir stiprėti. Visą laiką alaus saldumas apie save neduoda pamiršti. Iki gero alaus trūksta vientisumo ir ne taip šokinėjančio skonio.

Kingpin PhantomPhantom 6,5%

Sunkiai nusakomas, bet labai įdomiai sudėliotas alus. Kartumo alui tikrai užtenka, bet daugiausiai spėliojimų kyla dėl prieskonio, kuris lydi šį alų visą ragavimo laiką. Vis bandai identifikuoti, bet galų gale gali pasakyti, kad jis tiesiog keistas ir nesuprantamas.

Kingpin BerserkerBerserker 7%

Juodoji IPA ir tokį alų ragaudamas pirma galvoji ar tai IPA ar vis dėl to apyniuotas porteris/stautas. Čia IPA, salyklai pasistūmę į antrą planą ir pirmais smuikais groja apyniai. Salyklai tik papildo alų, suteikia jam charakterio. Kartumas žaidžia ant gomurio, jis pilnas, puikus, užvaldantis ir neatsibostantis.

Kingpin MandarinMandarin 7,3%

Šios IPA’os skonis tiesiog užmuša. Tikra bomba. Man šis alus taip patiko, kad aš nebegalvojau, ką apie jį reiks parašyti, o tiesiog godžiai juo mėgavausi.

Turbo Geezer 8,3%

Geresnė Geezer versija. Daug geresnė jo versija. Pradžioje išgąsdino stipriai jaučiamas alkoholio kvapas, tačiau taurei pastovėjus jis išnyko. Su kvapais išvis šiai serijai nelabai. Kingpin Turbo GeezerAlūs nėra aromatingi. Ir visi pasirodo geri po pirmo gurkšnio, bet vėliau nusėda ir tampa ne tokie jau ir geri. Šis tikrai juodas, tirštas, iki sotaus truputį trūksta. Šiame aluje atrodo nieko gero nėra, bet tuo ramumu jis ir išsikovoja simpatijas. Po truputį, po gurkšnį jis auga. Pradeda žaisti tamsūs salyklai, jie džiovina gomurį, alus sausas. Puikus poskonis, gerai suvaldytas kartumas, jokio alkoholio. Geras, rimtas stautas.

Kingpin HeadbangerHeadbanger 8,6%

Paskutinis iš serijos, stipriausias, Imperial IPA ir savo kartumu užvaldo. Skonis susigulėjęs, užsiapvalinęs, bet smogia stipriai ir be jokių palauk. Beja, alus puikiai atrodo taurėje. Pirma apyniuotas skonis kiek salsvas, o paskui tik viską užgožiantis kartumas, bet jis toks, koks turi būt. Taip, jo daug, bet vis vien tiek kiek reikia.

Visi Kingpin alūs geriami, kai kurie netgi labai. Bet tai nėra aukštos klasės alus, aludarystė čia tokia so so. Čia kaip kokia kėdė ar stalas sukaltas su vinimis, o ne susuktas su medvaržčiais. Funkciją atlieka, bet po kiek laiko išsiskečia. Vienintelei amerikietiškai IPA Mandarin neturėjau priekaištų, bet ir ji vis atrodė, kad kažkur nusipjaus ar kažkas su skoniu iššoks ne taip.

Written by Modestas

2016-04-06 08:00

Įrašyta kategorijoj Alus, Lenkija, Ragaujam

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: