Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

Lenkija: IPA

with 2 comments

Po trumpo nukrypimo grįžtam prie Lenkijos ir jos alaus. Taip taip, nemažai aš jo parsivežiau.

Šiam kartui į krūvą atsirinkau IPA’as.

Widawa Hot Hoppy LipsWidawa Hot Hoppy Lips | Session IPA | 5% 

Vienas iš nedaugelio Lenkijoje rastų 0,33 buteliukų. Alus labai nešvarus, drumslinas, apie skaidrumą net neina kalba. Mielių nuosėdos gabalais, nuo dugno dar ir visas rūkas kitų baltų nuosėdų. Geriasi gan lengvai, bet kad keltų gero alaus įspūdį tai toli gražu. Alaus sąlyginai mažai, po kelių gurkšnių jau nežinai ar toliau gert ir ar geri alų, ar drumslių priemaišomis persmelktą gėralą. Poskonyje išryškėja vaisiškumas ir kartumas, bet ir toliau alaus išvaizda neleidžia nieko gero apie jį pagalvoti.

Profesja MarynarzProfesja Marynarz | American IPA | 6,1% | IBU 77

Alus atidarant sušnypštė kiek daugiau nei norėtųsi. Pirmi gurkšniai atrodė kiek per daug gazuoti, bet alui kiek pastovėjus, alus nurimo ir tik lengvai, ir minimaliai karpė angliarūgštė. Alus už prieš tai buvusį daug geresnis. Nors yra baltų smulkių nuosėdų, alus taip baisiai neatrodo. Puta graži, tiršta, alus, nors ir drumstas, bet taurėje atrodo padoriai. Aromatas daug pilnesnis, malonesnis. Skonis aromatingas, pilnas, minkštas, salsvas, gerai suderintas. Alaus kūnas apvalokas, arti vidutinio. Poskonyje puikiai išlenda kartumas, jis geras, smagus, ne vienpusiškas.

Pinta Modern DrinkingPinta Modern Drinking | IPA | 6,4% | IBU 70

Kaip ir kvietiniai, tik atsidarius tapo aišku, kad Pinta bravoras taps vienas iš favoritų Lenkijoje. Į taurę subėgo puikios spalvos kiek drumstas alus, pasidengė kūda puta. Aromatas tiesiog šaudė citrusais, medumi, ananasais. Skonis toks pats pilnas, kremiškas, visokie įdomūs vaisiai, tokie, kaip ananasai, citrinos, apelsinai. Pilnas alus, bet kaip IPA’ai man trūksta kartumo.

Trzech Kumpli - BlackcylTrzech Kumpli – Blackcyl | Black IPA | 6,9% | IBU 75

Tik atsidarius butelį pasklido stiprus apyniuotas salstėlėjęs aromtas. Taurę pripildė tamsus, beveik juodas alus su gražia nutamsėjusia puta. Aluje nenusėsdamos plaukioja nuosėdos, baltos, smulkios. Aromatas intensyvus, salsvas, žoliškas, apyniuotas. Alus labai įvairiapusis, geriasi puikiai ir vis duoda kažką naują. Skonis pilnas, vaisiškas, kol neateina poskonis. Jis kiek vandeningas. Kartumas greipfrutiškas. Vėliau išlenda nedaug kavos, kartumas ne toks sausas, jis suminkštėja. Poskonyje išlenda puikus kartumas, pilnas, užpildantis ir toks koks reikia. Tikra, puiki, juoda IPA su vaisiškumu ir greipfrutišku kartumu.

Olimp PanakejaOlimp Panakeja | Earl Grey IPA | 6% | IBU 60

Trečiojoje Žmogšaloje daug kam labai patiko latvių Malduguns alus su arbata. Tokia pati Earl Grey arbata panaudota ir šiame lenkiškame aluje ir tai dar ir IPA. Žada būti gerai ir jau vien tai, kad pagaliau aluje niekas neplaukioja, nuteikia dar geriau. Alaus spalva graži, gintarinė, kiek drumstoka. Puta negausi. Aromate arbata ir citrina. Skonis visiškai užvaldytas arbatos. Viename gurkšnyje atrodo, kad ta arbata lenda kiek per daug. Kitame jau jos tiek kiek reikia. Labai įdomiai viskas šiame aluje žaidžia, atsigeri, akimirką nieko ir tada pareina, kad net sunku atlaikyt. Poskonyje lieka malonus, švelnus kartumas. Šis alus dviveidis. Kitą dieną, kitomis nuotaikomis jis galėjo pasirodyti kaip perdėtai sintetinis alus, šiam kartui jis prilipo.

Kažkaip sutapo, kad visas ragautas alus gerumu kilo pagal ragavimo eiliškumą. Silpniausias buvo pradžioje, labiausiai įsimintinas buvo pabaigoje. Puiki įžanga į lenkiško alaus eksperimentinę grupelę.

Written by Modestas

2016-04-20 09:22

Įrašyta kategorijoj Alus, Lenkija, Ragaujam

Tagged with ,

2 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

  1. kazin kokios lenkuose alaus kainos?Jei atsimeni,parasyk Tavo ragautu IPU kainos,

    Kastytis

    2016-04-21 at 18:29


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: