Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

Butautų dvaro bravoras ir jų eilinė alaus serija

with 5 comments

IMG_4310

Akylesnis alaus mėgėjas galėjo pastebėti didžiuosiuose prekybos centruose pasirodžiusias Butautų dvaro bravoro naujas alaus rūšis. Gan keistai atrodo lentynoje alus, įsiterpęs vietoje kažko, vietos dviems buteliams, kainų etiketės trys, perdengę viena kitą. Jei tikėti vieša paslaptimi, kad prekybos centruose yra lentynos mokestis, tai arba sumokėjote per mažai, arba negavote pakankamai vietos už savo pinigus. Taigi, lentynoje reikia gerokai pastumdyti butelius, kad rastum visas tris rūšis. Kartais to padaryti ir nepavyksta. Tokio pat dizaino dar yra ir gira, bet nežinau kas moka virš euro už 0,33l giros buteliuką.

Alaus buteliai identiški Butautų labai nesėkmingos serijos Krafto alus buteliams. Todėl iš tos pusės žiūrint nesitikėjau iš šios trijulės nieko gero. Kita vertus, butelių panašumas juk niekaip negali įtakoti kas supilta į vidų. Nes kiti ragauti Butautų pavyzdžiai, o ypač Lageris pernai buvo vienas iš geresnių atradimų. Jei jau užsiminiau apie Krafto alų, niekaip nesuprantu kaip juos įsileido Bottlery? Negi žmonės vis dar perka pagal etiketę ir jos gražumą?

Butautų dvaro bravoro Kvietinis | 4,3% | Hefeweizen

Charakteringos išvaizdos alus. Spalva, puta, viskas čia gerai. Alus per stipriai užgazuotas. Burbuliukai kandžiojasi ir lipa per visur. Bet ir per juos jaučiasi labai silpnas alaus kūnas. Jis tiesiog tuščias. Skonyje, pačioje gurkšnio pabaigoje gali pasigauti žolinį skonį.

Butautų dvaro bravoro Šviesusis | 5% | Bohemian Lager 

Alus taurėje atrodo gerai. Šviesi geltona spalva, užtektinai putos, ji visiškai balta. Vėl labai silpnas kūnas ir ragaujant net nupurto. Alus turi labai nieko gero prieskonį, jaučiamas aliejiškumo jausmas. Labai nekoks, tuščias alus.

Butautų dvaro bravoro Grand | 6,9% | Doppelbock  

Užsižaista su salyklais. Nors laipsnių ir nemažai, bet kūno jam tai nepridėjo, toks pat silpnas, kaip ir pirmųjų. Tiesa, laipsniai nesijaučia. Kartumo visai jokio. Tik salyklų suformuotas saldumas, kuris toliau tik stiprėja.

Kai jau visai nieko gero, imi vartyti butelį, kažką bandai surasti. Randi internetinį adresą. Nežinau kelintą kartą, bet butautu.lt atnaujintas. Kad ir atnaujintas, šio alaus ten nėra. Ten ir šiaip mažai kas yra. O jei paspaudi ant nuorodos, tave nukreipia ne į puslapį, o į štai tokią nesamonę: http://butautu.lt/www.visitbirzai.lt Čia rimtai? Nesakykit, kad dar už tai ir pinigus sumokėjot…

Written by Modestas

2016-02-03 09:12

Įrašyta kategorijoj Alus, Lietuva, Ragaujam

Tagged with

5 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

 1. Kol kas ragavom tik kvietinį. Įspūdžiai tokie pat “geri“…

  Ignieška

  2016-02-03 at 10:53

 2. Bottlery (Mineraliniai vandenys) ne tai kad “įsileido“ šį produktą, o tapo jo platintojais. Sutinku, kad forma (butelio išvaizda) daugkart lenkia turinį, bet AB/Butautai bent jau sugeba buteliuose kažkokį pastovumą ir techninį kokybės lygį (čia nekalbu apie skonį ar amatiškumą!) išlaikyti.

  Gerokai anksčiau Bottlery bandė pasistatyti Dundulio produkciją, ilgą laiką jie ten stovėjo. Būtent šią produkciją pakeitė Butautų “Kraft“. Tikslių priežasčių nežinau, bet kažką tai sako.

  Ir dar.

  “Negi žmonės vis dar perka pagal etiketę ir jos gražumą?“

  Nu laba diena, gal ponas iš medžio iškritote?.. žinoma kad taip:) Knygas irgi pagal viršelius perka.

  ramtyns

  2016-02-03 at 12:02

 3. Taip sutapo, kad šiandien dar ir šitas išėjo

  Modestas

  2016-02-03 at 23:09


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: