Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

Estija random

leave a comment »

Vormsi LinalakkGrįžkime prie Estijos. Kaip jau minėjau, viską, ką radau iš Tanker aludarių, parsivežiau. Visą kitą man parinko atsitiktinai.

Ir štai kas pakliuvo iš to atsitiktinio parinkimo.

Tikrai prašiau kvietinio. Vormsi Linalakk 5,7% vienas iš jų.

Hopster Pearu IPAViskas su šiuo alumi gerai, jis charakteringai atrodo taurėje, aromatas jo geras. Bet skonis man tik pradėjus ragauti neįsiminė. Tik po kiek laiko, gal prisijaukinus alų, gal jam kiek sušilus, ėmė lysti gerosios jo savybės. Visų pirma jis kiek sunkokas, gal dėl stiprumo. O jau po to turi viską kas būdinga kvietiniui. Gerai jaučiasi kvietys, truputis bananų, pipiriškumo. Na ir pabaigai labai gerai užapyniuotas. Baigiantis alui jis man ima netgi labai patikti.

Hopster Pearu IPA 6,5% IBU 40

Taurėje nuostabiai atrodantis alus. Nuostabi spalva, graži puta. Aromatas taip pat puikus, apyniai, salsvumas. Tačiau skonis jau nebe toks geras. Alui labai trūksta kūno ir kartumo. Tas kartumas geras, bet jo labai mažai. Grįžta kartumas ir poskonyje, bet irgi neužtektinai. Labai gerai sumaišytas alus, tvarkingas, subalansuotas, bet neištempia jis man iki IPA’os nors tu ką.

Vana Kalur PorterVana Kalur Porter 7,1% 

Juodas porteris pasidengęs ruda puta. Aromate šokoladas, deginti salyklai, saldumas. Geriasi puikiai, gal kiek trūksta kūno. Jei visai prisipažinti, šis porteris man labai patiko. Mėgavausi kiekvienu jo gurkšniu. Puikiai dera pieniškas šokoladas, truputis kavos, degėsis, paskrudinta karamelė. Ir tas saldumas ant tokios plonos ribos, kad jau norisi sakyti kiek per daug, bet jis nunyksta ir vėl viskas gerai. Visą laiką lydėjo šlapumo jausmas, deginti salyklai neišdžiovino skonio. Tiesiog puikus porteris ir kaip sako angliškai mokantys žmonės: highly recommended.

Gambrinuse Ollepood RadiaatorGambrinuse Õllepood Radiaator 7,5% IBU 35

Neperspėjau pardavėjo, kad bock, trippel ir kiti dalykai man netinka. O čia dar visas  Doppelbock. Ką gi, kemšam, pilam, žiūrim. Alus gintaro spalvos, kiek padūmavęs. Kvapas stiprus. Jaučiasi karamelė, lyg ir duonos plutos prieskonis. Skonis stiprus laipsniais, aš juos jaučiu. Lenda saldumas, karamelė, kūnas minkštas. Neteko gerti aliejaus, bet kažkaip taip įsivaizduoju jaustųsi jį geriant, kaip geriasi šis alus.

Lehe CasperLehe Casper 8%

Juokingiausia su šiuo alumi yra tai, kad pagriebiau jį tik dėl etiketės. Galvojau žmoną pavaišinsiu. Vis dėl to etiketes reikia įdėmiau paskaitinėti. Tamsus stiprus belgas tikrai ne moteriškas alus. Kaip tamsiam jam to tamsumo taurėje kiek trūksta. Bet spėju jis standartus atitinka, nes tikrai ne kasdien ir net turbūt ne kasmet geriu stiprius belgus. Skonyje saldumas, alkoholis, kažkiek karamelės. Pirmi gurkšniai dar gal visai nieko buvo, bet po to alus tik prastėjo. Darausi sau išvadą, kad tai silpniausias tokio tipo mano gertas alus.

Dar penki estiško alaus pavyzdžiai. Nė prie vieno neprikibsi dėl kokybės ar kad neatitinka to, ką deklaruoja etiketė. O tokių stiprių variantų lietuviškų gamintojų nelabai ir rasi. Estija alaus prasme atrodo labai stipriai.

Written by Modestas

2016-01-20 09:48

Įrašyta kategorijoj Alus, Estija, Ragaujam

Tagged with

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: