Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

HedgeHog

leave a comment »

hhedge-hog-american-weizenYra Lietuvoje Genys, o Lenkijoje yra Ežys.

Po apsilankymo Gdanske pasižadėjau sau, kad Lenkijos alų ragausiu daryklomis. Esmė šio reikalo tokia, kad Lenkijoje prisirinkus kas tau patinka, gali būti, kad pataikysi ant labai gerų pavyzdžių arba labai blogų pavyzdžių. O jei nuo lentynos surinksi visus vienos daryklos pavyzdžius, tai bent bendrą vaizdą apie tą daryklą susidarysi.

Paskutinio apsilankymo Lenkijoje metu tokiu atrankos būdu nuo lentynos nurinkau viską ką radau pažymėtu HedgeHog logotipu. O tas pavadinimas iš anglų kalbos išvertus ir yra Ežys.

hedge-hog-rye-american-pale-aleViskas būtų gerai ir paprastai, jei su HedgeHog viskas būtų gerai ir paprastai, bet taip nėra. Kai tu nežinai kas per alus prieš tave stovi ir ko čia prisipirkai, tu imi ir google’ini. Ir google’as tau pateikia atsakymus, o čia daugiau klausimų nei atsakymų. Pirma štai sąrašiukas ragautų ir šalia alaus daryklos kuriose alus išvirtas:

American Weizen – Szczyrzycki Browar Cystersów Gryf

Rye APA – Browar Wąsosz

American Stout – Szczyrzycki Browar Cystersów Gryf

American IPA – Browar Wąsosz

West Coast IPA – Browar Wąsosz

hedge-hog-american-stoutPirmą ir trečią išvirė Brokreacja. Aš apie juos esu rašęs ir jie tikrai geri, net ir Lietuvoje jau galima nusipirkti jų alaus. Kitus tris Browar Kraftwerk, nors jie yra virę ir stautą po tuo pačiu pavadinimu. Tiek Brokreacja, tiek Kraftwerk yra Contract Brewer. Tai ėmė ir palindo po vienu vardu ir pirmyn į didžiuosius prekybos centrus, tiksliau vieną – Tesco. Gal ir visai fun idėja.

Šiek tiek atkasėm galus, einam ragaut.

American Weizen 4,9% | 20 IBU

Charakteringos spalvos alus. Kvapas nėra malonus. Atsigėrus tampa aišku, kad tai standartinis numuilėjęs alus. Kiek pamenu, kitokio lenkiško weizen nesu gėręs. Pas juos jie minkšti, muiliški, taurėje burbuliukų nemažai, bet gomurio niekas nekabina ir nekarpo. Toks apvalus, aliejiškas alus.

hedge-hog-american-india-pale-aleRye American Pale Ale 5% | 35 IBU

Paragavus sau pasakiau, kad tai tikras lenkiškas alus. Kiekviena šalis turi savo specifiką, o lenkiška specifika gan lengvai identifikuojama. Lenkiškas alus ir daugiau nieko neina sugalvoti apibūdinant šį alų.

American Stout 5,7% | 35 IBU

Puikus stautas. Tamsus, beveik juodas alus taurėje, su negausia puta. Aromatais lenkiškas alus nepasižymi. O geriasi šis alus už tai puikiai. Deginti salyklai čia paimti labai jau padeginti. Atrodo lyg anglies atsikandęs būtum. Vėliau jaučiasi šiek tiek saldumo, išlenda nuostabus sausas kartumas. Ir nors atrodo, kad alus kiek vandeningas, tačiau geriasi puikiai, o viską sutvarko poskonis.

hedge-hog-west-coast-ipaAmerican IPA 5,8%| 70 IBU

Gražios spalvos, gausiai putojantis alus. Aromatą kaip visada paliekam nuošalyje, čia juk Lenkija. O alus išties geras. Citra, Columbus ir Cascade apyniai gal ir nėra labai jau retai sutinkami, bet sudėlioti puikiai. Gražiai žaidžia citrusiniai vaisiai, žalios vynuogės, poskonyje labai laipsniškai užauga kartumas, kuris neįkyrus.

West Coast IPA 7,1% | 60 IBU

Pirmas alus, kurio pavadinime nėra žodžio american. Ši IPA labai panaši į prieš tai ragautą. Ši kiek sunkesnė, stipresnė skoniu, ypač vynuogės išryškėja dar gražiau. Panaudoti Warrior, Citra ir Mossaic apyniai. Puiki IPA, o turint omeny, kad tai prekybos centrui skirtas alus, šis alus išvis pasidaro super duper.

Written by Modestas

2016-12-21 15:11

Įrašyta kategorijoj Alus, Lenkija, Ragaujam

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: