Modesto blogas apie kolekcijas ir alų

Daugelis tai vadina problema, aš tai vadinu hobiu

Lenkija: kvietiniai

leave a comment »

Serijos baigėsi, teko visą likusį alų iš Lenkijos suskirstyti grupelėmis. Pirmoji grupelė – kvietiniai. Visus juos atrinko mergina iš pirmosios parduotuvės ir jos rinkinukas man po šių kvietinių ima labai patikti, o laukia dar IPA’os ir porteriai/stautai…

Pinta Son of a BirchPinta Son of a Birch | Wheat Ale | 3% | IBU 20

Lietuvoje alus su tiek laipsnių nesutinkamas. Kalbu apie lietuvišką produkciją. Atsidarius ir pilant pirmą pusę taurės prieš suplakimą atrodė, kad bėga grynas vanduo, skaidrus, be jokios spalvos alus. Po butelio prasukimo alus nutamsėjo, susitepė mielėmis ir nuosėdomis. Liko kreminė vos gelsva spalva su gražia smulkia puta. Aromatas įsimintinas, dominuoja citrinos rūgštumas ir jei tas prieskonis nuo beržo, tada man beržas patinka. Skonyje dominuoja saldžiai vaisiškas beržo, medienos, citrinos mišinys. Ne, aš neragavau beržo, nekramčiau jo žievės ir negaliu pasakyti, kad būtent beržas dominuoja skonyje. Bet darau prielaidą, kad tas puikus prieskonis yra būtent to medžio, kurio pavadinimas yra alaus pavadinime. Sakysite, tai bent sulos esi gėręs. Taip, esu, bet tai buvo taip senai, kad jos skonį prisiminti nesigavo. Kaip bebūtų – puikus alus.

Pinta Krol LataPinta Król Lata | Witbier | 4% | IBU 38

Alus daug tamsesnis už pirmąjį, spalva gelsva, kremiška, putos mažai. Šiame aluje mielių dribsniai patys didžiausi kokius man teko matyti, bet, matyt, dėl savo didumo, jie labai greitai susėdo į taurės dugną. O kadangi taurės dugnas siauras, tai atrodė, kad tų nuosėdų labai mažai. Kvapas vėl nuostabus, tik šįkart jokių citrinų, jis apvalesnis, sunkesnis, bananai, saldainiai. Skonis pilnas, apvalus, gaivinantis. Daugiau kartumo jaučiasi iš apynių, salyklai priduoda alui pilnumo, suminkština jį. Poskonyje labai ilgai lieka kartumas, malonus prieskonis citrusinių vaisių. Jei tą minkštumą kiek stipriau perkirptų angliarūgštė būtų išvis pasaka.

RefoweSpółdzielczy Refowe | Wheat Ale | 4,4% | IBU 10

Ant butelio puikuojasi 4,4%, o visuose internetuose randu 5%. Alus į taurę sunkiai telpa dėl gausaus putojimo. Šiaip ne taip alų supylus pasimatė, kad tai gražios kreminės gelsvos spalvos alus. Putojo ne veltui, nes ragaujant visą laiką jautėsi alaus persigazavimas. Išlaukus sąžiningai ilgai kol alus nusistovės, angliarūgštė niekur nedingo, tad teko gaudyti skonį tarp burbuliukų. Alus muiliškas, lengvas, bet nėra kvietinio alaus svajonė.

Salamander Strong WitbierSalamander Strong WitbierWitbier | 6% | IBU 30

Tamsesnė spalva, ji veik ruda taurei stovint ant stalo ir gražiai geltona ją pakėlus prieš šviesos šaltinį. Puta laikosi ilgai. Aluje plaukioja negausios tamsios smulkios mielių liekanos. Skonis intensyvus, prieskoninis, kalendra, saldu, sunku. Po lengvų ir gaivių pirmų dviejų šis atrodo toooks sunkus, kad net susimėčiau ar dėl to jis man patinka. Ir truputį pasėdėjęs nusprendžiu, kad su kalendra ir saldumu persistengta, todėl alus nublanksta ir praranda simpatijas.

Taigi pirmi du verti ragavimo ne vieną kartą. Netgi galėtų būti puiki idėjų bazė kažkuriam lietuviškam bravorui šiai vasarai. O kiti du, tai tik variacijos, kurios ne labai vykusios. Viena persigazavusi, kita persikalendravusi.

Written by Modestas

2016-04-13 08:00

Įrašyta kategorijoj Alus, Lenkija, Ragaujam

Tagged with ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: