Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

Alaus susivienijimo Švyturys-Utenos alus-Tuborg-Carlsberg akcijų lietus Lietuvos alaus rinkoje

with 10 comments

Dažniausiai arba beveik visada pirmiausiai parašau įrašą, paskui jam sugalvoju pavadinimą pagal tai apie ką įraše parašiau. Šįkart pradėjau nuo pavadinimo, todėl jis toks ilgas gavosi. Dabar beliko surašyti apie tai kas pavadinime skelbiama.

Didelių naujienų aš Jums nepapasakosiu, nes jau pilni miestai plakatų. Spaudoje ir internete mirga marga, na bet trumpai reik apžvelgt 🙂

Pirmi į trasą išėjo Utenos… am… aludariai?.. am… marketingistai?.. Na vienu žodžiu tie, kurie nesugebėjo naujam alui pavadinimo sugalvoti. Nors nežinau kodėl jiems netinka paprasčiausias “Utenos Kvietinis“?

Akcijos esmė: sugalvok ir pasiūlyk naujam kvietiniam alui pavadinimą.

Akcijos trukmė: iki birželio 20 d.

Akcijos prizas:  savaitgalis su 10 draugų sodyboje su kažkokiais U.

Apie alų: šita vieta rimčiausia iš visos akcijos. Lietuvos kvietinio rinka tokia kukli, kad bet kokie judesiai šitoje vietoje turėtų būti sveikintini. Čia turėkime omeny, kad užsilenkė (bent nebematau niekur) Gubernijos Kvietinis. Laikinai reik pamiršt Chodovar Bile, visam laikui dingo Balamuc. Ir ką turim? Kaip ir beveik nieko. Grįžtam prie Utenos. Šis kvietinis turi intensyvų kvapą, jo daug, tik jis neišsilaiko iki pabaigos. Kvapas toks kokio ir reikėtų tikėtis iš kvietinio. Spalvą visi galite įvertinti patys, pilstomas alus į skaidraus stiklo butelius. Pirmas gurkšnis buvo toks geras skonio atžvilgiu, kad man net vienas antakis pakilo. Na bet deja tik pirmas gurkšnis. Vėliau alus sėda, neužtenka jam kvapo išsilaikyti visos taurės gėrimo laike. Jaučiasi skonyje, tai kas ir turi jaustis kvietinuke, giliau nekapstau, čia juk vis dėl to Utenos alaus produktas, o jie truputį susikompromitavę su skaniu turtingo alaus virimu. Bendras vertinimas geras, tvarkingas alus. Tai daug geresnis bandymas nei Dark’as.

Po ragavimo:  tendencijos matosi aiškios. Leidžiama prie produkto prisiliesti visiems mirtingiesiems. Juk nemokamų liaudies poetų armija visada bus geriau už geriausiai apmokamą prekės ženklų kūrėją. Tuo keliu dabar eina visi, aludariai čia tokie atsilikėliai jau gaunasi. Tą patį jau žiemos pabaigoje padarė Kalnapilis. Truputį kitaip, bet mintis ta pati. Leido prisidėti prie skardinės kūrybos. Tereikėjo pasifotkinti ir jiems nuotrauką nusiųsti. Minčiai pabaigti dar reikėtų apibendrinančio sakinio pabaigoje, bet nesinori lysti giliau į mišką, todėl paliksiu pastraipą be pabaigos.

Visai tyliai arba man mažiau pastebimai akciją pasileido ir rutulioja Tuborg’as. Išsileido netgi special edition skardines (taip taip, visas dvi)* na ir akcinasi.

Akcijos esmė: pirk Tuborg. Čia svarbiausia. Na paskui registruojiesi ir gal laimi kelionę į muzikos festivalį.

Akcijos trukmė: 2011 m. gegužės mėn. 1 d. iki 2011 m. rugpjūčio mėn. 10 d. (jau net visą mėnesį akcija vyksta… Truputį pasenusia info aš čia dalinuosi…)

Akcijos prizas:  5 kelionės. Na viską tiksliai ir konkrečiai galite rasti nuėję į oficialų tinklapį.

Apie alų: negeriamas ir dar smirda.

Po ragavimo: tuštuma, nykuma…

Senai senai, gal prieš kokius keturis metus, man bendraujant (tiesa pasakius, tai buvo vienas iš įdomesnių pokalbių mano gyvenime) su vienu šulu iš Švyturio, man buvo patikinta visu šimtu procentu, kad Švyturys atsikando tų akcijų su kamšteliais ir daugiau niekada nebebus akcijos, kuomet bus dalinamos taurės. Pamenat baltus molinius bokalus? Va ten su jais kažkas buvo ne taip ir tai juos išvedė iš kantrybės. Ir to duoto žodžio jie laikėsi… iki birželio 1 d.

Akcijos esmė: pirk. Po to vėl pirk. Kai jau prisiperki, lupk kamštelius, juos rink, saugok ir po to keisk į taures. Viena taurė – už daug kamštelių (16), taurių daug (6), kamštelių reiks pririnkt bulvinį maišą (96). Rinkt trukdys įsimaišę kamšteliai su liepimu registruotis, bet jei užsiregistruosi, gal įleis euročempą pažiūrėti. Jau sakiau, kad teks pirkt? Sakiau. Tuomet dar pridėsiu – pirkt reiks daug.

Akcijos trukmė: nuo 2011 m. birželio 1 d. iki 2011 m. rugpjūčio 31 d. (Jau turi bulvinį maišą kamštelių? Nelįsk ir neprašyk, kad duotų taures. Jas dalins tik nuo liepos 1 d.)

Akcijos prizas:  6 proginės taurės su miestų kuriuose vyks čempionatas herbais ir kitais pagražinimais bei 500 bilietų be pagražinimų.

Apie alų: negeriamas.

Po ragavimo: kamštelius susirankiosim, taures gausim… Bet… Taures atsiimti bus galima TIK 5 vietose ant visos Lietuvos. Man tai kas, aš bent bažnytkaimį gyvenu, o ką reiks daryt tiems, iš kaimo pakraščio?

* pasirodo skardinės trys: rock, disco ir hip-hop. Ačiū skelo už paprotinimą.

Written by Modestas

2011-06-03 08:45

Įrašyta kategorijoj Alus, Lietuva, Ragaujam, Visa kita, Įdomu

10 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

 1. Nepamiršk, kad naują kvietinį pagamino ne Utenoje, o Klaipėdoje. Tai jau šioks toks privalumas…

  murkalus

  2011-06-03 at 09:37

 2. Bl**ba nuotaika visai dienai Mode pakeliai:)
  O apie alu tai man tas Utenos “ “ visai nieko pasakysiu, as kvietini megstu, bet nelabai intensyvaus skonio. Sis man nera prastas. Beja pasidziaukime, kad po ilgos pertraukos ant Marijos zemes nauju kamsteliu atsirado 🙂

  swedas

  2011-06-03 at 11:17

 3. o kas naujo apie Carlsberga?

  Giedre

  2011-06-03 at 22:24

 4. “Laikinai reik pamiršt Chodovar Bile, visam laikui dingo Balamuc. Ir ką turim? Kaip ir beveik nieko.“ – na kaip tai nieko? Yra Švyturio, yra Vilniaus alaus, yra Bravarijos, Yra Kupiškio alaus 🙂

  O kas balamutui nutiko? Taip ir neparagavau

  POP

  2011-06-04 at 08:07

 5. Stop 🙂 Yra, tai yra, bet… Stikliniuose buteliuose plačiau prieinamo turėjau omeny. Čia gal pats suplakiau į vieną vietą Gubernija ir Balamuc, bet labai jau norėjau pasimaivyti, kad daug žinau 🙂 Tuomet Vilniaus alaus netinka, nes na tas 0,33 buteliukas labai jau maža porcija. Bravarijos plačiai nerasi, Kalnėnų na tarkim irgi, o be to ten butelis, kaina ir kiti niuansai.
  Oj, koks klausimas buvo? 🙂
  A, Balamuc. Tarkim taip: gamintojai nesugebėjo išspręsti technologinių problemų.

  Modestas

  2011-06-04 at 09:32

 6. Pataisymas del Tuborg. Ne dvi, o trys skardines skirtingos: Rock, Disco ir Hip-Hop.. Latvijoje teko uztikt ta pacia akcija, tik 0,5 talpos skardoje ir vienos rusies – Rock

  skelo

  2011-06-06 at 19:56

 7. stebiuosi nežinau kuo – ar marketingistų išmone ar žmonių tūpumu, bet nu sugalvok tu man paimt tokį š kaip tuborg, šitaip išpropotint ir 0,33 buteliukus pardavinėt vos ne už rimto alaus kainą 😀

  kukumalu

  2011-06-07 at 19:51

  • Va va, 10 lt kai iš manęs paprašė kažkokiam klubiūkštį, apsisukau ir išėjau. Niekas vidurį nakties iš manęs neiš….

   Modestas

   2011-06-09 at 18:00

 8. Nu ką, paragavau. Nieko naujo – visiškas myžalas su sintetiniais kvapais ir skoniais. Aš jo net nepavadinčiau alum, limonadas su šlykščiu skoniu. Intensyvus kvapas??? Čia lengviausia dalis, kvapikliai. Skonio taip lengvai nepadarysi, gėralas atrodo tarsi būt sudurstytas iš gabalų.
  Nei kiek nenustebino, kaži iki kokio lygio dar nusiris utena.
  Beje, nemačiau, kad kas būtų pastebėjęs klaidą – ne kristallweiSen, kaip užrašyta, bet kristallweizen.

  Dainius

  2011-06-08 at 10:30


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: