Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

Browar Słodowy Dwór ir bonusas

with 3 comments

Alaus darykla, kuri užsikūrė tik pernai. Todėl apie ją informacijos internetuose mažai. Vėl gi, mano akis patraukė savo etiketėmis. Parsivežti pavyko 5 vienetus naujojo bravoro alaus, todėl susidaryti įspūdį apie jį bus daugiau nei pakankamai.

Browar Slodowy Dwor Zakola NarwiZakola Narwi | Pilsener | 5% | IBU 30

Pirmas į rankas pakliūna pilsneriukas ir aš tuo labai apsidžiaugiu. Norisi pagaliau kažko paprasto, gana tų porterių ir IPA’ų. Į taurę subėga gražios gintaro spalvos alus, pasidengia puikia puta. Viskas kaip ir turi būti. Kvapas kiek gadina visą vaizdą. Atėjo laikas ragauti, paragaujam ir pritrūksta žodžių. Ne, ne dėl gerumo ar blogumo, tiesiog. Pirmiausia jis man nepatiko. Paskui prisiminiau, kad tai pilsneris ir tada truputį simpatijų šis alus išspaudė. Skonis pilnas, alus lengvo kūno, skonis kiek šokinėja, daug salykliško žoliškumo, saldumas vis bando lįsti. Visa tai sudaro tokį gan įdomų prieskonį ir alus susigeria. Jei vertinti kaip pilsnerį, tai kiek išeina iš stiliaus rėmų.

Browar Slodowy Dwor Mgly PszeniczneMgły Pszeniczne | Hefe-Weizen | 5% | IBU 13

Nešvarios, gelsvai rudos spalvos alus. Kvape saldainiais kvepiantys bananai ir vanilė. Skonis alaus vėl gi nevienalytis, šiek tiek šokinėjantis. Vos jaučiamas muiliškumas, daug salyklo, bananų, mielės savo irgi duoda skoniui.  Toks vidutiniškas geriamas alus.

Browar Slodowy Dwor BialowieskieBiałowieskie | Milk Stout | 5,2% | IBU 23

Vos tik pamačiau užrašą milk stout iš kart suklapsėjau akim. Į taurę subėgo tamsus, beveik juodas alus, pasidengė nutamsėjusia puta. Paragavus darosi vis liūdniau, šio bravoro alus toks so so. Alus lyg ir geriamas, bet vis prašaunama su stilium. Ir šis alus per daug vandeningas, saldumo jame per daug, beveik nesijaučia kartumas. Skonyje gali užtikti pieniško šokolado, silpnas kavos skonis. Viską vėl sulipdžius į vieną krūvą tu negauni to, ko tikiesi iš milk stout’o.

Browar Slodowy Dwor Jeleni MostJeleni Most | Weizen Bock | 7% | IBU 23

Taurėje nešvarus rudos spalvos alus, atrodo kiek aliejiškas, pavieniai burbuliukai alaus viršuje pabėgioja ir subliūkšta.  Kvape jaučiamas alkoholis, karamelė. Skonis sunkus, to galima tikėti, saldaininis saldumas, kartais net degintas salyklas. Nemaža karbonizacija. Bendras įspūdis vis dėl to neblogas, gerti tokį alų tikrai galima. Tiesiog kai tokio stiliaus alus ne tavo alus, jį vertinti būna sunku ir tu pasiduodi neigiamoms nuotaikoms.

Browar Slodowy Dwor AugustowskienoceAugustowskie Noce | AIPA | 7% | IBU 63

Alus taurėje atrodo puikiai tik yra vienas bet. Tai plaukiojančios mielės. Ir jos ne gabalais ar dribsniais, bet labai smulkios ir sudariusios debesį taurės dugne. Apyniuotas salstelėjęs aromatas irgi labai malonus. Skonis man labai primena Genio Kalifornikacija. Šį alų malonu gerti, jis turi labai malonų prieskonį, gal net geresnį poskonį ir puikiai suvaldytą saldumą. Balansas alaus puikus. Bet tai ne IPA, tai geras lageris, gal iki Pale Ale net traukia, bet tikrai ne IPA.

Browar Dukla WiedzmyBrowar Dukla Wiedzmy |  English Pale Ale | 5,4% | IBU 50

Vienžo, su šituo alumi gavosi kažkaip nei šiaip nei taip. Jis pakliuvo pas mane dėl etiketės. Nepamenu ar parduotuvėje jis stovėjo šalia ankščiau aprašytų penkių, bet tikrai ėmiau į krūvą moterų atvaizdams. Atsidariau, paragavau, programėlėje Untappd daviau 2 balus, o tai pagal mano nutylėjimą susikurtą vertinimo sistemą labai mažai, nes alus savo skoniu labai nepatiko. Tada palikau taurę ant stalo, grįžau prie Jeleni Most ir Augustowskie Noce, juos aprašiau ir tuomet pradėjau ieškoti info kas tas Wiedzmy alus. Susigooglinu, atsiverčiu ratebeer, o ten Top50 šviečia. Visiškas pasimetimas. Pasiimu taurę, dar kartą ragauju. Skonis visai kitas. Ir klausiu savęs ar tai dėl to, kad alus pastovėjo, sušilo, ar čia įtakos turėjo tas žinojimas, kad pagal ratebeer tai Top50 alus? Kaip bebūtų, taurės dugne nusėdo mielės, gan stambokais gabalais. 50 IBU čia nerasi nė su žiburiu. Gal tik poskonyje kartumas kiek išryškėja. Gukšnis, dar vienas ir aš grįžtu prie savo pirmojo vertinimo. Alaus skonis šokinėja, jis ne vientisas ir jis labai jau ne kažką.

Gal reikia, gal nereikia, bet apibendrinsiu. Browar Słodowy Dwór alus lygiai taip pat įdomus, kaip ir prieš tai buvę. Etiketės nepriekaištingos, bet alus nenusakomos kokybės. Stiliai gan įdomūs pasirinkti, bet kiek jie juos atitinka jau kita kalba. Tai taip pat jaunas bravoras, įsikūręs visai netoli Lietuvos sienos, gal bus ragavusių ir daugiau lietuvių ir gal kažkas komentaruose savo nuomonę išsakys. Aš lieku prie to, kad alus geriamas, bet tik vieną kartą, paragavimui, kitam kartui jo kažkaip nesinori.

Written by Modestas

2016-04-11 08:00

Įrašyta kategorijoj Alus, Lenkija, Ragaujam

Tagged with , ,

3 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

  1. Tik del ibu trumpas komentaras – tai ne apyniuotumo, o techninis kartumo matas. Man regis kad sio skirtumo lietuvoje niekas dar nesupranta:) Ne visada is pojucio burnoje pasakysi kiek jis turi ibu. Į apyniuotumo savoką įeina tiek kvapas, tiek juntamas kartumas, tiek apynio ‘vaiskumas’ ar išreikštumas. Skonine prasme už ibu kur kas svarbesnis techninis rodiklis yra ibu ir salykliskumo santykis.

    ramtyns

    2016-04-11 at 09:03

  2. Taip, tai techninis matas, bet jis gali būti apskaičiuotas arba išmatuotas. O aš asmeniškai skirdamas dėmesį į šį dydį turiu savo susidariusį įspūdį. IBU 20 30 40 … 70 80. Matai, ragauji, susidarai vidinę skalę ir pagal tai vadovaujiesi. Tiesa, paragauji po to kokį IBU >300 ir viską tenka pergalvoti ir persidėlioti atmintyje 🙂

    Modestas

    2016-04-11 at 22:27


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: