Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

Žiupsnelis estiško alaus

leave a comment »

Jau ir lietuvių pamėgtas Tanker Sauna Session. Tik šis alus skirtas Estijos pirties klubo jubiliejui paminėti

Jau ir lietuvių pamėgtas Tanker Sauna Session. Tik šis alus skirtas Estijos pirties klubo jubiliejui paminėti, tam sukurta speciali etiketė

Rašydamas apie kolekcininkų biržą Panevėžyje per mažai dėmesio atkreipiau į alų, kurio buvo galima įsigyti iš kolekcininkų. Tokiose biržose dažnai būna taip, kad pamatai kažkokio įdomesnio alaus, prieini, bandai klausti kainos, o kolekcininkas purto galvą ir sako, kad norėtų pasimainyti.

Taip darydavau ir aš nuvažiavęs į biržą užsienyje. Prasieini prieš išvyką per parduotuves, nusiperki lietuviškų alaus naujienų, geriausia su naujomis etiketėmis ar kamšteliais ir važiuoji į biržą. O ten jau vyksta mainai. Panevėžyje su nusipirkimu problemos nebuvo. Vienas estas buvo susidėjęs alaus pavyzdžius, pasidėjęs kainas ir buvo aišku, kad mainai jo nedomina.

Būtent iš jo ir pasirinkau kelis estiško alaus pavyzdžius, kurie atrodė tinkamiausi vasarai. Trys saison’ai ir vienas milk stautas. Saison’ai tikrai dėl vasaros, milk stautas dėl etiketės.

Ollenaut NisorePirmieji į taurę bėga, puikiai užsirekomendavę per pirmą jų ragavimą žiemą ir Žmogšalos festivalyje,  Öllenaut aludarių pavyzdžiai. Pirmas, šviesus, silpnai geltonos spalvos, saikingai putojantis Öllenaut Nisuke 4,1%. Tai rūgštus alus. Na ne rūgštus. Angliškas žodis aluje sour man neasocijuojasi su tradiciniu rūgštumu. Tai daugiau obuolių sidre jaučiamas sausas obuolių puvimą primenantis skonis. Šiame aluje jis dar susipynęs su citra apyniais ir didele karbonizacija. Visas šitas kokteilis gerai suvaldytas, sudėliotas taip kaip reikia ir geriasi gaiviai. Turėtų puikiai tikti vasarą prie gerai prieskoniuotos mėsos kepsnių ar kiek sūrokų dešrelių.

Ollenaut RukkikeSekantis iš tų pačių aludarių, ruginis seison’as Rukkike 4%.  Öllenaut aludariai pamėgę rugius, juo lyg ir patys augina arba turi augintojus Estijoje ir jų iš kažkur atsivežti nereikia. Šis saison’as tamsios spalvos, saikingai putojantis alus. Geriasi labai lengvai, gaiviai, gerai išryškėja rugio skonis ir lengvas rūgštumas. Poskonyje iškyla gan intensyvus sausas kartumas. Jis laikosi ilgai. Alui baiginėjantis pradėjo lįsti mintys, kad šaltesniu oru šis alus neatrodytų toks lengvas ir gaivinantis. Rugys, poskonyje stiprus kartumas padarytų savo. Karštos dienos vakare stipriai atšaldytas alus visada atrodys gaivinantis, bet iš kitos pusės žiūrint, retas kuris renkasi saison’ą šaltuoju metų laiku.

Mahlane oluDar vienas alus iš man negirdėtos ir tris alaus rūšis siūlančios Mõtsalise Pruulikoda alaus daryklos. Alus supiltas į labai sunkų nestandartinį butelį, kuris užkimštas didesniu nei standartinis, karūniniu kamšteliu. Mahlane Õlu 7,2% – turbūt stipriausias mano ragautas saison’as. Ir ne pats geriausias. Šiame aluje tas mano minėtas sour, saldumas, karbonizacija ir alkoholio pojūtis į vieną visumą ir nesulimpa.

Holy Roller La La LandNa ir paskutinis, kaip jau tampa įprasta, stautas Holy Roller La La Land 5,5%. Su etiketėmis čia padirbėta puikiai. Alaus išvaizda taurėje irgi graži ir nuo etiketės mažai atsilieka. Aromate jaučiama kava, juodas šokoladas. Skonis minkštas, šilkinis, deginti salyklai kiek nesuvaldyti, jaučiamas rūgštumas. Vėliau prisideda vos jaučiamas saldumas, alaus sausumas. Alus geras, tik jam koją kiša tas jaučiamas rūgštumas. Kiek vėliau, įpusėjus taurę, primena apie save ir apyniai. Jų į alų dėta tikrai ir poskonyje jie vis stipriau gula.

 

Written by Modestas

2016-06-03 11:43

Įrašyta kategorijoj Alus, Estija, Ragaujam

Tagged with ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: