Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

Truputis Turkijos ir Gruzijos

with one comment

IMG_2763-horzKaune alaus mėgėjui darosi gyvent vis geriau ir geriau. Visos naujienos čia dar nesuplaukia taip gerai ir greitai kaip į Vilnių, bet pasirinkimas vis didėja. Sutapimo ar ne dėka, kelios naujos vietos atsidarė šalia viena kitos. Kumelių gatvėje duris atvėrė neaiškios paskirties pubas, Daukšos gatvėje vietoje vyninės įsikūrė Genys, o vos už kelių metrų nuo pastarojo baras NIShA. Jei pirmus du vis praeinu neužeidamas, trečiasis prisišaukė kviesdamas paragauti turkiško ir gruziniško alaus. Nuteikiau save, kad tai savotiška egzotika ir Kaune plačiai nerandama.

IMG_5051Pats baras nedidelis, vos kelios vietos prisėsti, turi rūsį, kur prisiglausti galima dar kelioms kompanijoms. Vat ir viskas. Aprašinėti kas bėga iš kranų nėra prasmės, ten viskas keičiasi labai greitai ir pastovumo nėra. Lentynos pilnos lietuviško ir importinio alaus. Kainų nėra, stovi, žiūri į lentynas ir jas gali tik spėlioti.

Užsukau čia su tikslu, tad susiradęs du mane čia atvedusius butelius einu prie baro susimokėti. Prisėsti ant supynių, kurios įtaisytos vietoje kėdžių, kažkaip netraukia, o ir nelabai yra vietos. Barmenas nuoširdus, bando papasakoti apie alų, pasiūlo pilstomo alaus išsinešimui, siūlo ir sugrįžti, nes visada turi naujienų. Sugrįšim, o kur dėsiesi, kai ir Sakiškių alaus turi, ir Dundulio.

IMG_5053Namuose pirmas į taurę bėga turkiškas stebuklas Bomonti 4,8%. Atsukamas kamštelis lengvai atsisuka, taurę pripildo auksinės spalvos alus ir pasidengia gražia tiršta puta. Kvapas niekuo neišsiskiriantis. Tokio nesumaišysi ir gali drąsiai sakyti, kad taip atsiduoda beveik visas pramoninis alus. Geriasi šis alus taip pat neįspūdingai. Tiesiog šviesus alus ir tiek. Atsidarei, paragavai, pamiršai.

Sekantis Natakhtan 5%. Šio alaus kvape stipriai kažkas negerai. Alus ne tai, kad turi kažkokį nepriimtiną kvapą, jis tiesiog smirda. Ir pakankamai intensyviai. Skonis ne toks atstumiantis kaip kvapas, bet tikėtis kažko gero sunku. Aš labai retai atsiduriu ties pasirinkimu ar alų pabaigti gerti ar išpilti lauk, bet ragaujant šį alų teko su kiekvienu gurkšniu galvoti iš naujo.

Pasirinkimo daugėja, tas tikrai yra gerai. Tačiau renkantis vis dėl to reikia būti atsargiems.

Written by Modestas

2015-07-29 08:00

Įrašyta kategorijoj Alus, Gruzija, Ragaujam, Turkija

Tagged with , ,

Vienas atsakymas

Subscribe to comments with RSS.

  1. kiek teko ragauti egzotisku saliu( turiu omeny tas salis,kuriose alus gaminamas tik turistams) dar neradau kazko naujo-visur(ir vyno salyse,ir musulmonikose salyse) vis tas pats vidutinis europinis lageris…Vienas pliusas-alaus atributika i kolekcija(zinoma yra ir isimciu,bet cia sunku-ogi egzotisku saliu mazosios daryklos,katru beveik neimano musuose gauti,kaip mazuju lietuviu aludariu produkcijos uz Lietuvos ribu…).

    Kastytis

    2015-07-30 at 09:08


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: