Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

Apie

leave a comment »

Apie mane

Esu Modestas, kartais dar geriau žinomas kaip MOuDe arba moudester. Iš tiesų daug apie save papasakot negaliu, nes paprasčiausiai nelabai yra ką pasakoti.

Apie kolekcijas

2008 metų vasarą pradėjau rinkti lietuviškus alaus bokalus ir taures. Pradėjau nuo 19 vienetų, kuriuos pagrinde sudarė švyturio akcijose dalintos taurės. Tais pačiais metais įstojau į kolekcionierių klubą “Prie bokalo“. Tai padėjo susipažinti su, manau, visais kolekcionuojančiai lietuvišką stiklą. Kolekcija ėmė stipriai augti reikalaudama vis daugiau vietos. Įsiliejus į kolekcininkų pasaulį supratau, kad žmonės gali kolekcionuoti viską, todėl prisiminiau seną ir tiesą sakant niekada neužmirštą savo kinder-surprise žaisliukų kolekciją. Aktyviai pradėjau ieškoti kontaktų ir suradau kelis bendraminčius Lietuvoje. Tie patys alaus atributikos kolekcininkai, jų šeimų nariai gan stipriai prisidėjo prie kolekcijos gausinimo. Vėliau pirmą kartą teko apsilankyti Lietuvoje rengiamoje alaus atributikos kolekcininkų biržoje. Toje biržoje užgimė pradmenys naujai kolekcijai: alaus kamštelių. Biržoje Ukmergėje prie manęs priėjo vienas estų kolekcininkas ir pasiūlė pasimainyti. Aš atsirinkau krūvą kamštelių, jis iš mano dėžės nugriebė tris saujas kamštelių. Man tai pasirodė smagu, o be to tenka nuvažiuoti į kitose šalyse vykstančias biržas ir ten nerenkant kažko iš viso pasaulio nelabai yra kas veikti su lietuviškais stiklais. 2009 metų vasarą grįžus pas Tėvus į Vilnių teko pareiga sutvarkyti rūsį ir matomai nuo senai buvęs potraukis kažką rinkt išlindo ir ten. Lentynos buvo nukrautos 1997-2002 metais kauptais įvairiais žurnalais. Juose aptikau kelias alaus reklamas ir taip pasirodė tai pat įdomu. Teko perversti visus žurnalus ir taip atsirado dar viena kolekcija – lietuviškų alaus reklamų.

Apie kolekcijas II

  • Bokalai ir taurės: renku TIK lietuviškų alaus daryklų stiklinius ir molinius bokalus ir taures ant kurių privalo būti daryklos logotipas. Taip pat kolekcijoje yra alaus barų bokalai ir taurės. Kreipiu dėmesį į smulkius ir labai smulkius skirtumus ir variacijas.
  • Kinder-surprise žaisliukai: renku visus be išimčių kinder-surprise žaisliukus.
  • Alaus kamšteliai:  renku viso pasaulio karūninius TIK alaus kamštelius. Nekreipiu dėmesio į gamyklos ženklinimą ir vidinius užrašus. Gavęs naudotą kamštelį pakeičiu vietoj nenaudoto, jei toks yra kolekcijoje.
  • Alaus reklamos: renku TIK lietuviškoje spaudoje pasirodžiusias reklamas, ne didesnes nei A4 formato.

Apie šį blogą

Man visada malonu susipažinus su kolekcininku apsilankyti jo internetiniame puslapyje ir pažiūrėti jo kolekciją. Pats pilnai sukatalogavęs esu savo bokalų ir taurių bei kinder-surprise žaisliukų kolekcijas, kurių nuorodas galite rasti prie kontaktų. Pats, tik pradėjęs rinkti bokalus ir taures, sugalvojau rašyti kažką panašaus į dienoraštį, kad vėliau galėčiau žvilgtelėti kaip gi ta kolekcija susirinko. Kaip tai atrodė galite pažiūrėti čia: http://www.moudester.webs.com/. Tačiau tame puslapyje po truputi atsirasdavo tai vienas tai kitas straipsniukas ne tik apie kolekcijas, bet ir aplamai apie alų. Kadangi ten patalpinti naują įrašą būdavo tikra kančia ir užtrukdavo labai ilgai, vieną dieną nusprendžiau persikelti čia. Taigi po kuklios įžangos štai apie ką šis blogas… Visų pirma kolekcijų naujienos. O visų antra – tai įvairūs įrašai apie alų. Bet tikrai tai nebus nuorodų kratinys ar vertalai iš užsienio kalbos. Pagrindinė idėja ir principas toks: kažkur pamačiau -> pats pačiupinėjau, įvertinau -> pridėjau kažką nuo savęs -> parašiau.

Written by Modestas

2010-04-15 19:11

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: